Sierra 2.0 OHC mrAss

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 05 Aug 2009, 18:02

Lapsestpeale autopisik sees olnud... see auto on mul 5es, sain tädi käest, kuna ma olen aidanud tal seda parandada ja tema ostis omale uue auto. Mootoriks 1.6, 55 kw. algul rallisin niisama, katsetasin, tegin summutit jne... töin ta lõpuks koju, kui kindlustused ylevaatused läbi olid saanud. peale kojutoomist natuke nokkisin, et ta enamvähem korras oleks, siis aga tegin sellega avarii, mitte kyll tugevasti, aga noh, tiib, kapott, mootor lekkima, plekid kenasti kortsus, körvalistuja uks lahti ei käinud jne... kundepoolsest tulest ja stangest rääkimata:D
paar kuud enne matsu siis
Pilt
ja siis peale seda... kapott siis sirgem kui algul:D
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
puu on tugevam kui autoplekk... peab puitu pleki asemel kasutama:/
Pilt
peale matsu sain veel teepealt yhe suurema kivi rehvialla...
Pilt
peale natuke sirgeks venitamist-tagumist
Pilt
Pilt
Pilt
uks ja tiib ei saa enam läbi omavahel...
Pilt
ja targem andis lõpuks järele...
Pilt
Pilt
roosteuss:S
Pilt
enam pole...:D
Pilt
sai proovitud uusi juppe...
Pilt
ja tulemus ei meeldinud... leidsin doonori...
Pilt
ja tegutsesin instinktist...
Pilt
Pilt
Pilt







sai hakatud mötlema ja tegema... sirgeks ajama... päris sirgeks ei saanud kuidagi... pidi osa plekki ära vahetama jne... yks esituli oli puudu, stanget ei olnud, seda nn võret ei olnud, tuli möte osta doonor... tuli meelde et yhel hullumajaelanikul oli eelmine aasta samasugune sierra, ainult et 2se EFIga OHC, läksin siis vaatama köigepealt... kapotid ja asjad olid lahti muugitud... koer oli sisu ribadeks tõmmanud, tagubamper puruks, juhipoolne parem nurk matsu saanud... jne. no savi, teine nurk oli terve ja mootor oli peal... läksin rääkisin ja leppisin asja kokku, 1000 krooni ja sain endale, viisin koju... pidureid ei olnud... pole vajagi... kodus panin aku peale, hakkasin veetaset kontrollima, vett pole, asi selline, et radikas oli suurematsorti kivi saanud. kui ämbritäis sisse valada, siis peab mingi 3 minutit. tahtsin enne mootori mahavõtmist vaadata kas töötab... keerasin syyte sisse... undamist ei kostunud... bensupump oli läbi põlenud. järgmine päev sebisin uue bensupumba ja panin kanistrist otse bensu... andsin starterit... paugust tööle. aga ainult 3 pytti töötasid:D vahet pole. proovisin piirajat... korduvalt... sellega juhtus ka äpardus paar päeva hiljem... väike tööönnetus:D nimelt auto läks põlema( bensutoru oli summutieest läbi ja summutist lõi piirajas leeki:D mööda bensuvoolikut roomas tuli vägakiiresti pagassi ja auto põles, hiljem ka mina:D
Pilt
sain doonorile tööönnetuse käigus toonklaasi.
Pilt
8l bena lihtsalt... läinud.
Pilt




paar päeva hiljem mootor maha ja teisele peale.juhtmed ymber töstetud aga natuke probleemselt. sädet ei saanud kätte. ja siis kukkusin samas seisundis, kui sirjega matsu panin, oma rangluu puruks... tuli pikem vahe ehitamisse, mingi 4 päeva... siis panin juhtmeid ja bensupumba kylge... aga muud teha ei saanud... põhimötteliselt 40 päeva ei teinud midagi sellega. kui uuesti nokkima hakkasin, kysisin siit foorumist abi, sain skeemid ja sain sädeme kätte, paar päeva hiljem ka auto tööle. veel paar päeva hiljem sain summuti ka alla:D tahtsin proovima minna... aga võta näpust... sidur ei lahuta.
Pilt
Pilt
Pilt
doonor...
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
doonori spray toonklaas:D igav oli lihtsalt:D
Pilt
the pimp machine
Pilt
Mystika:D mul ei ole sierrast pilte, kui mootori peale saime:D digika aku sai vist tyhjaks:D või me lihtsalt ei viitsinud enam teha:D mina ei tea:D teinekord viskan jälle paar telefoniga tehtud pilti vahele, ma saan ainult telefoniga pilti teha, mul digikat pole:P enamus nendest ka telefoniga tehtud.



hetkel teen vaikselt esispoilat klaasplastiga ymber, kui rohkem aega saan, võtan kasti alt ära ja vahetan siduri ära. 1.6 siduri panen vahele, kui see ka ei aita, on plaanis uuesti 2se sidur koos kastiga. hetkel 1.6 käigukast. praeg vist köik, hästi ebameeldiv on kirjutada, käed kleepuvad läpaka kylge kinni, käed vaigused:P
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 05 Aug 2009, 18:04

btw, mul tösin kopp nende piltide lisamisest ees.:D
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas IvoK » 05 Aug 2009, 23:21

need mk1-d polegi päris kadunud, hea et juurde tekib ja muidugi päris suure töö oled ära teinud, mis plaanid temaga siis on, sõidukorda ja teedele liikuma või midagi muud.

