Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Kasutajate pikendused
Vasta
Tarts96
turist
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Veebr 2014, 22:05

Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas Tarts96 » 31 Mär 2014, 22:27

Tervist,auto sai ostetud jaanuaris,peamiselt talvel lõbutsemiseks,kuid hetkel plaanid juba teised selle masinaga.Tegemist 88a sierraariga,mootor on vahel 2.0 liitrine karpakas,77 kw kui ma ei eksi,kere poolest on sierra nagu ikka,kerge rooste ning karbid need probleemsemad kohad kus ka läbiv rooste.Esimest kõrvalistuja poolset tiiba korralikult pahteldatud,aga no see ei sega sõitmist,sest nagunii tuleval suvel plaanis keretööd teha ning ühtteist külge installida veel.Sinnahulka kuulub cossu esistange,sõbralt saan hea hinna eest RS antika pagassi luugile ning teiselt sõbralt nokata kapoti ning iluvõre.Auto värvib arvatavasti sama värvi,kuid korra oli plaan juba mattroheliseks värvida ning korralik valge laiplekk alla lükata,aga kuidagi meeldib see värvitoon rohkem,mis praegu.Autoga ise tegelenud peale ostu ka,nv-l sai originaal lõpupütt asendatud jap-style lõpupütiga,et ikka häält ka teeks natuke,kuid mitte sellepärast ma ainult seda ära ei vahetanud vaid algul oli seal eriti pikk summutitoru,mis ei meeldinud mulle.Valuveljed,mis kaasa sain,need kruvisin alla,enne seda sai ka piduritrummlid puhtaks nühitud ja üle värvitud,et vähekenegi viisakam oleks.Valuvelgede paigaldamisega sai ka omakorda nalja,juhi poolt autot üles tõstma hakates murdus orig. tõstmis kronsa põhja alt ära :D Aga see selleks,paremat tunksi peale originaali ka tol hetkel polnud ning tõstsin tagant niipalju kõrgemale,et ka esimene ratas maast kerkis ja velje ära vahetatud sain.Valuvelje mutreid ka algul polnud,neid ajasin korralikult tiku ja tulega taga,tuttavatel ja sõpradelt küsisin,aga ei midagi,kuid siis tuli meelde,et peaaegu tutikad valuvelje mutrid mul olemas,kui mitte fordi omad vaid cr-v valukate omad,aga need imekombel sobisid sinna.Valuveljed muidu 16 tollised ja 6.5 laiad Ronali toodangu omad.Mootorist rääkides on see veitsa lahja ning külmalt käivitades ei taha nagu kõike pütte järgi võtta,puterdab ning ajab korralikult sinist välja summutist,kui korra laba anda korralikult siis võtab pütad järgi ja hakkab enamvähem käima,soojamootoriga on suht okei isegi.Aga milles asi võiks olla siis ?Klapisääre tihendid olid väidetavalt eelmise omaniku poolt vahetatud,aga ehku siis õlirõngad ? Endal plaanis mootorit taastama hakata pole,pigem kunagi tulevikus midagi järsemat asemele aretada,kui on alles muidugi veel sierra :D Sierra pole muidugi esimene minu käes,eelnevalt neid 2 veel olnud.Muidu enamvähem rahul autoga,otseselt teepeale pole jätnud,aga vigadest on ainult lekkiv kütusepaak,üle 20 liitri ei saa sisse valada,muidu immitseb valtsi või millegi vahelt kergelt välja,paagi ma ostan ka varsti ära,õigemine äratoomis vaev ainult pmt.Kui kellegil ka korraliku tagustanget pakkuda,siis võib teada anda,aga ei julge kohe öelda,et kas on selleks raha olemas,sest siiski hetkel olen õpilane ja otsest sissetulekut pole ning seega siin väga tihti apdeite olema ei saa.Mõni pilt ka siis :
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas Tarmo » 31 Mär 2014, 23:56

kunagi ammu ammu oma esimest sierrat tõstsin originaal tungiga juhtus sama asi, peale seda kasutanud ikka normaalset tungi. klapisääre tihendid said vahetatud jah, kas see sinine on ikka õli kärsaka haisuga? vbl plokikaane tihend hoopis et näiteks valge suits? krt ei mäleta kas said sinna tutikad küünlad või mitte, kui ei saanud siis võid proovida küünalde vahtust. samas kui mingit paska silindrisse voolab siis küünal must ja säde seetõttu puudulik, muidugi võid kontrollida ka küünalde vahed üle ja süüdet kruttida

