Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
JüriT
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2012, 21:48
Asukoht: Tartu

Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas JüriT » 03 Jaan 2013, 01:18

Räägin teile, sõbrad ühe loo...

Käes oli 21. detsembri eriti külm talveõhtu. Aasta oli siis veel 2012. Kogunesime sõpradega minu sünnipäeva tähistama. Kõik algas nagu ikka - kallistused, lilled, šokolaadid. Siis võeti mõni naps ja ühel hetkel hakkas hirmus sagimine. Osad poisid kadusid kuhugi ära, teised vaatasid ärevusest ringi, arvates, et ma ei saa aru, mis toimub. Ühel hetkel heliseb ühe sõbra telefon. Saadud telefoni teel karm käsklus "Kõik riidesse!" hakkas jälle hirmsaks sagimiseks. Minul ei lubatud kuhugi minna, mina pidin viimasena välja minema. Ausalt ütlen - hirm oli, sest ma ei teadnud, mis minuga nüüd juhtub. Lihtsalt mul on sellised sõbrad, kelle üllatusi tuleb alati karta.

Sõber Hannes võttis mul siis kratist kinni ja andis loa väljuda sünnipäevapunkrist ja suunas mu kõrvalmaja hoovi poole. Piltnik ja videooperaator ei lasknud mind sekundikski silmist - tee peal naabermaja hoovini tehti intervjuud ja sähvisid välgud. Hetk enne maja nurgale jõudmist kästi mul korraks peatuda, sügavalt hingata ja alles siis anti luba ümber nurga piiluda!

Ja seal ta seisis. Siis hakkasid mul peas jooksma kõik need vihjed, mis olid sõbrad mulle terve viimane nädal teinud. Forza 4-s oli vaja terve nädal sõita Sierra Cosworth RS500-ga. Terve nädal anti mulle vihjeid, kui ma oma isa esiveolisel käsipidurit kiskusin, et mul oleks tagaveolist autot vaja. Kogu nädal istus sõber Risto arvuti taga ja uuris Sierra lehekülgi ja kokkuvõttes Terve Nädala olid kõik mu sõbrad kadunud. Kuna olin nädal aega Forza mängus Sierra Cosworthiga sõitnud, siis päev enne kingi kättesaamist olingi uurinud wikipeedias Sierra ajalugu ja sirvinud niisama foorumeid. Naljakas.

Mulle kingiti sünnipäevaks auto - Ford Sierra. Alles hiljem, kui videot nägin kingi üleandmisest naersin oma reaktsiooni üle. Ega sealt üle V-tähega roppusi midagi suuremat ei tulnud :)

See muidugi, kuidas sõbrad selle ostsid - see on omamoodi tsirkus. Ma ise ei jõua seda ümber jutustada aga kui kedagi huvitab, kuidas minu AMG Viljandist suvekatega keset 17 kraadist pakast Tartuni tuli, seda saab lugeda siit blogipostitusest:http://veiderruudus.blogspot.com/2012/1 ... palun.html

Kuna läks aega, enne kui sain loa siia foorumisse postitada, siis copin tagantjärgi kõik, mis vahepeal juhtunud on :)

Pilt
Viimati muutis JüriT, 03 Jaan 2013, 01:49, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
JüriT
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2012, 21:48
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas JüriT » 03 Jaan 2013, 01:35

Kõigepealt oli vaja lahendada kõikide muude probleemide juures probleem suverehvidega. Uurides erinevaid portaale, sain kohe aru, et ega hea hinnaga korralikke rehve ei saa. Otsisin 15 tolliseid naelaga rehve. Siis läks idee selle peale, et sõber Ristol on maal ühed 14 tollised rehvid eelmise aasta jääraja võistluselt. Sai siis langatatud otsus, et ostan siis hoopis plekkveljed ja paneme sinna ühed 14 tollised rehvid peale. Korra vups Võrus velgede järel käidud, korra vups Põltsamaal rehvide järel käidud ja järgmiseks päevaks olidki juba Sierral talvepapud all. See kuidas me Sierra garaaži saime suvekatel veel, oli hirmus naljakas. Risto viskas liiva, ma sõitsin meetri edasi, Risto viskas uuesti liiva, sõitsin veel meetri edasi ja nii meetri kaupa, kuni jõudsime garaaži, mis asus auto esialgsest asukohast nii umbes 5 meetri kaugusel. Aga suverehvil ei olnud jää peal (vahepeal jõudis ju sulaks minna) mitte mingisugust pidamist. Kergelt sai nagu rattakoopasse ka piiluda. Kuidas ma nüüd ütlen - eks seal oli märke sellest, et auto oli päris pikalt seisnud, päris linnupesasid ei olnud aga samblabeebid juba turritasid. See oli üldse esimene kord, kui sain autot korralikult vaadata. Vahepeal olid igasuguses pidustused ja olin Pärnus vanaemal külas.

