Sierra 2.9 12V 92a Faric

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Faric » 17 Mai 2018, 15:24

Tuninparts kirjutas:
17 Mai 2018, 14:53
Kui ma nüüd ei eksi siis see peaks olema minu vana Cossu stange :D
Stange tuli kasutajalt VahurM ja oli enne musta värvi, ehk on sinu käest ka läbi käinud - ei tea :D
______________

Siduri lahutamise anomaaliale ei oska keegi lahendust pakkuda? Et lähevad käigud raskelt sisse, tagumine tavaliselt raksuga. Selle automaatpingutiga annab miskit ehitada?
Type9 puhul tean, et võib minna tagumine mõnikord jõnksu v väikse raksuga aga mul koguaeg

FS
aktivist
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Juun 2008, 19:08
Asukoht: Tallinn

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas FS » 17 Mai 2018, 20:09

Faric kirjutas:
17 Mai 2018, 15:24
Tuninparts kirjutas:
17 Mai 2018, 14:53
Kui ma nüüd ei eksi siis see peaks olema minu vana Cossu stange :D
Stange tuli kasutajalt VahurM ja oli enne musta värvi, ehk on sinu käest ka läbi käinud - ei tea :D
Siis on see stange Jaanuse kollektsioonist ja enne Vahuri kätte jõudmist ilustas ta mõndaaega mu neliku esiotsa, seal olles sai ta isegi selle musta kuue endale.
Ford Scorpio Ghia Cosworth 94a.
Ford Sierra 4x4 Dohc 91a.

TUUR
kasutaja
Postitusi: 58
Liitunud: 03 Apr 2016, 15:30

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas TUUR » 17 Mai 2018, 20:18

Mul oli -dohc--ist Odekolonnile üle minnes siduritrossi automaat-regulaatoriga ilge ikaldus. Küll ei liitnud täielikult, teinekord ei lahutanud täielikult.
Sul ka äkki ei lahuta lõpuni ära, ürita trossi kuskilt veits "peale keerata".
Võimalik ka, et siduri "kahvel" on ära paindunud vms.

FS
aktivist
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Juun 2008, 19:08
Asukoht: Tallinn

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas FS » 17 Mai 2018, 20:21

Muidu neid poolkuid müüakse ka erineva raadiusega, selle vahetamine võib aidata, aga ei pruugi.
Ford Scorpio Ghia Cosworth 94a.
Ford Sierra 4x4 Dohc 91a.

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Faric » 19 Mai 2018, 12:31

Üks jama oli selles, et mul olid porimatid pedaali alla läinud ja pedaal ei läinud täiesti põhja, nüüd läheb tagumine ilma raginata sisse, aga päris hea ei ole siiski. Poolkuud ise ei ole viitsinud uurida veel.

Küll aga klapikaane tihendid vahetasin ära, sai kerge kiht tuubitihendit ka lisaks vahele. Õli juba lekkis kollede peale ja sellega seonduvalt oli salongis õlikärsakas. Vast sai korda ja on väiksem tõenäosus, et kapotialt põlema läheb :D

Kuna kliimat tahaks ka ikka toimima saada, siis sai eile inspekteeritud oma varusid. Hetkel on küljes kõik punnika pealt tulnud torud, radikas jm. Dohciga asjad sobisid kokku, aga 2.9 jaoks vaja vahetada mõni toru, kuivati ja kliimaradikas. Radikas ja kuivati vaja ilmselgelt uued osta, siis siit ka küsimus -
mismoodi see pildil olev toru radika küljest eraldub või see käibki ainult koos radikaga?

Pilt

Pildilt paistvat ventilaatorit on ka vaja, praegune on katki - tööle pannes hakkab igasugu juppe lendama sealt küljest :D
Võib pakkuda kui kellelgi juhtub olema, kohe ilmselt ei ostaks aga oleks vähemalt teadlik, kust küsida kui vaja läheb lõpuks.

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Faric » 20 Mai 2018, 11:46

Juhipoolne klapikaas jäi ikka lekkima ja avastasin veel, et eesmine vändaotsasimmer leemendab päris viisakalt, sai ju krt uus pandud. Raske ikka õlist puhtana hoida seda asja.
Eile ka üks jahutuslõdvik oli klambriga katki sooninud end ja jahutusvedeliku jooksis sealt mõnuga, hea, et tarvikud autopeal kaasas olid, sai linnavahel kiiruga korda tehtud :D
Viskasin pilgu peale ka 15k sõitnud tagasilla puksidele, ilmselt mõni tuhat km veel ja südamik on täiesti lahti. Kui ma ei eksi, on need Febi omad, täielik saast ikka.
Pilt

Ukseliistud said ka mõni päev tagasi külge pandud. Kuna autost ise pilte vähe pannud, siis tegin telefoni kaameraga mõne klõpsu, suurem asi pildid ei ole, aga midagi ikka :P

Pilt

Pilt

Pilt

Salongist ka üks jäädvustus
Pilt

Kasutaja avatar
JanekE
fanaatik
Postitusi: 613
Liitunud: 02 Aug 2016, 04:56
Nimi: Janek
Asukoht: Pärnu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas JanekE » 20 Mai 2018, 19:32

Väga viis! :cool:
'91 Sierra "GT", '90 Sierra & '90 730i

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Faric » 27 Mai 2018, 12:39

Tulede lüliti vahetasin uuesti ära, sama hooga vahetasin ka suundade lüliti ära. Udukate releed tegin ringi, et kangi maha ei põletaks enam

Starter läks lühisesse ja tõmbas aku täiesti nulli - komplekteerisin dohlaka omast töökorras tüki. Otsakorpus tuli v6 oma panna - muu 1-1le.

