Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Kasutajate pikendused
Vasta
BrigittP
turist
Postitusi: 35
Liitunud: 17 Aug 2015, 21:17

Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas BrigittP » 24 Aug 2015, 14:01

Hei

Kuna nüüdseks olen olnud 2 nädalat juba oma esimese auto omanik, siis mõtlesin, et tasuks teha siia teema et saada küsimustele vastuseid kui midagi katki on jne. Tegelikult otsisin alguses endale ford scorpiot, aga kuna turul polnud ühtegi nõuetele vastavat siis vaatasime ka teisi autosi. Kuna mina just autodest palju ei jaga, otsis autot mulle noormees. Antud päeval olin ma tööl, kui ta saatis sierra kuulutuse lingi, piltidelt tundus korralik, aga asus Hiiumaal. Pidin suhteliselt kohe otsustama, kas tahan seda või ei. Kahtlesin korralikult, sest ost oleks olnud nagu põrsas kotis, kuna ise asume Kohilas. Lõpuks olin nõus, noormees hakkas kohe helistama ja asju ajama, et kuidas saada auto mandrile ja nii edasi. Lõpuks saadi omanikuga kokkuleppele, et tuttav toob ta ära. Niisiis kandsingi mina raha tuttavale ja tema läks mu autole järgi. Haapsalusse läks mu autole vastu noormees. Mina nägin esimest korda oma sierrat umbes südaöösel. Reageerida ei osanud kuidagi kuna teadmine, et oman autot oli võõras (seda on ta siiani). Uue nädala alguses kirjutasin auto enda nimele. Auto on oma vanuse kohta üpriski korralik, vaikne ning sisu ja kere on korralikud. Ning auto on mulle aina rohkem ja rohkem meeldima hakanud :)
Lisan vahelduseks autost ka mõne pildi, millest ma üldse räägin.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Eelmise omaniku sõnul oli auto tema käes ca 2 aastat, nii öelda pühapäeva autona. Ning enne teda oli omanikuks üks vana mees, kes oli eestis esimene omanik sellel autol. Auto esmane registreerimine eestis oli '98.

*Mootor: 2.0 74Kw karpaga
*Manuaal käigukast
*Esmane registreerimine: 1988
*Varustus: kesklukk, kärukonks, klaasist katuseluuk.
*Läbisõit ostes: 98 362 km (eeldatavalt teine ring)

Nagu ma eelnevalt mainisin, siis sisu on korralik ja auto on vaikne. Taga istujad on ikka maininud, kui palju ruumi taga on ja kui mugav seal istuda on. Samuti on sees vanale autole kohane hõng :)

Pilt
Pilt
Pilt

Alguses häiris väga see kahe kodaraga rool, ostsime kolme kodaraga rooli kuid tuli välja, et see ei sobi, kui keegi seda endale soovib, siis võib PS'i kirjutada (võib pakkuda ka vahetuseks rooli, mis on vanema nuudiga).

Pilt

Esimesed pikemad sõidud on tehtud, hea on sõita, auto sõidab otse ning veermikud on korras.
Vahepeal juhtus ka selline asi:

Pilt
Hetkel on auto läbisõit ~50km

Vanal autol ei puudu ka muidugi vead

* Esimene tiib on veidi teist värvi
* Taga tiiga ääred on veidikene roostes
* Summuti üks sõel vahepeal koliseb.
* Ja kõige suuremat muret teeb see, et auto käivitub soojalt kaua ning vahepeal autot välja suretades ei sure kohe auto välja vaid puterdab korra ja siis alles sureb välja. Kahjuks ei tea mis viga on ning kust üldse seda viga otsima hakata :(

Viimane pilt ka asjast millest ma just väga palju ei taju..

Pilt

Parimat soovides
Brigitt

Kasutaja avatar
MaxL
turist
Postitusi: 36
Liitunud: 23 Okt 2006, 20:03
Asukoht: hiiumaa
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas MaxL » 24 Aug 2015, 15:32

Väga korralik Sierra. Uurisin seda lähemalt päev enne müüki, kahjuks ei olnud kohta, kus teda hoida.

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas Dexter » 24 Aug 2015, 18:40

puusalt tulistades on probleem detonatsioonis, ja sellest lähtuvalt tuleneb ka käivitamisprobleem.

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas rekkamees » 25 Aug 2015, 14:15

Mõtlesin ise ka detonatsiooni. Kui pidada silmas ka rasket käivitumist, lase algatuseks küünlad ära vahetada ja et uued küünlad kindlasti saaks õige "soojusega." Lukksepad teavad küll, mida see tähendab, loomulikult tasub neile rääkida nii käivitumis- kui ka seiskumisprobleemist.

Aga muidu hea auto. Hangin pidevalt isiklikku kogemust sama mootoriga 92. aasta isendiga. :)
esivedu tähendab tõmbamist

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas Tarmo » 25 Aug 2015, 23:17

viitsid äkki selle "vale" rooli nuudist pilti panna

BrigittP
turist
Postitusi: 35
Liitunud: 17 Aug 2015, 21:17

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas BrigittP » 02 Sept 2015, 18:12

Tänud kõigile, kes on vastanud. Kindlasti lasen küünlad ära vahetada :)
Saime ka vana rooli kolme kodaralise rooli vastu vahetatud, sellest tulenevalt annan ära oma vana kahe kodaraga rooli, kellele huvi pakub võib kirjutada.

