Sierra kütusepumbaga jama :S

Tuled, juhtmestik, elektroonika
tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 12 Juun 2007, 14:00

Kas keegi teab milline on kütusepumba relee ? Selles võib kah ju viga olla ?

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 12 Juun 2007, 14:56

Oke keegi midagi ei jaga asjast....

Siis küsiks kustkohast vedada pumbani uued juhtmed, noh vool sinnani ei jõua. ET millistest kohtadest või kuskohast hakkavad juhtmed jooksma pumpa sisse. 2 juhet ehk pluss ja miinus järelikult .

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dexter » 12 Juun 2007, 20:14

tamar kirjutas:Oke keegi midagi ei jaga asjast....

Siis küsiks kustkohast vedada pumbani uued juhtmed, noh vool sinnani ei jõua. ET millistest kohtadest või kuskohast hakkavad juhtmed jooksma pumpa sisse. 2 juhet ehk pluss ja miinus järelikult .
küsi kersti või kellegi teise käest see haynes'e raamat..seal oli minuarust el. skeemid sees..;)

annaks sulle ise selle..aga see asub jällegi minu arvutis...aga ma muidugi kasutan hetkel ühte teist..:D ja enda arvuti taha nii pea ei jõua...

DioX
turist
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas DioX » 12 Juun 2007, 21:06

Aga kas keegi oskab öelda kus minu autol asub bensiinipump !??? Autoks Sierra sedaan 91a. 2.0 OHC 74kw !!
Sest kui vaatasin põhja alla siis seal olid torud mis tulid bensupaagist ja edasi oli filter ning siis juba pritsung ise ! ja kas pump peab tegema mingit häält kui süüde sisse keerata ?

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dexter » 12 Juun 2007, 21:17

kui pritsung sul..siis jah..pump peab tegema häält süüte sisse keeramisel...sellist urisevat..:D.......pump võib sul asetseda paagi sees..enda "uuel" asetseb..ja sellega tulenedes läheb põhja alt (juhi poolt) läbi 4 toru....3 bena ja üks siis piduri...ei tea kui palju torusid läheb paagi välisel..ja kus asub bena filter...:S...igastahes paagi sisesel.on bena filter kunde pool taga põhja all..just enne benapaaki..:)

DioX
turist
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas DioX » 12 Juun 2007, 21:26

ok siis ma arvan, et mu lon paagisisene pump ,eks hakkan siis otsima kuna ta ei tee üldse häält !!!

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dexter » 12 Juun 2007, 22:00

arvan et pumba kontaktid mustad ja vajavad puhastamist..selleks pead aga paagi maha võtma..:)...jõudu tööle....


mainin veel et kontrollige üle ka pistik mis on pagassis.....ei mäleta kus ta seal küll täpselt oli..aga kuskil seal tagapaneeli sees ...mõtlen siis seda paneeli kuhu kinnituvad tuled...;)..

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas xr4 » 27 Apr 2009, 11:06

tamar kirjutas:Kas keegi teab milline on kütusepumba relee ? Selles võib kah ju viga olla ?

nii, mul sama jama mida tamar kirjeldas, taha ei tule voolu(pumba pistikusse, pagassi ei jõua vool)
mootoriruumis olevad kaitsmed on terved.
et kus asub minu autol pumba relee, kas peale kapotialuse kaitsme/releekarbi on tal veel kuskil releesi
autoks siis 83a xr4i
XR4iPilt

Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Re: Sierra kütusepumbaga jama :S

Postitus Postitas Kups » 27 Apr 2009, 14:53

kaitsmekarbis mingid releed, ja seal kirjas ka, mis on mis.
aga kas sierral pole veel releesi nagu spidoka taga?


johhaidii, midagi kunagi laiali kisutud ja olid spido taga.

oh mu ohmu pea.
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Sierra kütusepumbaga jama :S

Postitus Postitas xr4 » 04 Mai 2009, 23:40

mure lahenes ise enesest, panin aku peale, pumbale juhtmed külge ja kõik oli nii nagu muiste-annad võtit ja asi töötas jälle :D
XR4iPilt

Kasutaja avatar
GTO
fanaatik
Postitusi: 507
Liitunud: 14 Mai 2007, 12:57
Kontakt:

Re: Sierra kütusepumbaga jama :S

Postitus Postitas GTO » 06 Juun 2009, 01:15

Kups kirjutas:kaitsmekarbis mingid releed, ja seal kirjas ka, mis on mis.
aga kas sierral pole veel releesi nagu spidoka taga?


johhaidii, midagi kunagi laiali kisutud ja olid spido taga.

oh mu ohmu pea.

suunatule relee asub spido taga.

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re:

Postitus Postitas contact » 06 Juun 2009, 12:43

tamar kirjutas:
Aga kas juhtmed on põhjaall torusees need kütusepumba omad ? Pump on paagiväline mul.

üldjuhul liiguvad juhtmed pagassist põhja alla. sama teed kus nubrituli. ja peaks olema 3 otsaga pistik, mis läheb pumba külge. need pistikud on ka üli kehvad, eriti kui nad vanad on. aam... asi ei toimi juba, kui seier bena ei näita.
€-contact

Kasutaja avatar
waher
fanaatik
Postitusi: 814
Liitunud: 18 Okt 2006, 22:23
Asukoht: Läänemaa

Re:

Postitus Postitas waher » 12 Juun 2009, 00:48

tamar kirjutas:Kas keegi teab milline on kütusepumba relee ? Selles võib kah ju viga olla ?
kaitsmekarbis on 2 suurt rida kaitsmeid vaata,vasakul pool karbis näed sa 3 ühesugust releed(ilmselt valget värvi kui mälu ei eksi)neist komest(asuvad pikku pidi)keskmine on pumba relee,peaks tähisega D olema tähistatud ja pumbal ka kaitse,kaitsmekarbis vasakul üleval viimane üksik kaitse.Too pumpa kontrollimiseks tagatulest pluss juhe,kui vool taha ei jõua siis vaata aku pluss klemmi külge ühendub -tsenseeritud- kanti juhtmeid,ühenda lahti,puhasta ära liivapaberiga vms ja pane külge,kui see ei aita anna teada.


Ka endal üks mure,kütteseier ei tööta,kahtlane tunne et vool ei jõua ujukinigi..keegi ei ole taolise asjaga kokku puutunud vms?

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Sierra kütusepumbaga jama :S

Postitus Postitas tamar » 12 Juun 2009, 01:05

Jah kiskusin paagi maha ja puhastasin klemmid ära ja panin õigesti kokku ja töötas näidik.
Kütusepumba relee kollane.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Kasutaja avatar
waher
fanaatik
Postitusi: 814
Liitunud: 18 Okt 2006, 22:23
Asukoht: Läänemaa

Re: Sierra kütusepumbaga jama :S

Postitus Postitas waher » 12 Juun 2009, 01:07

ümarad klemmid?kuidas sa puhastasid need suhteliselt pisikesed?lasid millegiga üle vms?ma paaki maha ei pea kiskuma mul kerge luuk tehtud pumba kohale 8)

Vasta