Kas teie sierral on tagasivool?

Kapotialused jutud
Kasutaja avatar
kris282
kasutaja
Postitusi: 157
Liitunud: 26 Dets 2007, 17:22
Asukoht: põlvamaa

Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas kris282 » 30 Aug 2008, 20:35

Kas teie autol on siis tagasivool? Kuidas teil on lahendadud asi? Või puududb üldse? Enda autol on pieburgi(ei tea kas kirjapilt õige) karburaatoriga.
Sierra 1.8- tõmme on vägev :)

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas Tehnic » 31 Aug 2008, 02:42

2.0Dohc-l põhimõtteliselt peaks olema aga ma panin kinni sest muidu ei käinud üldse :x arvatavasti seguklapp läbi :roll:
XR4 2.9i

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas Teet01 » 31 Aug 2008, 21:19

On.

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas tamar » 31 Aug 2008, 22:17

2,0 OHC EFI sissepritsega isendil on tagasivool.
Isegi sapakal on tagasivool
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

koobez
kasutaja
Postitusi: 61
Liitunud: 07 Mär 2007, 19:02
Asukoht: tallinn

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas koobez » 13 Sept 2008, 17:53

peaks ikka olema, endal küll pritsis väga julmalt sealt kui voolik paagi juurest lahtis tuli :roll:

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas xr4 » 13 Sept 2008, 22:14

2.8 MFI'l on ka tagasivool olemas
XR4iPilt

karl1
turist
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Sept 2008, 00:29

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas karl1 » 19 Nov 2008, 18:25

Terv, olen alles algaja sierramees, aga juba probleemid
2.0 74kw , karpa peal weber, kuskil oli ka mingi pierburgi kiri
Sõitis ilusti, ühel hetkel hakkas jurama, ei saa bentsu kätte, sureb välja jne...lõpuks ei käinud üldse
Topkaga töötab normaalselt, muidu üldse mitte
Targemad ütlesid et tagasivooluga mingi jura, ei tea kas see küll asjasse puutub, aga mu autol on keegi lahendanud selle niimoodi :
http://motoclub.pri.ee/upload/pildid/IMGP1837paint.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://motoclub.pri.ee/upload/pildid/IMGP1838paint.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Karbussil, kus näitab nool välja, ei ole ka mingit voolikut, ja selle topsikuga on keegi ka huligaanitsenud..
Nüüd kahtlustame et bensupump ka kutu, kuidas kõige parem kontrollida on peale topka?
peale on aretatud ka mingi signa, sellel tuli põleb vahepeal, ohutuled hakkavad ka jurama, eelmine omanik ütles et võttis kaitsme välja, aga ikka jurab mul, pultidele ei reageeri jne..
See vist ei tohiks vahele tulla ju kuskile, kuna on meh pump..ja starterit ega midagi ei takista see ka..

Igatahes, kui keegi oskab mu segase jutu peale midagi tarka kosta, siis olge tänatud 8)

edit: kuskilt kuulsin , et kui sellel mootoril paagis vähe bensu, siis ei tahagi töödata üldse...praegu on mingi 3-4 liitrit paagis vist ainult.., natuke kaldu on ka auto paremale

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas Teet01 » 19 Nov 2008, 20:41

Bensiinipumpa on ju lihtne kontrollida. Võta voolik karburaatori küljest lahti ja anna starterit. Kui bensiini ei tule, siis midagi halvasti. Ma vaatasin, et ülevoolu ja tagasivooluregulaatorkopsik on sul ültse vahelt välja ühendatud. Nii, et sul on siis pandud voolik otse pumbast karburaatorisse jah? Ma arvan, et see pumbale head ei tee, kui seda ringi ajada nii, et bensiinil pole mitte kuhugi voolata.

