Ford Sierra 2.0i CLX '91

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
KiloPapa
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 31 Mai 2016, 00:41

Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas KiloPapa » 28 Juun 2016, 20:03

Tervist!

Otsustasin ka oma autot siin klubis eksponeerida, siis saab oma tegemistel silma peal hoida ning targemate käest nõu küsida, kui mõni probleem peaks tekkima.

See ei ole minu esimene Sierra, viimati omasin sellist autot ca kümme aastat tagasi. 1984. aasta Mk I, Lasnamäe stiilis pahtlist voolitud kulmudega (vannun, et seda ei teinud mina), originaal 1.6 oli vahetatud 2.0 OHC-i vastu. Jääralliks kõlbas küll, muidu oli teine üsna läbi omadega.

Pilt

Praegune auto sai soetatud eelmise kuu lõpus. Olin tema müügikuulutust juba varem märganud ning mõtlesin endamisi, et enam väga paremaks minna ei saa - tumedat tooni Mk II FL 2-liitrise mootoriga. Samas ei kippunud kohe ostma, kuna hind oli krõbe ning olin juba varem sellist autot omanud. Pealegi otsisin tegelikult väga heas korras esimese põlvkonna Scorpio sedaani. Samas elu on näidanud, et sellist asja on väga raske leida. Läks siis natuke aega mööda ning olin parajasti Viljandis, kui see auto tuli sõbraga uuesti jutuks ning mõtlesime, et kurat, äkki peaks ikka vaatama minema.

Pilt

Järgmisel päeval olime Pärnus ning jäin Statoili autot ootama. Kui see masin tanklasse sisse keeras, tuli mul loll muie näole - kui kaunis võib üks vana Ford olla! :) Vaatasime sõbraga auto üle, tegime proovisõidu ära ning esmamulje oli väga hea. Hinda sai samuti palju väiksemaks tingitud ning olingi taas Sierra omanik. Seejärel ootas ees sõit Noarootsi, mille auto eeskujulikult ära tegi. Olen nüüdseks ca 2000 km maha sõitnud, kuid vedelikud püsivad normis ning suuremaid probleeme pole olnud.

Pilt

Masin on registreeritud Saksamaal 12.06.1991. Eestis võeti auto arvele 01.09.2004, sellest ajast saadik oli ühe omaniku käes. Kui vaadata Maanteeameti statistikat, siis eelmine omanik suutis selle aja jooksul maha sõita kõigest 16000 km.

Pilt

Varustuse poolest on masin tagasihoidlik nagu CLX ikka - olemas on tagaklaasi soojendus, udutuli, katuseluuk, Fordi originaalstereo. Salong on puhas ning hästi säilinud, tolle aja Fordile iseloomulik lõhn on ka muidugi sees.

Pilt

Kere on samuti üsna hästi säilinud. Olen leidnud mõnest üksikust kohast pindmist roostet ning vasakpoolses karbis on väike auk sees. Tüüpiliselt on istmete tagumised kinnitused roostes. Varuratta alt on põhi nagu uus. Uksed käivad pehmelt kinni ning on tunda, et seda autot on hoitud.

Pilt

Räägime vigadest ka, muidu tundub see jutt liiga ilus.

- Klapikambrikaane tihend sai ühel nädalavahetusel ära vahetatud, kuna tagumisest otsast immitses natuke liiga palju õli. Paistab, et nüüd on sellega korras. Sai ka natuke mootori sisse näha ning sealt avanev pilt oli ilus.
- Kesklukk on hea asi, aga autosse ei saa alati esimese korraga sisse :) Kahtlustan lukusüdamikku, liiga kulunud?
- Jahutusvedeliku temperatuurinäidik paneb segast. Külmast peast läheb punasest alast mööda, vahepeal näitab õiget temperatuuri, siis läheb jälle taevasse ära. Vahetasin temperatuurianduri ära, kuid probleem on ikka alles. Oskab keegi midagi pakkuda?
- Ühes suunatules on niiskus sees, neid pole õnneks kallis vahetada.
- Rattad vajavad tasakaalustamist.

Esialgne plaan on hoida auto korras ning talveks garaaži puhkama jätta. Signalisatsioon, madaldusvedrud, edevamad veljed. Tegemist on ikka väga pehme autoga, tahaks teda natuke konkreetsemaks saada. Helisüsteemi peab ka kriitilise pilguga üle vaatama, ma ei jaksa enam kassette kuulata. Salongis midagi lõikama ei hakka, vahetan lihtsalt kõlarid ja maki välja.
Viimati muutis KiloPapa, 01 Juul 2016, 00:26, muudetud 3 korda kokku.
Audi UrS6 4.2 '95

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas Tarmo » 29 Juun 2016, 13:56

tegu mitte mkIII vaid mk2 IIfl
temperatuurianduril pakuks vigast juhet

franck1
kasutaja
Postitusi: 160
Liitunud: 26 Apr 2012, 17:36

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas franck1 » 29 Juun 2016, 14:56

Pean vist tarmoga nõus olema. Tegemist on tõesti uuema mk2-ga.

