Mootor ei tööta

Kapotialused jutud
Vasta
AL
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Jaan 2007, 21:15

Mootor ei tööta

Postitus Postitas AL » 23 Jaan 2007, 21:24

Olen päris palju juba mõelnud milles viga kuid oleks vaja suht ruttu teada vaja milles viga.
Külmalt läheb väga hästi käima kuid kui pärast paar km ära sõidad lükkab 4 püti järelt ära ning jõudu ega midagi enam. Pedaaliga mängides saab kuidagi mootorit jõus hoida kuid nii kui pedaali lahti lased jääb seisma ning käima läheb jälle hästi. Kui kohal tuuritada seni kuni mootor soojaks läheb hakkab lõpuks mootor jälle korralikult tööle. Olen uue jagaja kaane ostnud ning aerosooli mis pidi niiskuse vastu aitama. Milles nüüd täpselt viga on ei oska arvata??? :(
AUTO MARK: Ford Sierra 88a 74kw 2.0 karburaator, bensiin.
Viimati muutis AL, 23 Jaan 2007, 21:51, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
TOm
Administraator
Postitusi: 1182
Liitunud: 19 Mai 2006, 17:32
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas TOm » 23 Jaan 2007, 21:43

kas me peame fakiirid olema, et aru saada mis mootoriga tegu on :D

kirjuta auto mark, mudel ja mootor ja mis kütuse peal sõidab.
powered by 2.0 Ohc

Kasutaja avatar
valts
turist
Postitusi: 17
Liitunud: 22 Jaan 2007, 23:10

Postitus Postitas valts » 23 Jaan 2007, 22:31

Äkki küünlajuhtmed? Endal oli sarnane asi, aga see oli tingitud jagajakaanest ja rootorist .. vihmased ilmad olid õudusunenägu.. need rootori klemmid ka korrodeeruvad

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dexter » 23 Jaan 2007, 22:42

Dexteril oli hiljuti just sama viga....ja sai karburaator läbi puhutud...ning raguleeritud ujuki taset...ja hakkas jälle korralikult tööle....ennem pidid kah palju gaasiga mängima et üldse töötaks ja liiguks..;)

muidugi..nendime seda et minu töötas ainult külma mootoriga enam-vähem...soojaga enam mitte üks raas..

AL
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Jaan 2007, 21:15

Postitus Postitas AL » 23 Jaan 2007, 23:22

rootor sai koos jagaja kaanega ostetud. Juhtmed lähen vaatan homme poest ning ostan mingid ära. Kuid karburaatorit proovin lasta kellegil targemal korra üle vaadata. Endal veel oli korra mõte et karburaatori küljes on toorese klapp mis võib ka lävi olla kuid kas just selles viga. ei tea??

Kasutaja avatar
valts
turist
Postitusi: 17
Liitunud: 22 Jaan 2007, 23:10

Postitus Postitas valts » 23 Jaan 2007, 23:29

Juhtmeid peaks saama pimedas märjaga kontrollida .. või oli töökaaslase isend selline isepärane, et loopis sädemeid?!?

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 23 Jaan 2007, 23:30

Dexter kirjutas:Dexteril oli hiljuti just sama viga....ja sai karburaator läbi puhutud...ning raguleeritud ujuki taset...ja hakkas jälle korralikult tööle....ennem pidid kah palju gaasiga mängima et üldse töötaks ja liiguks..;)

muidugi..nendime seda et minu töötas ainult külma mootoriga enam-vähem...soojaga enam mitte üks raas..
kas siin räägib nüüd dexter kolmandas isikus või keegi teine tema nimel?
algselt arvasin kah karpa et kui soojaks saab (peale paari km) siis hakkab jampsima, ehk külmas reziimis karpa töötab aga soojas mitte. kuid edasi lugedes selgub et kui veel soojemaks saab siis hakkab veel paremini tööle. seega arvaks minigt niiskust kuskil mõjutavat.
Aga kõigepealt laseks ma karpat vaadata kellegil

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dexter » 23 Jaan 2007, 23:47

tarmo kirjutas:
Dexter kirjutas:Dexteril oli hiljuti just sama viga....ja sai karburaator läbi puhutud...ning raguleeritud ujuki taset...ja hakkas jälle korralikult tööle....ennem pidid kah palju gaasiga mängima et üldse töötaks ja liiguks..;)

muidugi..nendime seda et minu töötas ainult külma mootoriga enam-vähem...soojaga enam mitte üks raas..
kas siin räägib nüüd dexter kolmandas isikus või keegi teine tema nimel?
Dexter rääkis ise....mul lihtsalt komme nii kirjutada...:D...ei tea miks...aga näed...on.... :lol:

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 23 Jaan 2007, 23:56

mul oli kah selline komme vanasti, päris lahe oli nii rääkida, aga millegi pärast teistele ei meeldinud :cry:

Kasutaja avatar
Kriss
aktivist
Postitusi: 358
Liitunud: 04 Apr 2006, 09:27
Asukoht: Talinn, Nõmme

Postitus Postitas Kriss » 24 Jaan 2007, 00:23

Pump ikka lööb ilusti?
Tagasivoolu klapis asuv filter puhas?
Süüde õige?
Juhtmed terved?
Küünlad puhtad?
Alustaks primitiivsematest asjadest ja minu arust siin foorumis selliseid teemasid olnud küll ja veel. Kuigi paljudel pole vea leidmise ja auto sõitma saamise kohta sõnagi. Siinkohal tõstataksi selle teema, et MÄRGIME SIIS TEEMA LÕPETUSEKS IKKA KA, ET VIGA LEITUD, MIS OLI SELLINE JA SELLINE JA SIIS LUKKU.

AL
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 23 Jaan 2007, 21:15

Postitus Postitas AL » 25 Jaan 2007, 10:21

Tuli välja et juhtmetes viga ja õhu klapis.

Vasta