Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas Tarmo » 02 Apr 2018, 21:57

vatupidiselt teistele autodele ei olnud sierradel pagassil kirja dohc, 16v, lambda märki, intercooled, turbo või muud jaburust, mõnel autol oli ikka pagass kirju täis omal ajal

3,42 ülekannet sierradel pole, diislitel oli 3,3x ja 3,1x

Kasutaja avatar
karelkasper
kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 05 Jaan 2016, 20:47

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas karelkasper » 02 Apr 2018, 22:55

Vot ei teagi, kus kohast ma selle 3,42 ülekande leidsin või mõtlesin ise selle välja, aga jah, sellist ei ole olemas.

Kuna pühapäev oli juba täitsa kevade moodi see ilm, siis panin Sierra käima ja tegin kiirema ringi. Kõik toimis ilusti ja lootsin, et saan millalgi sõitma hakata. Aga nüüd jälle talv, peab ootama selle kiire asjaga

Kasutaja avatar
karelkasper
kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 05 Jaan 2016, 20:47

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas karelkasper » 13 Mai 2018, 14:11

Paistab, et suvi on saabunud. Olen Sierraga nüüd suhteliselt palju sõitnud. Isegi Pärnusse viis ja tõi tagasi ka. Kuid vaatamata sellele kummitavad mõningad vead.

Vahepeal tundub, nagu oleks süütekatkestus, heteks kaob vedu ära ja siis tuleb sama targalt tagasi. Seda juhtub vahetevahel ja üldiselt seotud põrutamisega, kui kuskilt august läbi sõita. Süütesüsteem on kõik uus, jagaja on hetkel Mazda 626 oma ja viga ikka olemas. Vända asendiandurit olen vahetanud ning pole ka see miskit paremaks läinud. Kas selline viga saab tekkida bensupumba tõttu?

Viga nr2: See on nüüd väheke tõsisem probleem. See on seotud kütusepumba juhtimisega. Autol oli probleem, et ei saa kütust kätte mõnikord ilma põhjusetta, hakkas katkuma. Otsisin seda viga siit sealt taga, lõpuks kuulsin sellist imelikku klõbinat paremalt armatuuri alt. Panin pildi kokku ja sain aru, et pumba relee. Võtsin ta klambriga plast serva küljest alla ja loksutasin teda, kui pump pidi töötama. Relee sees hakkas hirmus elu pihta. Selge, relee peetis, vahetasin ära ja sain mitu päeva sõita täitsa korras autoga, olin väga rõõmus, suu oli kõrvuni :D :D :D

No ja eile peale seismist ei tahtnud ta mul käima minna. Keerasin süüte sisse ja mu "uus" pumba relee klõbises nagu vana. Mängisin võtmega ja peale päris mitut katset lõpetas lollitamise ja auto oli valmis pirtsutamata koju tulema.

Mis ma selle jamaga tegema pean? Vaatan relee pistiku taga juhtmed üle, aga mis edasi?
Kas pumpa juhib aju? Kas pump võib pidevalt käia, tal ju tagasivool olemas, teeks pidevalt käimini kurja? Kas auto saab kuidagi relee peeti keerata?

Muidu on aga Sierra täitsa tore auto sõitmiseks, kui tal pirtsutamise tuju ei ole. Kuna rooliots on lõtkuga, siis sai see uus tellitud ja kui juba, siis uued õõtsad ka.

Tervitan Jaanust ka, tema käest sain endale kiirema reduktori. See nüüd ootab õnnetult, millal Sierra külge saab.

Päikest, viige Sierrad jalutama!

Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas Tuninparts » 13 Mai 2018, 15:10

Pakun et viga on pumbareeles mis kapotiall kaitsmekarbis.
Mustavärvi relee vasakul pool tagaotsas.

Osadel sierradel on ka süüterelee nagu minul aga enamusel on seal relee asemel kaitsmekarbis sild.
Juhul kui sul süüterelee on eraldi siis esimesest reast parempoolne.
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Kasutaja avatar
keegi334
aktivist
Postitusi: 225
Liitunud: 18 Nov 2014, 08:59
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas keegi334 » 13 Mai 2018, 15:35

Kui sul veel see avariilüliti vahel siis soovitan ära korjata, teinekord mängib see lolli ja august läbisõites lööb lukku end vms. Aga bensupump ongi mootori käimise ajal järgi koguaeg ning seisma jättes enam mitte või mis sa mõtled selle pidevalt käimise all?
Viimati muutis keegi334, 13 Mai 2018, 15:37, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
karelkasper
kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 05 Jaan 2016, 20:47

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas karelkasper » 13 Mai 2018, 15:37

Vot nendest releedest kapoti all pole ma küll mitte midagi kuulnud. Uurin nende releede olukorda.

Aga kütusepumbast. Kui süüde sisse keerata, läheb pump hetkeks tööle ja siis lülitab end välja. Seda, mis mootori töötamise ajal toimub, ma ei tea. Lihtsalt üks uit mõte.

