liikluskultuur

vaba teema, mula ja pläma...
Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

liikluskultuur

Postitus Postitas Tarmo » 12 Nov 2006, 21:48

sõitsin abjast tartu poole ja lugesin igavusest autosi kes tulid vastu 4 tulega mitte nii nagu seadus ette näeb kahe tulega. ja arvake mitu ma sain kokku ... 52 autot ja seda mitte tipptunnil.

Kasutaja avatar
TOm
Administraator
Postitusi: 1182
Liitunud: 19 Mai 2006, 17:32
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas TOm » 12 Nov 2006, 22:01

s'tta need tuled, tallinnas liigeldes tahaks kohati autost välja hypata ja mõnele rullnokale trompetisse anda. igakord kui hommikuti kooli sõidan, siis linnast väljas maanteel on juba kamikazed varakult platsis kõiki surnuks sõitmas. teevad ohtlike möödasõite ja silm ka ei pilgu kui mina teepeenrale tõmbama pean.

kõige rohkem ärritavad taskod (siinkohal tervitaks Tulika huligaane), igal võimalikul hetkel sõidavad ette, trügivad ega anna teed.
powered by 2.0 Ohc

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 12 Nov 2006, 22:14

tuledega selline jama et 4 tuld on võimsama valgusvooga kui kaks tuld. kui ise sõidad kahega ja 4'ga tuleb vastu, ei näe niikaua suurt midagi mis toimub teel või selle ääres kui möödas on ja saad täied peale tõmmata. ainult orienteeruda saad niikaua teise auto tulede järgi

Kasutaja avatar
TOm
Administraator
Postitusi: 1182
Liitunud: 19 Mai 2006, 17:32
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas TOm » 12 Nov 2006, 22:21

seda juhtub tihti, et vanurid sõidavad 24h täistuledega
powered by 2.0 Ohc

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 12 Nov 2006, 22:44

üks pervo sõitis vastu mulle reedel kuue tulega. kaks neist olid täiega prosed, õnneks kustutas ta nad ära umbes 100m kaugusel ja sõitis edasi siis nelja tulega (tegi heateo noh). kui möödas oli ja täiede peale panin ei näinud ikkagi mingi 100m muffigi, aind mingi 10-15m auto ette :evil:

hellracer
kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: 11 Okt 2006, 21:43
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas hellracer » 12 Nov 2006, 23:59

sõitsin ise ka täna abjast, aga jõgeva oli minu sihtmärk, samuti nelja tulega masinaid ei jõudnud kokku lugedagi, aga päris palju oli ka neid kes taga täistuledega sõitsid.
Question: How to shoot the enemy who lives inside your head?

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 13 Nov 2006, 00:03

aga peale puhjat enne orgu oli hea libe. tegin korra kõrvale põike suurelt teelt. algul ei saanud kuidagi pidama ja pärast ei olnud ka neljanda käiguga mingit pidamist

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 13 Nov 2006, 08:55

Ma ütlen kah mõnesõna sekka.

4 lähitulega vastusõitev auto, eitee numbrit sellest ise kui keegi vastusõidab. Aga ajab närvi, kui mul põleb ees 4 tulukest (mitte täistuled) siis tema kellel samuti 4 tuld ees on KOHE KÕVAMEES VILGUTAMA :lol: . Krt ise sõidab vastu samamoodi 4 tulega aga mina peaks äralaskma tuled kui tema eilase :D .
Noh see täistulede vahetamine lähiks seda pole paljud veel selgeks saanud.
Veel ajab kõvasti närvi kui pooled lambad sõidavad tagumiste udutuledega, no krt need pleegivad tagumisele valusalt näkku, ja ärgu siis kuku vilgutama kui möödamisõitnud olen ja ise südamerahuga enda udukad sisse lülitan.

Liikluskultuur siinmail suht kehva, näiteks Poolas on suht-koht normaalne see et kui on lai teeäär ja eesolev auto sõidab aeglasemalt kui järgnev tõmmatakse niipalju kui võimalik kõrvale. Sõit toimub pidevalt 3mes reas. Eestis paljud teedki suht laiad võiks ju tõmmata kõrvalepoole aga EI ta tõbras tuleb oma traktoriga kõrvalteelt ja keerab ette ja kukub 40ga sõitma ees :? ning otseloomulikult kedagi mööda eilase ega kõrvale eitõmba. Möödasõidetakse kah vägagi hoolimatult ja sellistes kohtades et oi oi oi :D . Ja paljudel juhudel, olles mööda saanud hakatakse samakiiresti või aeglasemalt sõitma (ennem kiirus oli sul 100 ja peale selle kui sinust mööduti sõidad sa 90nega temal järel ja hakkad temast mööduma) ja otseloomulikult vajutab ta täiega enda riisiraketti et sa eisaaks mööda.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

kersti
Klubi auliige
Postitusi: 1213
Liitunud: 27 Okt 2006, 10:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kersti » 13 Nov 2006, 10:27

