Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Kapotialused jutud
nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas nustu826 » 10 Veebr 2010, 19:20

nu 8 sek-i peaks olema see viimane aeg millega küünal üleni punane(niiöelda oranz) on. Ja peaks siis olema suhteliselt ühtlaselt punane, võibolla ots veidi heledam.

Kasutaja avatar
motohead
kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 07 Veebr 2007, 13:22
Asukoht: valga

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas motohead » 10 Veebr 2010, 21:22

mina olen asjast nii aru saanud ,et kui süüte sisse keeran siis kümne seki pärast kustub märgutuli armatuuris,(siis on vaevalt küünalde otsad punased)järgmise kümne seki jooksul lähevad küünlad ülenu punaseks, siis käib klõps ja relee lülib ennast välja.Panin siis proovilabi peale,et vaadata kaua peale käivitamist küünlad veel voolu saavad aga niikui moto käivitub ei anta enam voolu peale,küünlad kustuvad ja mootor hakkab külmaga tutterdama ja suitsema(see kestab umbes minuti siis hakkam normaalselt töötama).
auto all ma sündisin ja suren ka;)

Kasutaja avatar
killer666
kasutaja
Postitusi: 139
Liitunud: 20 Nov 2008, 21:03

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas killer666 » 10 Veebr 2010, 23:00

No kui mootor juba käib , siis las puterdab .
Teoorias lähevad kyynlad esimese 10 sek punaseks , siis Sina käivitad ja siis veel m6nda aega ehk kyynlad annavad sooja.
Kui neid veel kauem peaks kytma siis ilmselt neid kauaks ei jätkuks.

Kasutaja avatar
legendaarne666
Klubi auliige
Postitusi: 552
Liitunud: 16 Okt 2007, 19:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas legendaarne666 » 11 Veebr 2010, 01:08

motohead kirjutas:tekkis selline küsimus,et sai kontrollitud eelsüüte küünlad ja vaatasin ka kui punaseks küünlad lähevad.
nüüd siis tekkis küsimus ,et peale moto käivitamist kustuvad kohe küünlad ära ja hakkab moto tuterdama ja suitsema. Kas peale käivitamist ei peaks mitte küünlaid veel mingi aeg taga hoidma(loogiline ju oleks)
Näiteks nissan almera diislil hoiab küll küünlaid mingi mõned minutid järel külma mootoriga,et normaalselt käiks.Sierra kohta ei tea öelda,aga loogiline oleks,et ei kaoks kohe peale käivitumist tagant ära.

Kasutaja avatar
motohead
kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 07 Veebr 2007, 13:22
Asukoht: valga

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas motohead » 11 Veebr 2010, 21:11

nii sai uuritud ja releel on kaks lülitus resiimis esimene enne käivitamist ja teine peale käivitamist ja peale käivitamist peab kusagil minuti kaks taga hoidma aga mitte täie võimsusega vaid mingi 5 või 6 voldiga.
auto all ma sündisin ja suren ka;)

SOG
kasutaja
Postitusi: 65
Liitunud: 04 Okt 2009, 09:27

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas SOG » 13 Veebr 2010, 10:50

nii minu masin teeb hommikul nii et kui k2ijan siis ajab tagant musta v2lja ja k2iamise ajal mootor hyppan nii palju,et tahaks nagu kapoti alt v2lja tulla:S kas siis aint paar eelsyyte kyynalt toimib!?aga kui k2ima l2heb siis ei lonka ega puterda yltse!!!
sõidan ainult autoga kuhu saab õli paaki valada:D

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas AlarT » 05 Mär 2010, 22:28

Mina küll ei tea sellist asja, et 2,3D sierra küünlaid peale käivitumist järgi hoiaks, minu teada ei hoia.
Samuti pole seal miskit 5-6 voldi teemat, see on müüt.
muuseas 10w40 võib ka mineraal õli olla.
Sierra hoiab oma eelsüüte küünlaid järgi nii 25-30 sekki, kui ei käivita.
Eelsüüteküünalde releel on kaks reziimi järgi ja järelt ära, mingit 5-6 voldi teemat ei ole.
Mina ootan praeguste külmadega ikka relee klõpsu ära isegi keeran võtme teinekord välja ja uuesti süüte peale, siis on käivitumine päris hea.
Eks mida rohkem kasutad küünlaid ja mida tihemini seda kiiremini nad läbi põlevad, seda kindlasti.
Kuid see, et miski auto 1-2 minutit veel järgi hoiab eelsüüteküünlaid vot seda juttu mina küll ei usu, kuidagi väga kahtlane on.
Kindlat eid ei ütle, aga ei usu enne, kui ise näen.

SOG, viga saa olla eelsüüteküünaldes, mootori hõreduses, samuti ka pihustites ja pumbas.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas nustu826 » 05 Mär 2010, 23:39

Sierra hoiab ikka küünalid järgi peale käivitumist. Tuli kustub - see tähendab, et võid käivitada, aga küünlaid hoitakse ikka veel järgi. Käivitamise hetkeks kui starterit annad, siis küünaldele ei tohiks vool peale minna.
Minul on sierral kuskil 10 seki peale käivitust küünlad järgi, aga tundub et mitte täie võimsusega. Aga praeguste ilmadega ei oota ma isegi armatuuri tule kustumist. Seda tegin ainult -15 ja allapoole kraadiga. Praegu loen umbes 3 - 4 seki umbes ja siis start.

Aga Alar, kui üldist tõestust tahad, siis saame millalgi soojemate ilmadega kokku ja võin demonstreerida oma 92a diisel mb-d(talvel soolaga ei sõida), millel 30 sek-i küünlad järgi peale külmkäivitamist, oota neid tulesid salongis kustumast või mitte. Võta või kella pealt aega.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas AlarT » 07 Mär 2010, 00:46

Ma tean, et sierral on küünlad peale tule kustumist järgi, kuid kahtlen, et konkreetselt sierra neid ka mootori käies järgi hoiab.
Ma testin selle homme ehk järgi.
Küünlad ei saa pooleldi järgi olla, see on võimalik vaid siis, kui aku ei jõua anda või kui kuskilt ei pääse vool läbi on miski takistus juhtme või millegi poolt.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

suusabaas
kasutaja
Postitusi: 144
Liitunud: 28 Okt 2008, 19:02

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas suusabaas » 10 Okt 2010, 11:06

Palju peaks küünaldele voolu peale tulema kui süüde sisse keerata?
Testisin, mul tuli 10,... V küünaldele, kas see on normaalne?

Kasutaja avatar
XcosworthX
fanaatik
Postitusi: 821
Liitunud: 24 Nov 2007, 01:45
Asukoht: põlvamaa

Re: Probleem 2.3 diisliga:S!?!?mõistus ei võta...

Postitus Postitas XcosworthX » 10 Okt 2010, 17:18

eelsüüte küünaldele peab samapalju peale tulema kui akus voolu on.Eks siis kui akus on 12V siis peab sinna ka tulema 12V ja 10V on vähe.Eelsüüteküünlad peaksid maksimum 5 sekundiga tulipunased olema :D

Vasta