'91 Ford Sierra universaal (punane) - OnkelMats

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
Panda
kasutaja
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Mai 2011, 15:55

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas Panda » 10 Aug 2012, 09:15

Olid neljapäeval ülemiste parklas. Tükkaega tsekkisin su raketti ühe valge sierra juurest. Pean ütlema, et pole küll eriline universaali fänn, aga su vagun kohe paistis silma teiste masinate vahelt. 10 punkti :wink:

lauren
aktivist
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Dets 2010, 22:43
Asukoht: Linnuvabriku Garaaž

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas lauren » 10 Aug 2012, 19:23

Ja me onkeliga veel mõtlesime, et huvitav kas klubist ka rahvast seal on aga näe oli. :mrgreen:

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 12 Aug 2012, 16:50

Nädalavahetus truult teenitud. Oli nii magamisase kui ka käivitusekspert. Peab tõdema, et taga on üllatavalt palju ruumi kui tagumised istmed alla lasta. Vähemalt mina mahtusin sirgete jalgadega magama. Küll oli alus kondile vähe kõva aga olen kindel, et vähe paksema poroloonasemega on täpselt paras. Hommikul igastahes ei olnud kael kange ega selg haige, mida võib kohata pea iga hommik tõustes oma pehmest voodist. Aku on ka arvatavasti uus, sest peale ööd muusikat ja nii mõndagi tundi tulede põlemist läks hommikul täiesti vabalt käima.

Pilt
Pilt
Shortshifteri vastand - longshifter. Kusjuures käigud lähevad palju sujuvamalt sisse ning sõidu ajal on kätt ka kuskil hoida :D
Pilt
Jah, vahe on sees. (Kaableid ühendama minnes osutus siis selline vaatepilt :) )
Pilt
Pilt
Lõpetuseks asjakohane silt kah.

Kasutaja avatar
-Eero-
aktivist
Postitusi: 274
Liitunud: 02 Nov 2008, 01:49
Asukoht: Harjumaa

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas -Eero- » 12 Aug 2012, 17:34

Korralikult lühike käigukang. Kui 1,3 või 5 käik sees on, siis plaati makist kätte ei saa? :lol:
Ei tegelt auto on aus. Kraban linna poole liikudes sulle teise võre ka kaasa.

Eero

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 12 Aug 2012, 17:47

Ega vist ei saaks jah kui oleks, mida võtta :D Tegu on täpsemalt FM/USB/AUX jne raadioga. Ei kassetti ega CD-d

Mõõtmetelt selline väike pläsku. Päris huvitav.
Pilt

Kasutaja avatar
Rydel
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 17 Jaan 2011, 14:29

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas Rydel » 13 Aug 2012, 04:16

kuidas longshifteri tegid?
Äge!

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 13 Aug 2012, 09:34

Pole siin midagi keerulist. Vana nupp põõsasse, piisava sisediameetriga torujupp otsa, oma maitse järgi munakas kah ja voila. Ise oleksin tegelikult tahtnud klassikalist piljardikuuli aga kuna selline rõvedik vedeles sahtlis, siis läks loosi.

Õnnestus leida ka nö doonorauto, lähiajal juba detailsemalt.

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 14 Aug 2012, 00:47

Niisiis, doonorist ka vähe ligemalt. Kuna hirmus isu tuli Recaro istmete peale, hakkasin otsima juba tervet masinat. Puht selle eesmärgiga, et niikuinii saab ju veel midagi võtta. Lõpuks õnnestuski üks enam-vähem eksemplar leida. Esmapilt tundus küll hea, aga kui aus olla siis kere poolest polnud suurt midagi võtta. Sain aga terve sisu (väljaarvatud armatuur, millegipärast mulle meeldib mu MK2 oma rohkem) ja igasugu muud pudipadi nagu nt originaal õhukopsik jne jne. Mootoriga olid nagu ikka alguses vähe teised plaanid. Ei ole mina tegelikult eriti selline inimene aga vastu tahtmist ütles keps aidaa ja läks oma teed. Vähemalt sai tõestatud, et peale 3 tundi peenestamist ja mõned rehvid hiljem, praksuva kollega asi ära lõppes. Miks nii? Väga lihtne, teel tagasi lõi mootorisse ikka paraja kolina sisse, et mitte endale jätta. Vähemalt on nüüd tuttavad koolitatud ja talvisteks oludeks valmis :D

Pilt
Pilt
Pilt
Põhiline osa, mille pärast auto toodud sai. Juhiiste vähe päevi näinud on aga 90% on bueno.
Pilt
Paraku tuli selline asi ostuga kaasa.
Pilt
Pidas visalt vastu küll. Peale seda jäädvustust läks veel mitu korda käima :)

Mingine videomaterjal korraliku ''teooriaga'' sai ka. Seda küll mingi aja pärast seoses tehniliste viperdustega.