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas Dexter » 19 Nov 2008, 21:28

nentigem et pumbale ta ei tohiks midagi teha (põhimõte ju sama nagu vene masinatel -žiguli/moskvich). ja tänu selle vahelt välja viskamisega tõuseb ainult surve karburaatorile ning mõjub see ka kohati valusalt kütusekulule (suurem surve, rohkem kütust peale) :roll:

karl1
turist
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Sept 2008, 00:29

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas karl1 » 19 Nov 2008, 21:49

ma ei tea jah mis selle kopsikuga tehtud on, praegu võtsin ta üldse vahelt välja, keegi soovitas, aga kuidas voolikud nüüd ühendada...järele jäi ainult üks volla, mis enne läks kopsikusse (see riidest otsaga), tuli põhja alt....peab siis karbussi küljes ju ka volla olema ? mul pole, peaks ilmselt sinna käima, kus nool väljapoole näitab ?
Homme kontrollin pumba ära kirjeldatud meetodil
Mingi täis porr on tehtud seal, aga enne jura algamist sõitis ilusti..
ahjaa, see tein plastvoolik,on mingi mis tuleb karbussist kuskilt, ennem oli pime ees seal...
edit: kuskilt kuulsin , et kui sellel mootoril paagis vähe bensu, siis ei tahagi töödata üldse...praegu on mingi 3-4 liitrit paagis vist ainult.., natuke kaldu on ka auto paremale

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas Dexter » 19 Nov 2008, 22:21

see plastiku moodi toru peaks paaki tagasi minema ja kui vahelt välja selle regulaatori võtat siis võib jääda nii nagu oli. kahtlustan et sul ikkagi kas pump otsad andnud või karburaator umbes (gaasiga pumbates peaks mootor puterdades töötama)

karl1
turist
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Sept 2008, 00:29

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas karl1 » 19 Nov 2008, 22:53

Mul juhe nüüd juba natuke koos :D
Viitsib keegi enda kapotialuse põhjal skeemi teha vms, või minu piltide põhjal :D
kui ta tööötas veel ilma topkata siis jah puterdas, aga topkaga läheb väga hästi pöördesse ja pole probleemi, niikaua kuni bens karbussist otsa ei saa...niiet selles ilmselt viga pole...

aga kuidas sellega on siis :
edit: kuskilt kuulsin , et kui sellel mootoril paagis vähe bensu, siis ei tahagi töödata üldse...praegu on mingi 3-4 liitrit paagis vist ainult.., natuke kaldu on ka auto paremale
see plastiku moodi toru peaks paaki tagasi minema ja kui vahelt välja selle regulaatori võtat siis võib jääda nii nagu oli.
kas mõtled seda vasakpoolsemat väikest voolikut, mitte seda riidest otsaga, mis põhja alla läheb ?

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas Dexter » 19 Nov 2008, 23:18

ikka see riidest otsaga , mingi punast värvi on toru otsa peal ja läheb auto alla

karl1
turist
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Sept 2008, 00:29

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas karl1 » 19 Nov 2008, 23:35

ja kuhu ma ta nüüd ühendan, kui seda jullat enam pole....jõle haige, alguses oli ta selle kopsiku küljes, aga kopsikusse midagi sisse ju ei tulnudki....



uuuuu ??

kuskilt kuulsin , et kui sellel mootoril paagis vähe bensu, siis ei tahagi töödata üldse...praegu on mingi 3-4 liitrit paagis vist ainult.., natuke kaldu on ka auto paremale

tänud

kersti
Klubi auliige
Postitusi: 1213
Liitunud: 27 Okt 2006, 10:33
Asukoht: Tallinn

Re: Kas teie sierral on tagasivool?

Postitus Postitas kersti » 19 Nov 2008, 23:51

karl1 kirjutas: uuuuu ??

kuskilt kuulsin , et kui sellel mootoril paagis vähe bensu, siis ei tahagi töödata üldse...praegu on mingi 3-4 liitrit paagis vist ainult.., natuke kaldu on ka auto paremale

tänud
Ilma bensiinita ilmselt ei taha töötada jah. Mingi tilk jääb ju ikka paagipõhja :roll: Vala juurde kütust ja vaata, mis juhtub :mrgreen:

Vasta