Õlifiltri juurest läks jahutuslõdvik puru, täpselt siis kui koduhoovis auto seisma jätsin, lõi terve kapote aluse auru ja mahla täis-_- See sai ka kohe korda tehtud.

Muus osas on seni sõitnud-toimetanud normaalselt.

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Faric » 02 Juun 2018, 02:25

Said siis uued õõtsad, 1 kkk tihend ja esimene väntvõlli simmer tellitud. Sama hooga otsisin välja sügisel muretsetud polü pukside komplekti esisillale.

Pilt
Pilt

Sild sai siis kohe ette võetud, korralikult tummiselt läks kõik kokku. Kõige rohkem vaeva tuli näha amordipatjadega, originaalis heast pehmest kummist - lihtne paigaldada, aga nüüd seda plastikust junni ikka andis sinna väänata külge.
Pilt

Kui amordid juba maha olid võetud, siis mõtlesin, et prooviks ka tummisemad vedrud vahele sobitada, paar sierra tagumisi vedrusi vedeles, mis on mõni mm jämedam kui originaalid. Originaalpikkusega kokku pannes oli tulemus selline -
Pilt

Kohe lahti ei viitsinud võtta uuesti, seega tegin vedrudele "makitaga" mõned lõiked, et nina maale lähemale tagasi tuleks. Aga kuna need vedrud olid küllaltki lühikesed, siis nüüd tõstuki peal jäid nad sinna vahele loksuma, tõmbasin ajutiselt alumise keeru nipukaga kinni taldriku külge. Hetkel jäi rehvi ja koopa vahe 7cm, võiks tiba madalam olla, aga tuleb mingeid teisi vedrusi katsetada, sierra enda originaalid on ikka veits vedelad sinna. Vb V6 scorpa omasid proovida?
Sõitmas käisin ka, maanteel on hea, konkreetne, ei "uju" enam nagu varem. Aga maanteelt lõik koduni on 2km kruusa- seal ikka täristab nüüd korralikult võrreldes varasemaga :D

Millalgi tuleb siis õlilekked ka uuesti ette võtta ja jahutusradikat ka ikka uut vaja - ei taha need lekked järgi jääda üldse krt.

OnkelMats
fanaatik
Postitusi: 753
Liitunud: 30 Juun 2012, 10:59

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas OnkelMats » 02 Juun 2018, 10:34

Kas polüpuksid kuskil meitemaal letikaup?

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Faric » 02 Juun 2018, 13:28

Seda ma ei tea, kahtlen :D Ise hankisin läbi foorumi, sügisel keegi pakkus siin. Tagasilla puksid plaanin poolast tellida.

marion96
kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 20 Veebr 2011, 14:00

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas marion96 » 03 Juun 2018, 18:12

Siduritrossi automaatpingutiga plaanin ise ka midagi ette võtta, kuna järsemalt lahti lastes laseb lõdvaks jälle nii, et ei lahuta korralikult. Süsteem ise on väga lihtne tegelikult. Kui tahad, et rohkem lahutaks, siis vajuta käega sidur alla pooleldi, teise käega hoia alt poolkuule vastu ja samal ajal lase pedaali üles poole, kuuled nõksusid. Paari nõksu kaupa proovi järjest nii kuni siduri asendiga rahul oled.

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Faric » 22 Juun 2018, 13:49

Dokumentatsioon ka korras nüüd, lisa kilowatid võeti probleemideta vastu.
Pilt

Muus osas viimasel ajal aind kalland ja talland, korra sain teeääres bensupumpa ka vahetada. Ma ei tea mis teema sel autol nendega on, aga reserv on mul pagassis kaasas koguaeg. Niipalju vahetanud seda, et ei näe probleemi kuskil teeääres ära teha :D
Esisillaga ka suht rahul, rattad ei käi enam all nii nagu jumal juhatab, sõita on hea. Vedrud pean aind mingid asendused leidma, originaale ei taha tagasi panna.

Henn
fanaatik
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2008, 13:21
Asukoht: Tallinn & Kesk-Eesti

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas Henn » 24 Juun 2018, 13:23

ma panin -35mm madaldusvedrud aga amordid jäid vanad(3d kere, 5d amordid, sedaani vedrud) ning tõstukil kõik vedrud logisevad vahel, sõites vaikne ja ok)

FS
aktivist
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Juun 2008, 19:08
Asukoht: Tallinn

Re: Sierra 2.9 12V 92a Faric

Postitus Postitas FS » 24 Juun 2018, 14:56

Sierra V6 vedrud peaks ka ok valik olema, eks ta veidi pehmem kindlasti kui tagumised ette, aga nelikul tõmbas noka püsti ja võrreldes tavavedruga jäigem ka.
Pead ei anna, aga scorpa vedrud olid kui õigesti mäletan läbimõõdult suuremad ja isegi kui vahele lähevad võivad kannu hõõruma hakata.
Ford Scorpio Ghia Cosworth 94a.
Ford Sierra 4x4 Dohc 91a.

Vasta