Kütusenäidik ning tagurdustuled

Tuled, juhtmestik, elektroonika
Vasta
sierrra
turist
Postitusi: 36
Liitunud: 27 Jaan 2010, 23:45

Kütusenäidik ning tagurdustuled

Postitus Postitas sierrra » 16 Dets 2013, 22:40

Mul selline probleem, et kütusenäidik ei ole juba aastaid töödanud, sel suvel sai paagisisesel pumbal kõik kontaktid roostesurmaga üle käidud, kuid lahendust siis ikka ei andnud. Ning mingi aeg lakkas töötamast mul tagurdustuli, käisin samuti pistikuklemmid üle, kuid ka see pole lahendust andnud. Ehk on mingeid ideid ning mõtteid, mis võib neid vigu põhjustada ?

Ford Sierra 1990 2.0i CLX Sedaan

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kütusenäidik ning tagurdustuled

Postitus Postitas rinu » 16 Dets 2013, 22:55

Kontaktide mingi keemiaga üle käimine üldjuhul ei aita või aitab ajutiselt. Uued kontaktid on vaja panna.

E: Loomulikult tasub enne kontaktide süüdistamist multimeetriga voolud ja takistused üle mõõta. Voolu peale ei tule siis pole vahet kui hea kontakt on.

Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: Kütusenäidik ning tagurdustuled

Postitus Postitas dohcimees » 16 Dets 2013, 23:27

Kütusenäidiku probleem on tõenäoliselt selles, et paagis oleval mõõteplaadil on rajad maha kulunud. Kunagi vahetasin enda masinal selle plaadi ära ja hakkas asi tööle.

E: kui mõtlema hakata, siis mul ta tegelikult vist ikka töötas, aga kui paak reaalselt täis oli, siis näitas näidikul, et kolmveerand paaki on täis.

Kasutaja avatar
Six-Fo
fanaatik
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Sept 2012, 10:26
Asukoht: Tallinn/Põltsamaa

Re: Kütusenäidik ning tagurdustuled

Postitus Postitas Six-Fo » 16 Dets 2013, 23:44

Mul tõmbas pärast pumba vahetust kah näidik vaakumisse, ja aitas paagipealsete kontaktide korralik traatharjaga üle käimine ja töötab siiamaani laitmatult. Niisama roostesurm ei aita alati.


Võib ka paagisisene viga olla, nagu näiteks eelmainitud plaat, või siis ujuk kutu näiteks.
http://www.youtube.com/user/CmCarVideos" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Cm.Vids" onclick="window.open(this.href);return false;

Raig0
turist
Postitusi: 36
Liitunud: 19 Okt 2013, 00:24

Re: Kütusenäidik ning tagurdustuled

Postitus Postitas Raig0 » 15 Juul 2014, 21:39

Kütusenäidikuga oli mul nii, et sinna mingi punni vms otsa läheb massi juhe. Ja too värk oli üleni roostes. Tõmbasime puhtaks ja näitas jälle. Tagurdustuledega endal selline asi, et jäid põlema. Keerasin pirnid välja. Aga see selleks.

Vasta