Mhh mulle tundub just, et liikluskultuur on paremaks läinud võrreldes sellega, mis ta oli näiteks 5 aastat tagasi. Näiteks linnas kui tahad rida vahetada, siis enamasti lastakse ilusti vahele, erandeid muidugi on ka. Või kui mõni buss või rekka tahab kõrvalteelt peateele keerata, siis jäävad autod seisma ja lasevad ta vahele, ma ise näiteks täna hommikulgi tegin seda ja olen näinud ka teisi autojuhte nii tegemas. Muidugi see ei ole reegel aga siiski mõned aastad tagasi ei juhtunud seda pea kunagi, et autojuhid veokate ja bussidega arvestavad.
Jalakäijaid ka sebra juurde liiga kauaks seisma enam ei jäeta. Tegelt on ikka nii, et kuidas küla koerale nii koer külale, ehk kui me tahame liikluskultuuri parandada, siis peaksime püüdma ise normaalsed olla ja küll siis teised ka aja jooksul järgi tulevad. Ülbikud ja kihutajad ja ohtlike möödasõitude tegijad sorteerib looduslik valik nagunii varem või hiljem välja..

Kasutaja avatar
KRANTS
kasutaja
Postitusi: 192
Liitunud: 20 Okt 2006, 07:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KRANTS » 13 Nov 2006, 11:03

kersti kirjutas:kuidas küla koerale nii koer külale
ja ongi jutul lõpp :!: :idea:
mina ei saa siin eelpool kõnelejaist aru... mismoodi teile liiga tehakse :?:
panen käe südamele ja ütlen, et ma olen ka linna ja maanteeliikluses paras "KRANTS". kuna ma käin ka suht koht ainulaadse autoga sõitmas, siis ma jään inimestele meelde. aga keegi ei kiusa mind...
see, et tullakse tuledega vastu või vilgutatakse sulle, on REEGLINA tingitud siiski sellest, et POLE AMMU TULESI REGULEERIDA LASKNUD, mitte ei ole täistuled :twisted:

teine asi... mismoodi häirib teid teise tagumised udutuled??? minul küll silmi ei kriibi... äkki on aeg silmaarstile minna ja kontrollida, ega silmad liiga valgustundlikud pole?? :roll: äkki ka päikseprille kandma vaja hakata :?: :idea:

veel: Poola liiklusega ärge eestit võrrelge... poolas pole eeskirju (tegelikult on, aga kõigil pohhui). seal tehakse kahest rajast ka viis rada kui vaja. ja need kes teeäärde seal tõmbavad on lihtsalt väiksemad ja nõrgemad, mitte nad ei anna vabatahtlikult teed. nad kardavad. euroopa liiklusega võib võrrelda. seal on VIISAKUS, aga läti-leedu-poola ei kuulu selles kontekstis "euroopa" alla :idea:
Ja paljudel juhudel, olles mööda saanud hakatakse samakiiresti või aeglasemalt sõitma (ennem kiirus oli sul 100 ja peale selle kui sinust mööduti sõidad sa 90nega temal järel ja hakkad temast mööduma) ja otseloomulikult vajutab ta täiega enda riisiraketti et sa eisaaks mööda.
selle kohta saangi öelda niipalju, et järelikult sina ei lasknud teda ka mööda kui ta sulle sappa jõudis. rekkamehed nimetavad sellist situatsiooni "nussimiseks". tema tahtis mööda, sina ei võimaldanud tal sooritada manöövrit. kui ta lõpuks mööda sai, siis hakkas su hoogu lihtsalt pidurdama :idea: simpel :!:


pika jutu lõpetuseks ütlen niipalju: Enne kui hakkate teisi liiklejaid kritiseerima, vaadake esmalt enda sõidustiili :!:
kujutan ette, et kui te siia veel automarke ja reg. numbreid hakkaksite kirjutama, kes teile "ülekohut" tegid, ja need autoomanikud selle siit avastaksid, siis saaks enamus korralikult kolakat. ei usu mina, et te mingid liikluskultuuri musternäidised olete :!:

DIXI :!:
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 13 Nov 2006, 13:14