Kasutaja avatar
Raghza
kasutaja
Postitusi: 54
Liitunud: 31 Aug 2015, 09:46

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas Raghza » 30 Juun 2016, 08:42

Ma saan Tarmo loogikast aru (MK2 ja MK3 erinevus vaid üksikud kosmeetilised erinevused), kuid praktiliselt iga allika kohaselt on n.ö. MK2 FL puhul tegu ikka MK3 Sierraga.
Ford Sierra (Mk I) 1982-1986
Ford Sierra (Mk II) 1987-1989
Ford Sierra (Mk III) 1989-1994
'92 Sierra DOHC

Rainer
kasutaja
Postitusi: 157
Liitunud: 31 Mai 2008, 12:16
Asukoht: Kuressaare

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas Rainer » 30 Juun 2016, 11:13

Oled kindel, et õige anduri ära vahetasid ? tempi kellale annab signaali ühe juhtmega andur mis asub sisselaske kolle vahel eespool, gaasitrossi ja mingi lõdviku all( esmapolgul suht raskesti märgatav). Igaksjuhuks küsin kuna tihtipeale aetakse see ventikate anduriga segamini :). enda sirtsul oli täpselt sama probleem selle näidikuga mõned aastad tagasi.

Kasutaja avatar
KiloPapa
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 31 Mai 2016, 00:41

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas KiloPapa » 30 Juun 2016, 12:02

Rainer kirjutas:Oled kindel, et õige anduri ära vahetasid ? tempi kellale annab signaali ühe juhtmega andur mis asub sisselaske kolle vahel eespool, gaasitrossi ja mingi lõdviku all( esmapolgul suht raskesti märgatav). Igaksjuhuks küsin kuna tihtipeale aetakse see ventikate anduriga segamini :). enda sirtsul oli täpselt sama probleem selle näidikuga mõned aastad tagasi.
Selles olen ma kindel. Samas, näidik võib ju ise ka vigane olla? Eks näis, saan varsti ühele targemale mehele näidata.
Audi UrS6 4.2 '95

JaanusK
kasutaja
Postitusi: 111
Liitunud: 08 Okt 2009, 21:04

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas JaanusK » 30 Juun 2016, 12:06

Ei pruugi, VahurM- näiteks enamvähem sama anomaalia, oleme kõik andurid ära vahetanud, (loe: töötava mudelipealt võtnud) ja samuti terve ploki, ja ikka paneb vigast.
Võib ka vabalt juhmestiku viga olla, või krt teab mis.

Kasutaja avatar
KiloPapa
turist
Postitusi: 15
Liitunud: 31 Mai 2016, 00:41

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas KiloPapa » 30 Juun 2016, 12:23

Raghza kirjutas:Ma saan Tarmo loogikast aru (MK2 ja MK3 erinevus vaid üksikud kosmeetilised erinevused), kuid praktiliselt iga allika kohaselt on n.ö. MK2 FL puhul tegu ikka MK3 Sierraga.
Ford Sierra (Mk I) 1982-1986
Ford Sierra (Mk II) 1987-1989
Ford Sierra (Mk III) 1989-1994
Ma ei ole mingi Sierra guru, kuid laias laastus olen aru saanud, et 1989 tuli DOHC + MT75, selle said veel viimased oranži suunaga MK II-d. Siis mingi hetk (vist 1990 keskel) kaasajastati välimust ning tulid valged suunatuled, uued tagatuled, rool muutus, uuem armatuurlaud, seest bensiinipaagiluugi & pagasiruumi luugi avamise võimalus (kindlasti oli veel muudatusi, võite parandada) ning seda hakati siis nimetama Mk III-ks.

Aga mis tegelikult Mk II ja Mk III erinevused on? Võite eepose vormis ka kirjutada, ma loen hea meelega sellist laadi teksti. :)
Audi UrS6 4.2 '95

Kasutaja avatar
Ken Pallav
aktivist
Postitusi: 250
Liitunud: 11 Dets 2011, 06:16
Asukoht: Harjumaa

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas Ken Pallav » 30 Juun 2016, 17:18

Mk2 lõppes 1989, siis tuli facelift, 1990-91 , ja siis nn mk3 92-93. Faceliftil on jah toontuled juba, taga nr alus, ees võre ja valged suunad, rool teine, armatuuri alumine osa on muudetud ja ülemisel osal aint spido ümber olev plastik teine... istmed olid ka teisest materiaalist, tagaiste käis fl idel alla ja kõigil neil oli pikk keskkonsool, sammuti sai neil juba salongist avada pagassi ja kütuseluuki. Mk3 l oli ülemine armatuuri osa ka juba ümar, spido ümber oleva plastikuga ühendus ka kella ja keskmise sahtli pesa, sammuti teised uksepolstrid ja stanged, liistud, aknatihendid jms suts erinevad. Juba faceliftil ja mk3 l oli kere kvaliteeti ka tunduvalt parandatud, uksed ei mädanenud nii väga jne.
1995 Lexus LS400
1986 Ford Sierra iS mk1

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra 2.0i CLX '91

Postitus Postitas Tarmo » 04 Juul 2016, 07:57

muidu kõik jutud eelpool õiged v.a. see et mk3 sierra on mk1 mondeo :D
mk1 oli kuni 86
mk2 I fl oli kuni 89
mk2 II fl oli kuni 91
mk2 III fl (alguses märkisin kah ekslikult selle mk3'ks) oli kuni 93 (ma ei mäleta kas üksikuid toodeti kah veel 93 või oli siis juba tegu lao autodega, 94 oli kindlasti. mondeo vahetas sierra välja, koos neid ei toodetud)
kuni 89 oli allalangev kapott ja kollased suunad, 90 tuli illuvõre ja valged suunad, mustad tagatuled 91 keskel tuli kerevärvi stanged, teised polstrid, teine armatuur
üldjuhul olid mudeli uuendused aasta keskel, seega on sama aasta arvuga autod erinevad, ja noh kui passi vaatate siis sierradel vist kõigil on esmane registreerimine 1. jaanuar (arkil polnud täpsemaid andmeid ja passi ei panda auto tootmise kuupäeva). vin koodi järgi saate täpselt kuu ja aasta

Vasta