Tarts96
turist
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Veebr 2014, 22:05

Re: Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas Tarts96 » 01 Apr 2014, 17:37

Tarmo kirjutas:kunagi ammu ammu oma esimest sierrat tõstsin originaal tungiga juhtus sama asi, peale seda kasutanud ikka normaalset tungi. klapisääre tihendid said vahetatud jah, kas see sinine on ikka õli kärsaka haisuga? vbl plokikaane tihend hoopis et näiteks valge suits? krt ei mäleta kas said sinna tutikad küünlad või mitte, kui ei saanud siis võid proovida küünalde vahtust. samas kui mingit paska silindrisse voolab siis küünal must ja säde seetõttu puudulik, muidugi võid kontrollida ka küünalde vahed üle ja süüdet kruttida
See ikka täitsa sinine,mis tagant väljub,aga muidugi päris täpselt pole nuusutanud,kas õli kärsakas vms. aga eks ma millagi nüüd viskan pilgu peale,mis seisus küünlad on ja värki,muidu soojalt käib suht ilust ja käivitades ei suitse.

Tarts96
turist
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Veebr 2014, 22:05

Re: Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas Tarts96 » 24 Apr 2014, 21:37

Tere taas,väike update :) Sai ostetud tuttava sirtsult nokata kapott,iluvõre,kütsipaak,tagumine diivan ning uksepolstrid.Uksepolstrid sai külge kruvitud juba,aga ülejäänud mant tuleb millagi lähitulevikus külge aretada ning kapott ja iluvõre ära värvida.
Pildimaterjali ka natuke:Pilt
Natuke ka uksepolstrit näha,vahetasin need sellepärast välja,et ees olid korralikud istmed ja muster ei läinud olemasolevate uksepolstritega kokku ehk siis häiris silma :D Pilt

aleksander
kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 07 Veebr 2014, 15:15
Asukoht: Pärnu

Re: Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas aleksander » 09 Mai 2014, 09:42

Kas ma saan õigesti aru et mk2 esiots on lihtne mk3-ks teha??

Kasutaja avatar
Six-Fo
fanaatik
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Sept 2012, 10:26
Asukoht: Tallinn/Põltsamaa

Re: Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas Six-Fo » 09 Mai 2014, 13:35

Mis ta ikka ära on, kapott, liist, iluvõre ja esistange näeb ka vist natuke teine välja. Kõik jupid vahetab labaste tööriistadega välja.
http://www.youtube.com/user/CmCarVideos" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Cm.Vids" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
BlueQ
aktivist
Postitusi: 272
Liitunud: 16 Juul 2011, 17:38
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas BlueQ » 09 Mai 2014, 18:50

Stanget ei pea vahetama.
'92 Ford Sierra 2.0 DOHC

Tarts96
turist
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Veebr 2014, 22:05

Re: Ford Sierra 2.0 ohc 88a.- Tarts96

Postitus Postitas Tarts96 » 02 Juun 2014, 19:34

Ega midagi muud polegi erilist toimunud,sai bensupaak lõpuks keemilisemetalliga kütsipidavaks mäkerdatud ning seejärel värvikiht ja kivikaitse ka peale lastud ning uuesti alla poogitud.Laupäeval sai igavusest tagumistelt vedrudelt keerd maha võetud,esimesteni veel ei jõudnud,kuna selleks peaks natuke aega varuma,sest seal veitsa rohkem lammutamist :)Mis kõige huvitavam,mitte küll minu jaoks,aga mida rohkem sierra põhja all toimetan seda enam tekib tunne,et suvel peaks aega varuma ja natukene keretöödega tegelema,keevitama ja siis kerelt roostet eemaldama.
Mõni pilt ka siis :
Pilt
Pilt

Vasta