Sierra käsipidur

Sillad, rehvid, veljed ja mis muu kõik auto all
Kasutaja avatar
tann
fanaatik
Postitusi: 704
Liitunud: 18 Dets 2006, 19:43

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas tann » 27 Veebr 2011, 18:11

Ärge neid kässari hoobasid sealt supordi seest ikka niisama välja sikutage!
Kõigepealt tuleb suport maha võtta, klotsid eemaldada ja piduri kolb välja suruda (kas kässari hooba liigutades või jalaga pressides, kui voolik veel küljes on). Siis minna külapeale peeneid stopperi näpitsaid otsima (mida te ei leia). Siis sealt august, kust kolvi välja surusid, seal põhjas nokitsed kruvikate vms asjadega stopri lahti ja lendab plinn üks vedru minema. Siis saad sealt põhjast veel ühe keermega jubina kätte ja siis alles tuleb see hoob pealt ära, kuhu kässari tross külge läheb(mis on kinni roostetanud ja tuleb tangidega meelitada). Siis kõikide asjade korralik puhastus + roostes pindade siledaks lihvimine(liivapaberi ja suitsutuhaga :lol: ). Ja supordi rem sari abiks ja kõik kokku. Selle splindi panekuks igati kasulik hea töölaud kruustangidega, erinevaid torujuppe jms, sõbra abikäed ja hea ümbritsev valgus.
Kui kõik õnnestub, siis mõneks ajaks ehk toimib, kuni see urbliseks roostetanud kässari hoob jälle kinni jääb.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Tarmo » 27 Veebr 2011, 23:21

tann kirjutas:Siis minna külapeale peeneid stopperi näpitsaid otsima (mida te ei leia).
stopper näpitsad nagu igal keevitajal on mitu tükki?
edit: eh minu viga, stopperi näpsid

Kasutaja avatar
tann
fanaatik
Postitusi: 704
Liitunud: 18 Dets 2006, 19:43

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas tann » 27 Veebr 2011, 23:44

Kohe hakkad tähest kinni :lol:
Need jah peavad mingid erilised olema - piisavalt pikad, et sinna supordi sisse ulatada, aga piisavalt pisikesed, et külge haagiks. Mina sain teravaks käiatud kruvikaga selle lahendatud.

mopple
kasutaja
Postitusi: 126
Liitunud: 22 Apr 2007, 20:21
Asukoht: L-Viru; Tallinn

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas mopple » 28 Veebr 2011, 21:50

Leidsin interneti avarustest sellise lingi http://www.fordmanuals.org/page-1567.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 01 Mär 2011, 11:09

mopple kirjutas:Leidsin interneti avarustest sellise lingi http://www.fordmanuals.org/page-1567.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Üldjoontes ühtib tanni õpetusega. Kuna ma pole kunagi varem pidureid lahti võtnud siis ma ei tea kas ma niisuguse tööga hakkama saan või mitte. Tundub nagu vähemalt paar tundi nikerdamist ja kindlasti lõhun midagi ära. Kui sierrale jälle ligi saan eks ma siis otsustan mis sest kässarist saab, praegu ei teagi mida teha.

Kasutaja avatar
tann
fanaatik
Postitusi: 704
Liitunud: 18 Dets 2006, 19:43

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas tann » 01 Mär 2011, 23:12

Korda peab saama :)
Võtad supordid küljest ära ja viid tuttavale remondimehele/teenindusele, samal ajal käid jalutad linnapeal ja võtad natuke raha seina seest ja hiljem krutid korras supordid alla 8)

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 02 Mär 2011, 21:25

Teoorias on see täiesti võimalik. Kui nüüd prioriteete paika panema hakata siis õlivahetus on ikkagi tähtsam ja tuleb enne ära teha. Kui see tegevus on edukalt lõpetatud siis vaatab kas viin terve auto remondimehe juurde või kruvin enne nood supportid maha ja viin need.

Terminoloogia koha pealt selline küsimus, et miks öeldakse supportid kui võiks öelda pidurisadulad? Ma olen viimast versiooni varem kuulnud ja tundub ilusam ning eestipärasem.

Mikk9
turist
Postitusi: 45
Liitunud: 15 Jaan 2009, 21:06

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Mikk9 » 11 Mär 2011, 14:04

No mina pakun, et sul lihtsam välja vahetada need sadulad, sest isegi peale mõningast näppimist kipuvad need kinni jääma. Ja Scorpa omad peaks sobima kuni viimaste punnsilmadeni välja, ehk siis heal juhul saaksid 10 aastat uuemad ja heal juhul päris korralikud need. Võinoh endal mul sellised pandud ja ära pole kukkunud :D

Kasutaja avatar
Miku
Klubi liige
Postitusi: 1261
Liitunud: 01 Mai 2007, 06:18
Asukoht: Võru - Elva

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Miku » 11 Mär 2011, 15:47

Mikk9 kirjutas:No mina pakun, et sul lihtsam välja vahetada need sadulad, sest isegi peale mõningast näppimist kipuvad need kinni jääma. Ja Scorpa omad peaks sobima kuni viimaste punnsilmadeni välja, ehk siis heal juhul saaksid 10 aastat uuemad ja heal juhul päris korralikud need. Võinoh endal mul sellised pandud ja ära pole kukkunud :D
punnil ventileeritud tagumised kettad.. siis pead juba vahetama kettad kah..
Vw Passat 1.9TDI 02`
Audi 80 1.6 86´
Audi 80 1.6 85`
Ford Sierra 2.0 85´

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 12 Mär 2011, 19:54

Plaanis oli asi käsile võtta see nädalavahetus, kuid kuna raha pole siis ei hakanud niisama lammutama. Vahetamine ei ole vast eriti mõtekas. Eesmärk on siiski korda saada ilma erilist raha kulutamata. See on muidugi väga raske kui mitte võimatu aga üritama peab. Siiani olen ilma kässarita ka hakkama saanud. Õlivahetus sai edukalt läbitud ja kässar on järgmine asi nimekirjas, nii kui raha kuskilt üle jääb siis läheb lammutamiseks :)

Kui keegi mulle pidurisuporteid jube odavalt müüa tahab siis võin ses osas ümber mõelda.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Tarmo » 13 Mär 2011, 11:07

Miku kirjutas:punnil ventileeritud tagumised kettad.. siis pead juba vahetama kettad kah..
tavalisel sedaanil ei ole

Vasta