PS: Kes tunneb huvi, siis põhimõtteliselt komplektne musta värvi MK3 armatuur ootab uut omanikku. Päris tasuta ei anna aga mingi meene võiks ju kaasa tuua ;) Lisaks leiab ehk ka mingit pudi-padi veel. PLUSS, hele MK2 sisu - esi/tagu istmed, uksepolstrid. Juhiistmes vääike katkine koht. Oleks ka tume MK3 sisu olnud anda aga uskuge mind... see kassipissi lebra mis neil küljes oli, ei olnud meeldiv.

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 21 Aug 2012, 00:07

Doonorilt röövitud niipalju juppe kui tarvis, tuli naasta iluvigade juurde. Nädalavahetus tõotas tulla kena - paraku nii aga ei olnud. Kuna töö oli vaja vähemalt poolenisti ära teha siis lõime nn ''mobiilse remonditöökoja''. Varikatus püsti ja töö võis alata. Pahteldatud-lihvitud sai omajagu ja tulemus on vaeva väärt. Kahjuks peale krunti ikkagi rohkem ei jõudnud. Samas näeb ka nii üpris hea välja. (Pilti tehes oli krunt veel vähe niiske)

Pilt
Pilt

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 25 Aug 2012, 13:39

Vibra läinud. Tuli välja, et kardaani leevendi oli läbi. Kuna doonorautol oli asi korras läksime lihtsamat teedpidi ja viskasime terve kardaani ümber. Vahetus võttis aega rekordina 20 minutit.

Komplekti lisandus puidust Luisi rool, cossustyle võre ja väheke Eesti sümboolikat kah. Kes näeb, tunneb ehk ära :D Saladuskatte all võib öelda, et minu üllatuseks oli doonorautol all LSD koos polditavate pooltelgedega. Seega edasine on juba aimatav.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas Tarmo » 25 Aug 2012, 19:35

cossustyle võre on homemade variant?

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 25 Aug 2012, 20:59

Noojah eks muud väga üle ei jäänud. Pool tööd oli doonorauto võrel ära tehtud, ise viisin lõpule.

Kasutaja avatar
-Eero-
aktivist
Postitusi: 274
Liitunud: 02 Nov 2008, 01:49
Asukoht: Harjumaa

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas -Eero- » 27 Aug 2012, 08:29

OnkelMats kirjutas:Saladuskatte all võib öelda, et minu üllatuseks oli doonorautol all LSD koos polditavate pooltelgedega. Seega edasine on juba aimatav.
Ehk et, ise vahetama ei viitsi hakata, ja saan sult LSD odava raha eest ära osta? :lol:
Kas sa doonori pealt käetoega keskkonsooli enda autole ringi ei tõstnud?

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 27 Aug 2012, 10:50

Kogu sisu tõstsin ümber ;) (sh recarod, polstrid, käetugi, tagaiste. armatuuri ei hakanud vahetama, sest mulle läheb MK2 oma rohkem peale)


PS: Bensiinipumpa vahetades tuli ette selline üllatus. Ma teadsin, et seal on Mondeo pump sees.... aga, et kohe sellistviisi....
Pilt

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: '91 Ford Sierra universaal - OnkelMats

Postitus Postitas OnkelMats » 21 Sept 2012, 09:20

Kuna ÜV väänati mulle korduv siis sai hakatud lahkama probleeme. Põhiline mure oli katalüsaatoriga ja kütuse- ning piduritorudega. Väidetavalt viimased olid nii mädad, et ülevaataja nimetas masina utiiliks ja soovitas vanarauda ära viia. Tegu siis Vana-Narva mnt. ülevaatuspunktiga. Tegelikult selgus kvalifitseeritud mehaaniku juures, et torudel veel originaal plastikkate peal ja tegemist on väga elujõuliste eksemplaridega. Mure lahendatud. Katalüsaatorit millegipärast tõesti all ei olnud kuigi passis on märge sees. Selle asemel oli tehasekeevisega väike vahepütt... Ei oska sellest midagi arvata. Vahele käristasime ikkagi kõigi huvide mõttes selle katikese. Suur lilla pütt, mis ennem möirgas teatud pööretel tõmbas oksa vähe koomale. Käib nagu originaalsüsteemiga, nii harjumatult vaikne, samas meelepärasem. Lambda tundub ka peetis olema. Telliti mulle aga kahjuks vale, 3 juhtmega asi. Tuleb minna selgust nõudma :)

Vasta