KRANTS kirjutas: see, et tullakse tuledega vastu või vilgutatakse sulle, on REEGLINA tingitud siiski sellest, et POLE AMMU TULESI REGULEERIDA LASKNUD, mitte ei ole täistuled :twisted:

teine asi... mismoodi häirib teid teise tagumised udutuled??? minul küll silmi ei kriibi... äkki on aeg silmaarstile minna ja kontrollida, ega silmad liiga valgustundlikud pole?? :roll: äkki ka päikseprille kandma vaja hakata :?: :idea:
tuled on reguleeritud kaks kuud tagasi ja ise ei kasuta nelja tuld. Vahele lasen linnas ka kõrval teelt tulijaid kui on liiklus nii tihe et nad muidu ei saagi teele. busse ja veokaid lasen kah vahele ja jalakäiaid üle tee. Ja udutuled selge ilmaga häirivad ikka küll sest nad on raisk ikka liiga eredad. võibolla sul krants ei ole normaalsete udukatega auto ette jäänud (või liikled aind seal kus autod tagant kõik sopa kihiga üle valatud või on sul silmad nii haiged et sa ei näe enam hästi).
musternäidis ma kindlasti ei ole, kuid ülekeskmise viisakas olen liikluses ikkagi.

kersti
Klubi auliige
Postitusi: 1213
Liitunud: 27 Okt 2006, 10:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kersti » 13 Nov 2006, 13:26

nõus, minu meelest ka tagumiste udukate põletamine normaalse nähtavuse korral tobe. Eriti pimedas säravad need ikka päris tugevalt, mind küll häirib.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 13 Nov 2006, 13:31

ja krantsile veel et kehvemad silmad ei ole õigustuseks liiklus eeskirjade rikkumisele

Kasutaja avatar
KRANTS
kasutaja
Postitusi: 192
Liitunud: 20 Okt 2006, 07:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KRANTS » 13 Nov 2006, 17:22

tarmo kirjutas:tuled on reguleeritud kaks kuud tagasi ja ise ei kasuta nelja tuld. Vahele lasen linnas ka kõrval teelt tulijaid kui on liiklus nii tihe et nad muidu ei saagi teele. busse ja veokaid lasen kah vahele ja jalakäiaid üle tee. Ja udutuled selge ilmaga häirivad ikka küll sest nad on raisk ikka liiga eredad. võibolla sul krants ei ole normaalsete udukatega auto ette jäänud (või liikled aind seal kus autod tagant kõik sopa kihiga üle valatud või on sul silmad nii haiged et sa ei näe enam hästi).
musternäidis ma kindlasti ei ole, kuid ülekeskmise viisakas olen liikluses ikkagi.
tubli oled siis... oleks kõik sellised, siis saaks juba liigelda!!!

siin väike näide, et KÕIK saavad liigeldud ja pole mingeid probleeme!!!
Pilt

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 13 Nov 2006, 19:01

KRANTS kirjutas:
kersti kirjutas:kuidas küla koerale nii koer külale
tullakse tuledega vastu või vilgutatakse sulle, on REEGLINA tingitud siiski sellest, et POLE AMMU TULESI REGULEERIDA LASKNUD, mitte ei ole täistuled :twisted:

teine asi... mismoodi häirib teid teise tagumised udutuled??? minul küll silmi ei kriibi... äkki on aeg silmaarstile minna ja kontrollida, ega silmad liiga valgustundlikud pole?? :roll: äkki ka päikseprille kandma vaja hakata :?: :idea:

veel: Poola liiklusega ärge eestit võrrelge... poolas pole eeskirju (tegelikult on, aga kõigil pohhui). seal tehakse kahest rajast ka viis rada kui vaja. ja need kes teeäärde seal tõmbavad on lihtsalt väiksemad ja nõrgemad, mitte nad ei anna vabatahtlikult teed. nad kardavad. euroopa liiklusega võib võrrelda. seal on VIISAKUS, aga läti-leedu-poola ei kuulu selles kontekstis "euroopa" alla :idea:

DIXI :!:
Tuled kõik reguleeritud.
Tagumised udutuled peaks ikka häirima küll, on normaalne et kui õhtul pimedas nähtavus hea kõik norm aga üks oinas sõidab tagumiste udukatega mis pleegivad näkku.

Poolas on küll eeskirjad.
5 Rida KÜLL EI TEHA SEAL 3 rida on seal enamasti aga 5 küll eitee keegi.
Ja keegi eitõmba kõrvale sest kardavad või on sunnitud vaid vabatahtlikult.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Vasta