Üldiselt on kere päris heas korras. Läbivat roostet eriti pole - eelmine omanik ütles, et lasi karpe ja tagatiiba kaks aastat tagasi teha.
Värv mõnest kohast kobrutab ja kapoti all üks suur auk on aga, mida ühelt 85a. autolt ikka tahta.

Esimesest silmapilgust oli mul kõhe mõte, et selline iludus peab saama ilusa pensionipõlve. Kuna minu projektivõimalused paneb kahjuks paika minu pisike rahakott, siis tegelen temaga tasa ja targu:)

Kuna endal isiklikku garaaži pole siis saigi vanaemal jälle külas käidud ja vihjeid antud, et ta peaks garaaži oma kolast tühjaks tegema, et nüüd on mul vaja seal ühte nunnut hoida mõnda aega - nii paar aastat!

Plaan on siis temaga praegu koosviibimist nautida ja siis ta ilmavalguse eest peitu panna ja temaga tegeleda. Kuna kere on väga hea siis ei olegi siin muud valikut kui tema eest pensionipõlvel hoolt kanda. Kui kellelgi on oma nägemust sellest, milline võiks ta kunagi välja näha siis võib julgelt teada anda, sest minu pea on praegu nii paljusid mõtteid täis, et olen suures segaduses.

Kasutaja avatar
JüriT
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2012, 21:48
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas JüriT » 03 Jaan 2013, 01:49

1. jaanuaril sai autole ka kindlustus lõpuks tehtud. Tegelikult sõitsime korra ka aastavahetuse pidustusele juba uhkelt Sierraga - õnneks ohutult.
Sattusin korra täna ka lennuväljale, kus sai korra edasi-tagasi kiirendatud. Kuidas seda nüüd öeldaksegi - torud puhtaks! Suht sopane oli küll, põhja peksis korralikult. Lahkudes mõtlesin, et teen korra autole tiiru. Kontrollin, kas ikka kõik jupid on alles. Autole tagant lähenedes pidin naerust puruks minema. Väljalaske torustiku suht suur jupp oli puudu. Auto plärises juba ennegi. Kahtlustasingi, et summuti on kusagilt katki, sellepärast ei saanudki aru kui ta alt ära tuli. Keerasin siis otsa ringi ja sõitsin tagasi lennuväljale. Ja seal ta vedeleski, ühes paksema lumega kohas. Panin siis jupi hellalt pagasnikusse ja sõit võis jätkuda. Veel selgus tõsiasi, et üks esipiduritest jääb peale. Ühel tõusul võisin ilma käsipidurita valgusfoori taga seista. Kahtlustan vasakut esiratast, sest see oli ainukesena kuum - ehk siis pidur on peale jäänud.

Praegu ongi suht auto testperiood, otsin kõik head ja vead välja - siis hea läheneda talle.

Pilt

Ja veel paar klõpsu autost:

Pilt

Pilt

Pilt

Armatuurile pandi peale riie koos minu nimega :)

Pilt
Viimati muutis JüriT, 03 Jaan 2013, 01:58, muudetud 1 kord kokku.

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas OnkelMats » 03 Jaan 2013, 01:50

Kadeduseuss roomab hinge :D Õnne ja jaksu!

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas IvoK » 03 Jaan 2013, 01:51

noh nalja peab ju saama. :mrgreen: Aga sierra on viisakas.

Sellist korraliku mk1-te tuleks originaalina säilitada, originaalis on kõvasti ilusam. :)
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas Tarmo » 03 Jaan 2013, 11:07

mina paneks pikad tuled ette

Kasutaja avatar
Ken Pallav
aktivist
Postitusi: 250
Liitunud: 11 Dets 2011, 06:16
Asukoht: Harjumaa

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas Ken Pallav » 03 Jaan 2013, 17:23

Nägin seda ise ka netis , jäi väga silma kuid igastahes... Palju jõudu ja jaksu temaga. Jään teemat jälgima ja edu! :D
1995 Lexus LS400
1986 Ford Sierra iS mk1

Kasutaja avatar
Silver
aktivist
Postitusi: 362
Liitunud: 13 Juul 2008, 15:30

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas Silver » 03 Jaan 2013, 20:14

Tee armatuurist suurem pilt, kus oleks rohkem näha milline välja näeb. Päris põnev tundub.
Long live 88kw!

