Sierra XR4i, 24V, RWD

Kasutajate pikendused
Vasta
tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas tamar » 28 Juun 2011, 21:04

Xr4 läheb kindlalt 13 taha. Seega ei tohiks suuremad trumlid olla.

Aga siin mõttetu vaidlus. Sõdurpoisil ju kena ja ilus auto. Tehke ilusam ja parem kellele ei meeldi. :wink:

AlarT sündroom hakkab vist teistele ka külge, et koguaeg vaja vaielda mõttetute asjade ümber
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 28 Juun 2011, 23:10

Tegelikult mul ei ole originaalpidurid. Cossuscorpa omad on nii ees kui taga. Sellepärst ma arvan et 14 ei lähe alla. 15 veljega jääb pidurisadula ja velje vahele nii väike vahe et liimitav tasakaalustusraskus läheb napilt läbi.
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juun 2011, 00:07

tamar kirjutas:Xr4 läheb kindlalt 13 taha. Seega ei tohiks suuremad trumlid olla.

Aga siin mõttetu vaidlus. Sõdurpoisil ju kena ja ilus auto. Tehke ilusam ja parem kellele ei meeldi. :wink:

AlarT sündroom hakkab vist teistele ka külge, et koguaeg vaja vaielda mõttetute asjade ümber
jutt käis neljast rattast mitte tagumistest, tagumised olid eristamaks. mis sa tamar panti paned et xr4i tagumised trumlid on 1:1 suurus tavaliste sierra trummlitega

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas kubilius » 29 Juun 2011, 00:18

Miks ta peaks midagi panti panema?
Ta ütles ju, et 13 velg läheb taha, seega EI TOHIKS olla suuremad trumlid.
Mis mõte on sellel vaidlusel siin üldse, Sõdurpoisil ju hoopiski scorpa cossu pidurid...
tekkis küsimus, kas punnsilm cossu omad? käändmikud sierra omad ikka? Vahetasid ainult supportid ja kettad?

Igatahes, vaielge kuskil vabas teemas mõtetuid vaidlusi, see siin on autoteema...
Päris maasikas sierra btw. Madalduse ja toonklaasi kohta niipalju, et ei pea olema just "tüüpiline noorte tuuning"
Maitse üle ei vaielda:)
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 29 Juun 2011, 18:40

Ma olen ka kindel et xr4 tagatrumlid on suuremad. Kui ma õigesti mäletan, siis 14 plekkvelg läks suht täpselt ümber trummeli.

Pidurid on jah punnsilma omad, koos supportide ja tagumiste rattalaagritega. Käändmikud sierralt.
Pilt

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas IvoK » 30 Juun 2011, 13:32

Oli sul ABS ka, või litsud tava piduri peasilindriga neid cossu pidureid ?? :roll:
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 30 Juun 2011, 19:19

Ei mul ABSi ei ole. Sellisel vanakooli põllurallikal sõltub teelpüsimine ainult mehest endast. :lol:

Mul on üldse selline kompott, et pidurivõimendi on vana scorpa oma, elektrilise pumbaga. Kunagi kui scorpaga sai sõita, siis mulle hästi meeldis selle elektrilise võimendi pedaalitunnetus. Sihuke mõnusalt jäik ja lühikese käiguga pedaal ja väga kiire reageerimisega. ABSiga sierradel peaks vist ka sama pidurivõimendi olema.
Pilt

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas kubilius » 30 Juun 2011, 21:58

on. Ja mullegi väga meeldib see el. vaakumpumbaga pidurivõim. Ainuke asi, et kui peaks tekkima suuremat sorti vaakumiprobleemid, siis pidureid väga ei ole :D
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas Tarmo » 30 Juun 2011, 23:21

mul selle pumbaga on nii et vahest harva on vaid esimene vasak pidurdamas, kuid kui siis loomaliku jõuga korra pedaalile suruda, seejärel hakkab kõik jälle ilusti tööle. millest see olla võib? tavaline võimendi on jah kuidagi eriti sült

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 01 Juul 2011, 00:45

Ma ei tea mis viga võib olla, aga ma arvan et sa peaksid selle võimendi kiiremas korras ära vahetama, muidu ühel päeval keeldub see üks esimene ka pidamast ja siis hakkab väga valus. :D

Kubilius, vaakumiprobleeme ei teki, kuna pumbas ringleb ainult õli. Õli pumbatakse survepaaki ja hoitakse ühtlase rõhu all. Isegi kui vool ära kaob, siis pidurid jäävad ikka toimima, ainult pedaali peab loomaliku jõuga suruma.
Pilt

