Autolehe parim 10 000 .- auto!

vaba teema, mula ja pläma...
Vasta
Kasutaja avatar
kaabakas
fanaatik
Postitusi: 593
Liitunud: 03 Nov 2009, 15:57
Asukoht: Saaremaa

Autolehe parim 10 000 .- auto!

Postitus Postitas kaabakas » 12 Nov 2009, 14:08

Juhtus täna nii et läksin poes lehe riiulist mööda ja silma jäi autolehe esikaanel ford sierra seega hakkasin lappama seda ja üllatus üllatus Sierra siis sai võidule! Kuna ma seda autoleht.ee-st ei leidnud siis ma pean selle lehelt maha kirjutama Head Lugemist ja Komenteerige siis ka ikka!

Otsides 10 000 krooni eest autot, nägime nii ''panne'', mis pidanuks juba aastate eest teedelt kaduma, kui ka autosid, mis annavad silmad ette mõnelegi kümme aastat nooremale sõiduriistale.

10 000KROONISE auto otsinguid alustasid auto platsidelt. Avanev pilt osutus lühidalt öeldes jubedaks. Auklikuks roostetanud uksed, lössivajunud rehvid, teibiga parandatud roolikatted ning vist mõne purjus ''meistrimehe'' kuskil valgustamata garaažis kipsis käega tehtud kereremont - umbes sellised autod, mida esimeses paaris poes nägime, peletasid meid kiiresti arvuti taha sirvima eraisikute kuulutusi.
Mitu potentsiaalset ahvatlevat autot jäid meile üle vaatamata lihtsal põhjusel - need läksid kaubaks kiiremini, kui reageerida jõudsime. Ning lõpuks, umbes nädalase otsimise-valimise peale, leidsime kaks autot, mille julgeks tõepoolest osta ka igapäevaseks kasutamiseks.
Autod olid siis Ford Sierra 1987 1,6 ja Mitsubishi Galant 1989!

Ford Sierra, 1987
Pärast hulga enam-vähem liikumisvõimeliste autode ja sekka konkreetsete romude nägemist hakkas meie lootus odavalt korraliku autot leida kustuma. Siis märkasime aga selle 1987. aasta Ford Sierra kuulutust, milles lubati sisuliselt pudrumägesid ja piimajõgesid: ''Eestis alates 1996. a , üks omanik, talvel sõitnud pole, omavanuse kohta väga heas korras. Istus sisse ja sõida.'' Ford osutuski tõeliseks pärliks - läks külmalt kohe käima ja jäi tühikäigul ilusti tuksuma. Vanale Sierrale tüüpiliselt oli armatuurlaud küll pealt pragunenud, kuid muidu polstrid seest-eest puhtad ja terved. Mis aga kõigesuurem pluss oli: kerelt leidsime vaid ühe pisikese roostekahjustuse ja paar kriimu-mõlki.
Autot tutvustades demonstreeris müüja uhkelt vana sinist registreerimispassi - tihedalt tehnoülevaatuse templeid täis (üks mahub veel, ülevaatus kehtib maini) ja tõdes, et lisasid sel autol tõesti pole: puudub isegi roolivõimendi ja käikegi vaid neli. Lühikesel proovisõidul tõsiseid puudusi ilmsiks ei tulnud - Ford kiirendas, pidurdas ja keeras, nagu hästi hoitud 1.6liitrisele Sierrale kohane.


Sierra sai siis esimese koha kui edasi tahate lugeda siis vaadake sellenädalasest auto lehest :wink:
Ford Sierra 2.0 karpa 3 ukseline mk2

kersti
Klubi auliige
Postitusi: 1213
Liitunud: 27 Okt 2006, 10:33
Asukoht: Tallinn

Re: Autolehe parim 10 000 .- auto!

Postitus Postitas kersti » 12 Nov 2009, 19:41

Sellest ajast peale, kui peatoimetaja endale Sierra soetas, on see mark mitmeid kordi Autolehes figureerinud ja üldjuhul positiivses valguses :)
http://www.autoleht.ee/news/single?news_id=863" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Autolehe parim 10 000 .- auto!

Postitus Postitas Tarmo » 12 Nov 2009, 20:36

aga ennem? :D

Kasutaja avatar
kaabakas
fanaatik
Postitusi: 593
Liitunud: 03 Nov 2009, 15:57
Asukoht: Saaremaa

Re: Autolehe parim 10 000 .- auto!

Postitus Postitas kaabakas » 12 Nov 2009, 21:02

Nojah :D eks kui mina oleks tema asemel siis ma teeks ka juttu! Aga ma arvan et Kui rooli ei istu siis ei sa teada kui hea võib üks auto tegelt olla! Kunagi ma mõtlesin ka et mis imeauto se sierra on aga kui proovisid hakkas täitsa meeldima!!!
Ford Sierra 2.0 karpa 3 ukseline mk2

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Autolehe parim 10 000 .- auto!

Postitus Postitas Tarmo » 12 Nov 2009, 22:59

kui sõitnud vel sierraga ei olnud ammugi siis omanud mõtlesin et elusees sierrat ei osta eriti veel laugpära :D esimene sierra oligi laugpära mul :lol:
slle auto leh kohta veel niipalju et järelikult ei ole nad siis ju objektiivsed kui jutt sedasi muutub, või muutus sierra paremaks aastatega nagu vein?

marts777
kasutaja
Postitusi: 58
Liitunud: 31 Jaan 2009, 00:02
Asukoht: Harjumaa

Re: Autolehe parim 10 000 .- auto!

Postitus Postitas marts777 » 13 Nov 2009, 23:43

Auto häädus sõltub muidugi kõvasti ka kätte sattunud eksemplari seisukorrast.Ise "mersumehena" arvasin ka, et sierrat vabatahtlikult küll kunagi ei osta, aga siin ma nüüd olen... :lol:

Vasta