Kabasnikus oleva avariilüliti teen ka kahjutuks.

Tänud kaasa mõtlemast

Kasutaja avatar
karelkasper
kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 05 Jaan 2016, 20:47

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas karelkasper » 13 Mai 2018, 21:46

No nii Sierra mehed. Naised ka, kui neid siin olema peaks. Käisin piilusin Sierrat. Kabasnikus oleva avariilüliti võtsin küljest ja sildasin ära. Vaatasin ka kaitsmekarpi, sellest konkreetsest on nüüd pilt ka.

Pilt

Selline on minu auto kaitsmekarp. Pildil olev ainuke kollane relee on minu pandud, originaalis lülitab esitulede kojamehi või siis tuledele vee pritsimist, minul tegeleb aga udutulede lülitamisega. Seal kõrval on musta värvi relee, tegu on 70A releega, mis on salongi puhurile. Musta relee kõrval on kollane kaitse, see on musta/punase juhtme vahel, mis on kütusepumba toite juhe. Need kolm kõrget releed peaksid toimetama esituledega, vähemalt mõni neist. Pealt poolt ühtegi relee pesa sillatud ei ole.

Millistele releedele ma tähelepanu peaks pöörama? Miks selle bensupumba juhtimine nii keeruline on? Kas tal on kaks kaitset, üks toas relee kõrval ja teine kaitsmekarbis? Kas tõesti on kaks releed? Kui jah, siis millene sealt pildi pealt võiks olla pumba relee?

Kasutaja avatar
keegi334
aktivist
Postitusi: 225
Liitunud: 18 Nov 2014, 08:59
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas keegi334 » 13 Mai 2018, 21:52

Minu sierral on bensupumba relee pildil vasakul olev valge kitsas relee(pruunide vahel), kui see välja tõmmata ja 2 suuremat klemmi sillata, siis on pump koguaeg järgi.

Kasutaja avatar
karelkasper
kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 05 Jaan 2016, 20:47

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas karelkasper » 13 Mai 2018, 21:57

Aga milleks siis on kindalaeka serva küljes kollane relee? Tema juures on kaitse ka. Kui see relee klõbiseb, siis kütusepump ei taha töötada, auto läheb hetkeks käima ja siis sureb kohe maha

Kasutaja avatar
keegi334
aktivist
Postitusi: 225
Liitunud: 18 Nov 2014, 08:59
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas keegi334 » 13 Mai 2018, 22:00

Üks on mootori juhtmestiku sisene relee, teine on auto juhtmestikus, aga miks ta klõbistama hakkab - vb kuskilt on mingi juhe või pistik vigane? Auto oli sul varem pikalt seisnud ka, vabalt võib kuskil mingite näriliste töö olla

Jaanus
Klubi liige
Postitusi: 1729
Liitunud: 15 Juul 2007, 14:00
Nimi: Jaanus
Asukoht: Tallinn

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas Jaanus » 13 Mai 2018, 22:05

Kahte pumba releed ei ole, üks on mootori/pihustite relee.

Kaitsmekarbis must 70a relee on süüte relee, annab süüte sisse keerates toite asjadele mis toimivad süütega.
Tulede releed madalad, võivad olla ka väikesed. Üks kõrge on ntx kojamehed.
'89 3d 1,6
Sierra Cosworth is Bruce Springsteen

Kasutaja avatar
karelkasper
kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 05 Jaan 2016, 20:47

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas karelkasper » 13 Mai 2018, 22:10

Närilised ei ole selle auto kallal tööd teinud. Terve auto on lahti käinud ja pole näinud, et keegi oleks pahandust teinud. Küll aga on tubli elektrik erinevatest kohtadest pumba juhtmeid koorinud, et katsuda särtsu olemasolu. Ega ta sellega kuskile ei jõudnud, sest kui auto sain, oli kapoti alt puudu pumba kaitse ja pump ei töötanud süüte sisse keeramisel.
Äkki peaks nii igaks juhuks vahetama kapoti all oleva väikse relee.

Kui kellegi veel mõtteid on, siis andke märku. Lollid mõtted on ka teretulnud, sest olen aru saanud, et Sierra ei allu kainele mõistusele ja seni tunnustatud füüsikale.

Kasutaja avatar
karelkasper
kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 05 Jaan 2016, 20:47

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas karelkasper » 13 Mai 2018, 22:13

Ja kui mälu ei peta, siis üks kõrge relee lülitas lähituled välja, kui kaugtuled sisse lülitada. Aga võin eksida.

Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas Tuninparts » 13 Mai 2018, 22:28

pilti vaatasin siis sul mõlemad olemas... nii pumba kui ka süüterelee
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Re: Ford Sierra 2.0 DOHC 90 "Sirje" - karelkasper

Postitus Postitas Tuninparts » 13 Mai 2018, 22:32

Osadel on selle ATM Transmission asenduses ka süütereleega aga enamuselt Ghia mudelitel
plokk.jpg
plokk.jpg (296.34 KiB) Vaadatud 3163 korda
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Vasta