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas Jaan » 01 Juul 2011, 02:08

erx kirjutas:Kui eelnevalt on ilma euromärgita numbrid, siis saab uued ka ilma tellida. Minumeelest teeb see sinine euroriba autole just kuidagi ilmekama ja värskema mulje. :roll:
Paar aastat tagasi (olime juba sojuusi liikmed) pakuti valikut ARK-is, et kas tahad euro pitsatiga nr või tavalisi. Äkki oli aastaarv ka määrav ei mäleta enam. Mina võtsin eur numbrid, näeb auto ka kuidagi värskemja kallim välja liisingupillide vahel :mrgreen:
Sierra Is

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 24V, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 21 Aug 2011, 19:19

Bomsch kirjutas: Mina võtsin eur numbrid, näeb auto ka kuidagi värskemja kallim välja liisingupillide vahel :mrgreen:
Mina neid liisingupille endale eeskujuks ei sea. Ma tahaks et mu auto näeks välja nagu 84a. sierra. :)

Vahepeal on palju solki merre voolanud ja palju uusi autosid liisitud, aga meie vana sierra on ka endiselt konditsioonis ning terve suve igapäevasõidukina ausalt teeninud, nii ausalt et sai isegi rallit sõidetud. Täpsemalt eelmisel nädalavahetusel osalesime V Uunikute Tähesõidul. Tegemist siis ralliga, mis mõeldud autodele mille mudeli esmamainimisest on möödunud vähemalt 25a. Reeglina uunikumehed sierrat vanaautoks ei pea, aga korraldajate meelest on XR4i juba piisavalt klassika ja roheline tuli oli antud. Oma olemuselt on see ralli pigem orienteerumine, kuna sõit toimub avalikel teedel, ning tähis pole mitte kiiresti, vaid täpselt sõitmine. See tähendab, et tuleb hoida etteantud keskmist kiirust, ning olla minutilise täpsusega ajakontrollpunktis, varem või hiljem jõudmist karistatakse trahvipunktidega. Sellel aastal toimus ralli valdavalt Lõuna-Eesti kruusateedel, seega võite ise ette kujutada millist naudingut pakub sõit 200 hj tagaveolise autoga. :mrgreen: Et start oli öösel kell 0:00 ja finish hommikul kell 10, siis ei olnud ka eriti segavat liiklust, mis metsas poognate joonistamist takistaks. Eks omajagu sai kihutamisega ka liiale mindud, kuna salajastesse kontrollpunktidesse jõudsime ilmselgelt liiga vara, siis karistuspunkte kogunes ohtralt ning lõpptulemus oli 7. koht 39 startinud ekipaazi seast. Eriti kurta ka ei saa, kuna mulle oli see esimene sõit piloodina, eelnevatel kordadel olen kaardilugeja rollis olnud. Eks selle ürituse põhieesmark on siiski FUN ja seda saime me kogu raha eest. Auto sõitis ka lausa suurepäraselt, kahe päeva jooksul sai läbitud ~700km ning ühtegi tehnilist probleemi ei tekkinud.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
kreisitill
kasutaja
Postitusi: 130
Liitunud: 29 Nov 2009, 01:01

Re: Sierra XR4i, 24V, RWD

Postitus Postitas kreisitill » 21 Aug 2011, 23:10

Isegi käidud kaardilugejana ziguliga:D
Seekord olin kahjuks norras sel ajal aga kas talverallile ka:D?

Kasutaja avatar
Miku
Klubi liige
Postitusi: 1261
Liitunud: 01 Mai 2007, 06:18
Asukoht: Võru - Elva

Re: Sierra XR4i, 24V, RWD

Postitus Postitas Miku » 22 Aug 2011, 19:35

ma algul vaatasin et minu tehtud pildid :D mul sama nurga alt ja kaugelt tehtud.. väga ilus ja viisakas pill ikka..hääled olid ka kenad.. ehk tuleb ka aeg kuna ma oma granadaga sellisest üritusest osa saan..
Vw Passat 1.9TDI 02`
Audi 80 1.6 86´
Audi 80 1.6 85`
Ford Sierra 2.0 85´

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 24V, RWD

Postitus Postitas sõdurpoiss » 22 Aug 2011, 21:20

Aa, sa käisid siis ka kaemas, et mis tsirkus su maja taga toimub? Ei pannudki sind tähele või ei tundnud ära, sorry üks öö oli vahepeal magamata jäänud. :D

Tee jah granada korda, siis ajame võidu.

Talveralli kohta seisukoht puudub, tahaks minna küll aga millega, see selgub ilmselt veebruaris.
Pilt

Vasta