Turbo

Kapotialused jutud
Vasta
Kasutaja avatar
Kaktus
kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 10 Mär 2012, 11:10
Asukoht: Hiiumaa

Turbo

Postitus Postitas Kaktus » 12 Mär 2012, 17:14

Tervist

Mul tekkis selline küsimus, et kuidas nende turbodega lood on, kas pole soovitatud DOHC mootrile, või ikka on, kas see on väga hull ja kulukas ettevõtmine? Milline oleks parim mootor, millele turbot paigaladada ja kas turboga läheb masin kõvasti kiiremini kotti? Kui normaalselt sõita ja vahest natuke rohkem vajutada (ala, et muidu sõidad niisama ilusti kenasti, võibolla kergelt lased kuskil natuke rohkem masinat lappima ja võibolla vahest käid talvel kuskil jäärada ja asja sõitmas, et kas siis on masin mingi aastaga kotis või kuidas?) Muidugi see sõltub kui hullusti ja kui tihti raasida, aga ütleme nii, et pigem rahulik sõit ja vahest kerget rallimist ka.

Raul

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Turbo

Postitus Postitas Tarmo » 12 Mär 2012, 18:58

selliste küsimuste puhul on ainus variant et sa lased selle turbo panna, siis on mõtekam juba cosworth sierra osta

Kasutaja avatar
Kaktus
kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 10 Mär 2012, 11:10
Asukoht: Hiiumaa

Re: Turbo

Postitus Postitas Kaktus » 12 Mär 2012, 20:17

Cosworth läheks vast liiga kalliks. Auto 24's on üks üli kallis cosworth, aga ma mõtlesin, et kui osta mingi sierra, et siis millise mootoriga oleks kõige mõtekam osta, kas Dohc või Ohc vms?

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Turbo

Postitus Postitas Tarmo » 12 Mär 2012, 20:34

kui sa tahad niisama kulgeda siis osta dohc, kui tahad turbotada siis ohc, kui tahad varastatud kütusega sõita osta 2,3 diisel
see cosworth on seal ju säästu hinnaga

Kasutaja avatar
doker
kasutaja
Postitusi: 92
Liitunud: 23 Mai 2011, 20:53

Re: Turbo

Postitus Postitas doker » 12 Mär 2012, 21:53

Arvestades küsimusi, mida sa esitasid, siis sa ei tunne seda ala eriti.
Niiet ma ei soovitaks sul seda asja ette võtta.

Aga siiski:
Otseselt väga vahet ei ole, mis mootorile sa seda turbot peale paned. Kui asi on tehtud korralikult ja korralikest juppidest, töötab iga mootor turboga kenasti. Ja väga sõltub sellest, kas teda ratsida või sõita mõistlikult.
Kulukuse koha pealt seda, et puhtalt oleneb sellest, kui palju sa jõudu tahad.
Kui väga väikest jõulisa tahad, siis piisab ainult kollektorite ümber ehitamisest ja väikesest turbost.
Aga kui tahad palju jõudu kätte saada mootorist, siis tuleb sisuliselt kõik välja vahetada. Kepsud, kolvid, klapivedrud, nukad, kollektorid, pihustid, tihendid, laagrid jne jne jne.

Peace.

Kasutaja avatar
Kaktus
kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 10 Mär 2012, 11:10
Asukoht: Hiiumaa

Re: Turbo

Postitus Postitas Kaktus » 12 Mär 2012, 22:07

Tänud, ise olen 15 aastane, suhteliselt "uus/noor" tehnikahuviline, seega pole kogemust ja ei teagi veel midagi eriti sellel teemal, isa on mul aga eluaeg tegelenud tehnikaga, tahtsin lihtsalt nii õelda kodutööd teha, et kuidas ja mis, et ma täitsa loll ei oleks, aga ma juba mõtlesin ka, et mõtekam oleks Dohc 2.0, ma arvan et sellega annab mingit nipet näpet tuuningut ikka teha, näiteks mingi koonukas, siis sumpat timmida ja isa aitaks mootoriga ka midagi teha. Ei ole mulle tegelt mingit turbot sinna vaja. 85-88 kw oleks täiesti piisav, kerge timmimisega saaks võibolla isegi natsa juurde kilowatte, aga tänud kõigile, nüüd jälle targem.

nakeone
aktivist
Postitusi: 232
Liitunud: 14 Mär 2010, 17:15

Re: Turbo

Postitus Postitas nakeone » 13 Mär 2012, 08:16

minu teada ongi dohc 2.0 85kw ,88kw ,92kw

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Turbo

Postitus Postitas Jaan » 13 Mär 2012, 20:32

Ega siis ei olegi midagi rohkemat lisada. Hakka vaikselt mingit Sierrat vaatama ja kui ära on ostetud siis vaatame edasi. Meil siin foorumis on tarku mehi küll. Tann15 näiteks teadis rääkida, et ühel mehel Soomes on 600hepane dohc Sierra igapäeva pilliks. Selle jutu baasil ei olegi üldse oluline mis mudel kunagi osta.
Sierra Is

Kasutaja avatar
Tamm85
Klubi liige
Postitusi: 838
Liitunud: 28 Sept 2008, 00:30
Asukoht: Tartu/Otepää

Re: Turbo

Postitus Postitas Tamm85 » 13 Mär 2012, 20:50

Kas ei olnud mitte 400hp ? :lol:
Sierra 1.8 OHC 87
Sierra 1.8cvh->2.0 dohc 92
Sierra DOHC 91
Sierra DOHC 93

Kasutaja avatar
alar64
aktivist
Postitusi: 356
Liitunud: 05 Okt 2009, 10:18

Re: Turbo

Postitus Postitas alar64 » 13 Mär 2012, 22:31

Mõnusal sügisõhtul uduga on 600 hp
Ise valiks pigem OHC sest ka rootslased ja soomlased tuunivad neid rohkem,sellest tuleneb ka rohkem infi(minu arvamus)

Kasutaja avatar
doker
kasutaja
Postitusi: 92
Liitunud: 23 Mai 2011, 20:53

Re: Turbo

Postitus Postitas doker » 14 Mär 2012, 23:26

See "igapäevane" polegi mingi eriline näitaja. Kui oleks mul metsikult raha, siis laseks panna/paneks ise 1000hp kannatava mootoriga Sierra ja paneks ta "safe modesse" 600hp peale käima...
Kestaks väga edukalt aastaid.

Kasutaja avatar
Kaktus
kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 10 Mär 2012, 11:10
Asukoht: Hiiumaa

Re: Turbo

Postitus Postitas Kaktus » 15 Mär 2012, 00:54

Suured tänud, eks see tunda annab mis Sierra ma lõpuks ostan, isa on mul endine Dohci vend pigem, aga ega sellel ajal turbosid ja asju väga ei liikunud ja Dohc oli siis ikka kõvem sõna. Ja arvatavasti tuleb siis mingi Dohc Sierra, kuna turbo variant läheks päris palju maksma ja ega mul ei peagi mingi hull lennuk kohe olema, vaikselt tasa ja targu tuleks timmima hakata masinat lihtsalt.

Vasta