Kasutaja avatar
sinilinnu
Klubi liige
Postitusi: 296
Liitunud: 31 Mär 2013, 14:23
Asukoht: Tartumaa

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas sinilinnu » 21 Sept 2015, 02:33

Minul samuti üks kahe kodaraga rool nüüd üle. :)

Kuid tore näha, et tüdrukuid Sierra roolis on veelgi. 8)
'87 2.0 77kw
Ford Focus '04 1.6 74kw

RWD_Racer
turist
Postitusi: 49
Liitunud: 18 Sept 2015, 17:08
Asukoht: Tallinn

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas RWD_Racer » 22 Sept 2015, 01:18

Väga korralik ja kena orginaal konditsioonis Sierra paistab . Rooli vahetamine väga õige tegu . Edu autoga ! :)

BrigittP
turist
Postitusi: 35
Liitunud: 17 Aug 2015, 21:17

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas BrigittP » 25 Sept 2015, 13:01

Hei
Mõtlesin tulla vahepeal kirjutama, mis toimunud on.
Esmalt lisan pildi siis uuest roolist.
Pilt
Mu jaoks oli see rool alguses harjumatu ja ebamugav. Kahe kodaralist rooli igatsen siiani taga. Kolme kodaraline rool on pehmem ja jämedam. Peale rooli vahetust hakkas ka häirima see, et ta oli vasakule veidi viltu (eelmise rooliga see nii väga ei häirinud).
Vahepeal oli auto noormehe käes ning ta tegi ära sillastendi ja auto põhjaliku kontrolli (sillad, pidurid, amordid ning lekked).
Pilt
Vigadeks on: käigukasti padi, tagumine parem pidur võtab veidi rohkem kui vasak, taga paremal on imelik kolks, mis harva esineb ning ei tea milles viga.
Kuna autol oli ainult üks võti, lasin teha kohe kaks võtit juurde ka.
Pilt

Vahepeal oli sünnipäev ka
Pilt

Olen vist üks vähestest neiudest, kellele sünnipäevaks auto osi kingitakse :D

Brigitt.

scarles
kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Veebr 2015, 08:31
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas scarles » 25 Sept 2015, 17:07

Auto näeb kobe igastahes välja, nii seest kui väljast. Hea, et nii põhjalikult veermik vaadatud sai. Muretuid kilomeetreid :)

siim25
aktivist
Postitusi: 375
Liitunud: 06 Jaan 2014, 05:47
Asukoht: saaremaa

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas siim25 » 25 Sept 2015, 20:51

esimese soovitusena annaksin kohe et hoia tagu stanget !!! neid uusi leida on juba pea võimatu :D aga muidu aus pill ja edu sellega :)

RWD_Racer
turist
Postitusi: 49
Liitunud: 18 Sept 2015, 17:08
Asukoht: Tallinn

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas RWD_Racer » 26 Sept 2015, 12:12

Uus rool palju ilusam :D

BrigittP
turist
Postitusi: 35
Liitunud: 17 Aug 2015, 21:17

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas BrigittP » 07 Okt 2015, 16:04

Mõtlesin, et vahepeal võiks raporteerida ka, mis mu autokesega toimub. Nimelt on minu jaoks otsa saanud rõõm "kui tore ja korras auto". Üks päev autot käivitades tõusid ta pöörded umbes kahe ja poole tuhandeni, eeldasin, et asi on külmas ilmas. Kuid veel külmema ilmaga kadus see mure, uuteks muredeks oli must suits summutist, turtsuv auto ning peale sõitu meeletult kõikuvad pöörded. Peale mingit maad sõitmist kadusid tuksis auto tundemärgid ja mina võisin uuesti rõõmustada, et kõik on korras. Kuni tänase hommikuni.. alguses oli kõik korras kuniks peale 10km sõitmist väikesel kiirusel (umbes 50km/h) tunnis hakkas jälle turtsuma, nagu oleks küte otsas. Ignoreerisin seda ning lootsin, et jõuan sihtkohta välja. Veidi veidi enne sihtkohta jõudmist otsustas siiski mu auto ristmikul turtsudes välja surra- rõõm oli täpselt nii suur, et oleksin tahtnud autost lahkuda ja minema joosta.
Algne plaan oli pöörata paremale, kuid tundsin, et pööramise ajal hakkab välja surema, võtsin ruttu suuna välja, et sõidan otse, andsin rohkem gaasi, et välja ei sureks, kuid ta tegi seda minu "rõõmuks" ikkagi.
Peale tunni ajalist seismist oli ta jälle endine ja "korras", nagu poleks midagi viga.
Auto hooldust / remonti ei jõua ma enam ära oodata ja nüüd sõidan võimalikult vähe, sest tee ääres ma passida ei viitsiks (kuigi igale poole minnes on mul täpselt välja mõeldud, kellele pean helistama kui hätta jään- seda muidugi vastavalt asukohale :D )

Mitte enam nii õnnelik auto omanik Brigitt.

scarles
kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Veebr 2015, 08:31
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas scarles » 07 Okt 2015, 17:31

Ma tean mida Sa tunned!

Nali naljaks. Kuna alguses juba käivitusprobleem, siis ilmselt mingi viga süvenes. Kuidas temperatuur sõites oli, kui välja surema hakkas?

BrigittP
turist
Postitusi: 35
Liitunud: 17 Aug 2015, 21:17

Re: Ford Sierra 2.0 Lx '88 BrigittP

Postitus Postitas BrigittP » 07 Okt 2015, 17:40

scarles kirjutas:Ma tean mida Sa tunned!

Nali naljaks. Kuna alguses juba käivitusprobleem, siis ilmselt mingi viga süvenes. Kuidas temperatuur sõites oli, kui välja surema hakkas?
Normi piires :)

Vasta