Kasutaja avatar
JüriT
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2012, 21:48
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas JüriT » 04 Jaan 2013, 13:43

Minu rõõm jäi üürikeseks. Eile paugutasin pilliga veel 23.00ni ringi. Parkisin ta oma kodu lähedusse tänava äärde. 3 aasta jooksul pole ei mu eelmine auto ega ka isa praegune auto kellelegi ette jäänud. Täna öösel jäi. Tööle minnes 8.30 ajal avanes mulle selline vaatepilt:

Pilt

Ja ära võeti vaid makipaneel. Kas siis on kellelgi kadeduseuss see, et mul nii vinge seenior on või siis tellimustöö. Otseselt ju kahju pole suur. Kui sa varas oleks mind 8.30ni vaid oodanud ja öelnud mulle, et sa plaanid mu makipaneeli varastada, no ma oleks sulle selle terve maki niisamagi ära andnud, oleks vähemalt klaasigi terveks jätnud. Klaasist on rohkem kahju. Makk ei olnud ju tead, mis uhke ja uus. Katkine ka pealekauba.

Eelmisel auto võtsin ALATI makipaneeli eest ära. Sierral lihtsalt ei osanud nagu arvatagi selle peale, sest ise ju teadsin, et makk on katki ja ega mul muud autost midagi võtta pole. Tagaistmel vedeles vaid lõpupütt toruga, mis paar päeva tagasi alt ära kukkus.

Kurvaks teeb ikka, pean nüüd vaatama kust uus klaas saada. Kui kellelgi on pakkuda siis võib märku anda. Lähen kurvastan nüüd edasi...

Kasutaja avatar
Ken Pallav
aktivist
Postitusi: 250
Liitunud: 11 Dets 2011, 06:16
Asukoht: Harjumaa

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas Ken Pallav » 04 Jaan 2013, 16:00

Aiii... :(
1995 Lexus LS400
1986 Ford Sierra iS mk1

Kasutaja avatar
JüriT
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Dets 2012, 21:48
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas JüriT » 04 Jaan 2013, 16:55

Okei...tüng. Pätt oli makipaneeli istme alla mikskipärast visanud. Niiet, suht vandalismimaiguga rünnak.

raimond46
Klubi liige
Postitusi: 76
Liitunud: 16 Sept 2008, 21:11

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas raimond46 » 04 Jaan 2013, 20:24

Sierradesse ju kerge sisse saada, ka enamustel pole ju signalisatsiooni peal mis kellegi tähelepanu pälviks. Eks lootis kergelt saaki saada aga avastas, et makk ei ole midagi väärt ja läks koju. Ka ju varjant. Kahju, mul esimesel kursusel tehti kursavennal sierra tühjaks, 8000 krooni eest asju võeti välja, rumal poiss hoidis kõike mälupulki ja gpsi autos kindalaekas. Kruvikaga löödi lukk eest ja oldigi sees. Kindlasti aitas sellele vargusele kaasa, et Eesti lipp lehvis ilusti suurelt armatuuril. Ärge siit nüüd midagi välja lugege, ei ole ma mingi rahvuste vihkaja.

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas rinu » 05 Jaan 2013, 01:03

Mu auto jäi samamoodi kohalikele ette. Tagaukse klaas sisse aga mult isegi ei üritatud midagi võtta, ei mindud sissegi. Puhas vandalism. Võib-olla hakkas signa tööle, et minema joosti aga ma ei teagi mis tegelikult toimus, magasin ja hommikul tuldi ütlema, et juhtunud on.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas Tarmo » 05 Jaan 2013, 09:48

mikul löödi ju tagaluugi klaas sisse.
Küsite miks nad seda teevad? aga vaata kui machod nad välja näevad kui suudavad auto klaasi ära lõhkuda, + veel see et sõpradelt saad lõputu hulk respecti et julgesid võõra auto kallal vandaalitseda. ja kui hästi läheb siis saad mõne tibi käest veel selle tohutu kogutud fame eest veel k***i

Jaanus
Klubi liige
Postitusi: 1729
Liitunud: 15 Juul 2007, 14:00
Nimi: Jaanus
Asukoht: Tallinn

Re: Ford Sierra 1.6 55kw 1985 - JüriT

Postitus Postitas Jaanus » 05 Jaan 2013, 10:16

päris kobe aparaat tundub.

kui keegi Tallinnast Tartu liigub, võin klaasi kaasa anda :roll:
'89 3d 1,6
Sierra Cosworth is Bruce Springsteen

Vasta