Ford Sierra -92a. DTS

Kasutajate pikendused
Vasta
dts
aktivist
Postitusi: 200
Liitunud: 05 Apr 2006, 15:40
Asukoht: Tallinn

Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas dts » 16 Sept 2012, 11:58

Tere

Jälle Sierra ridades tagasi. Juhtus selline imelik lugu, et tööbussi murti mingi viimase kuu jooksul neli korda sisse, lootuses sealt ka midagi saada. Eks esimene kord saadigi korralik noos (nii 2500-3000 euri väärtuses), järgmised korrad käidi niisama laamendamas. Siit õpetussõnad, et ärge kunagi mõelge, et see üks päev midagi autosse jääb, siis ei juhtu midagi - Murphy (loodan, et kirjutasin õigesti) seadused on paikapanevad kui jumala jõud või füüsikaline tegevuste ja tagajärgede muster - kuidas kellegile rohkem meeldib.
Igatahes sai eile buss müüki pandud ja sama päev tuli üks kodanik, kes selle ka ära ostis. Kohe netis tuulama hakates, et uut tööautot vaja (kuna omal 8 kuune laps, siis pereautoga tööasju sõita ei taha - ei lagasta küll hullult, aga ikkagi - siis midagi odavat ja töökindlat ja lihtsat vaja. Jäi silma selline Sierra. Ärge pahaks pange, pole jõudnud veel pilte teha korralikke, kuna naine lapse ja kaameraga maal veel, aga müügikuulutusest saab aimu, milline ta on:

http://www.auto24.ee/used/1074670

Igatahes sai õhtul peremehele helistatud ja kohe ka Haapsallu järgi sõidetud. Oma üllatuseks avastasin, et auto kere ja sisu on nagu uuel masinal. Roostet on küll vähesel määral koopa ääres tekkimas, aga nii korralikku pilli pole mitu head aega näinud. Puuduseks võib lugeda esistanget, millega tütar või krt teab, kes kuskil lumehanges või kuskil käis ja selle peremees ise mingi käepäraste vahenditega sirgeks seadnud ja spreiga viisakamat muljet andnud. Sisu ka nagu uus. Isegi originaal makk sees ja puha. Oma üllatuseks toimib ka automaat kast täiesti normaalselt ja liigutab päris eduliselt masinat.
Nüüd ka vigadest - vana auto ju! Natuke nagu mootor jõnksutab külmalt. Arvatavasti küünlad või juhtmed või miskit, kuna auto põhiliselt seisnud ajutise autona mitmeid aastaid. Samuti teeb rooli paremale välja keerates ja siis uuesti vasakule keerama hakates mingisuguse nõksu. Tugilaager või midagi äkki kuskil jamab. Käsipiduri kang tuleb ka üles välja ja ainuke reaktsioon on vastava tulukese süttimine armatuuris :D Ja vigasid nagu rohkem polegi.
Kaasa sain veel hunniku velgi (plekke küll) ja rehve. Niiet kui kellegil huvi, siis paari kümpiga võin anda viis rehvi, millest osadega annab ehk veel sõitagi ja mingi kolm plekkvelge. Ühe jätan omale varurattaks.
Muud nagu ei oskagi rääkida, eks kasin ta puhtaks mingi päev ja kui naine tuleb siis teen ka korralikumad pildid ja riputan siia teistele imetlemiseks ka üles.
Ahjaa - korralise burnouti tegin ka eile - nii proovi mõttes - toimis küll :D
Tegelt on üle mitme aasta ikka Sierraga imehea kulgeda. Oli ju üks esimesi pikaajalisemaid masinaid mul Sierra. Nüüd selline nostalgia peal, et võibolla hakkan ka seda hoopis korda sättima. Korralikke Sierrasid on ikka väheks jäänud ja linnapildis ilusat masinat näha on ikka lust. Niiet kui kellegil vedeleb mingeid lisasid Sierrale - korralikku esistanget, ketaspiduritega tagasilda, el. aknaid, el. peegleid või miskit, siis võib julgelt teda anda. Pole siin foorumis küll pikka aega käinud, aga eks uuendan liikmete kontaktide all ka oma numbrid värgid ära, kui on vaja - mul suht samad numbrid kõik siiamaani - ja eks teen müügi ostu alla ka vastavad teemad.
Igatahes pikk jutt sai, aga parem ehk ikka, kui et "ostsin Sierra - pildid siin. Päikest" :D

Tervitades
Andres

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas Tarmo » 16 Sept 2012, 16:10

tere tulemast tagasi!
miks sul on 90 aasta ja III facelifti tagastange ning sisu peaks nagu 91 teine pool olema ju.
ma mk2 stange saaks sebida, kuid ma sinu asemel ootaks natuke kuni ma 1 cossu stange müüki panen ;)
kui raadiot vahetama kunagi hakkad siis originaali võid mulle kinkida koos pistikuga

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas Tanel » 16 Sept 2012, 19:53

91a hakati paigaldama mk3 stangesid.Sisule ei ütleks küll et uuem oleks.. Pigem vanem,kuna hakati ju uuemal kasutama elektroonilist kella keskonsoolis.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Silver
aktivist
Postitusi: 362
Liitunud: 13 Juul 2008, 15:30

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas Silver » 16 Sept 2012, 20:00

Uuematel pandi ikka analoog kell. Mul on 92a. sierra ja samasuguse sisuga. Sõbral on vanema sisuga ja elektrooniline kell.
Long live 88kw!

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas Tanel » 16 Sept 2012, 20:10

Ilmselt ise vahetatud,pole ju bommitehnika vana kell välja ja uus sisse.
Omasin aastaid tgsi 91a sedaani CL varustusega,sama mootor ja atm kast.Aga el akende ,tulede reg,käetugi jne. Kellaks oli elektrooniline st mitte seieriga. Ja see oli tehase poolt paigaldatud.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Silver
aktivist
Postitusi: 362
Liitunud: 13 Juul 2008, 15:30

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas Silver » 16 Sept 2012, 20:29

Pommitehnika see pole ja. Kuidas sa kindel oled ,et sul ei olnud ise ära vahetatud? Siiamaani kõikides mk3 sierrades milles ma istund olen, on olnud seieritega kell ja mk2 sierrades elekrtooniline.
Long live 88kw!

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas Tarmo » 16 Sept 2012, 23:43

kell nüüd küll aastat ei näita. xr4'l oli kah digi kell, muideks kõigis mu sierrdes on varasemalt olnud digi kell ja mul pole mk2 III facelifti olnud, pigem on see mingi option või värki

Kasutaja avatar
kaups
Moderaator
Postitusi: 1170
Liitunud: 20 Mär 2008, 21:32
Asukoht: nnillaT

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas kaups » 17 Sept 2012, 00:22

Vsjo mk3 peaks analoogklokk olema tehasest, kui just ise vahetatud pole. (või siis Tarmo mainitud mk2 kolmas feisslift.)
0 esiveolist, 8 tagaveolist.

dts
aktivist
Postitusi: 200
Liitunud: 05 Apr 2006, 15:40
Asukoht: Tallinn

Re: Ford Sierra -92a. DTS

Postitus Postitas dts » 17 Sept 2012, 10:25

Kui teema pealkirja vaadata, siis näete, et tegu -92a. masinaga :D Kuulutuses jah, omanik miskipärast pannud aastaks -90. Igatahes hetkel masinaga rahul, täna/homme katsun tehnilises kontrollis ka ära käia ja siis saab aimu, millega tegu. Seni aga ise väga rahul :D

Vasta