aga edu ja ära siis ära rikku seda vanakest. :)
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas tamar » 05 Aug 2009, 23:37

Tagatiiva ääred tegid pahtlist ?
Kuidas kere mujalt on ? Talad ja põhi jne.
Plaanid ikka tänavalegaalset masinat või niisama rallikat ?
Muidu huvitav lugeda ja piltevaadata küll mk1-st :wink:
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Kasutaja avatar
kaups
Moderaator
Postitusi: 1170
Liitunud: 20 Mär 2008, 21:32
Asukoht: nnillaT

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas kaups » 06 Aug 2009, 04:05

Minu valukad läksid vähemalt asja ette :D
Jätka head tööd :wink:
0 esiveolist, 8 tagaveolist.

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 06 Aug 2009, 08:52

Plaanin teha tänavalegaalset autot, aga selleni veel aega, enne tahaks lube saada, kere keevitada... kaupsi käest saan roolivõimu, selle panen peale:P
Kere poolest niipalju et töesti, tiivaääre tegin enamus pahtlist, panin natuke täidet, keevitada ma kahjuks ei saa, kodus ei ole traatkeevitust ja elektroodiga ei ole mötet. karbid ja põhi on suht läbi, kundepoolset kylge paikasin, paremaks läks, aga ei ole kaugeltki rahul... talvel saan vist traatkeevituse ja hakkan keretöid laiemas laastus tegema. Talad on korralikud, hea seegi:P esiots(avariiline osa) vajab keevitust, aga selle jaoks pean ta ennem liikuma saama, söbra juures saan natuke keevitada:) Hetkel käsil esipamperi ymbertegemine, parandan auke, pragusid jne, teen alla väikese lisa, natuke madalamaks. tööd on palju... tulevikus ka toonklaas tulemas. recaro istmeid tahan ja vanat rs rooli... aga see kauge tulevik:D
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 06 Aug 2009, 15:56

oli siis nyyd seda vaja... käisin arstijuures linnas ja yhtlasi ostsin toonkilet... oli vaja sellest klaaside toonimisest hommikul rääkida:S
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas kubilius » 06 Aug 2009, 19:14

Mis selles halba on siis :D ?
Saadki asja ilusamaks ja paremaks jälle :P
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 06 Aug 2009, 21:41

mul oli plaan, et viimase asjana teen toonklaasi...:D praegu raha roolivõimude, õhulugejate jms asjade jaoks:D aga noh... läksin korra varuosade poodi ja hakkas kohe köige tumedam toonkile silma:D 3m*75cm, 95 kr. mis siis ikka:D ostsin ära:D
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 06 Aug 2009, 22:34

Paar pilti kah

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
väike vahepala :twisted: 8)
Pilt
Pilt
Pilt
proovisin sidurit lahutama saada:/
Pilt
benapumba lyliti...
Pilt
päeva algus... bussipeatusesse oli teade jäetud:D
Pilt
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas kubilius » 07 Aug 2009, 04:14

Need näidikud tegid ise, või ostsid kuskilt?
Soovitaks selle tuledevahelise julla vähe ümber teha ees kuidagi, näiteks mingi auk sisse ja võre taha vms. :roll:
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 07 Aug 2009, 11:08

kubilius, sa mötled nagu mina:D ma tahan mingitmoodi seda tuledevahelist jullat ymber teha, aga lambist ma ei hakka ymber tegema seda, ennem ma pean mötlema, mismoodi köigeparemini mulle meeldiks ja sobiks. ja näidikud ikka ise:D mul eelarve minimaalne:)
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas kubilius » 07 Aug 2009, 19:08

Tuttav tunne :lol:
Räägi lähemalt, mis ja kuidas jne. näidikute suhtes :P
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas mrAss » 07 Aug 2009, 20:05

tegelt on näidikud kiirelt tehtud, labaselt, ja samas suht käepäraste vahenditega. Kellaplokk laiali, spidoka taldrik(see mille peal on kiirused jne) ja bena/temperatuuri taldrikud võtsin välja, värvisin lihtsalt heleda tsingiga yle, värvikihi alt jäid paistma numbrid ja kriipsud ja muud skaalad, kirjad. need tõmbasin peenikese markeriga yle. mul tuli tulemus kehv, sest mu käsi väriseb kui tallesaba, värv jäi ilus, aga see markeriga tehtud on kehv. mul oli nädal enne tegemist rangluu operatsioon ja käevärin jäi sisse:D sinine valgustus ka taga... originaal pirnid ja nende all olevad meresinised katted võtsin välja, sinised pirnid(ledid) asemele.
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: Sierra 2.0 OHC mrAss

Postitus Postitas kubilius » 07 Aug 2009, 20:13

Kuramus ma ise ka aru ei saa, mis Nu** on, ei joo(või väga harva), ei ole ühtegi vigastust olnud, aga käed värisevad lihtsalt :?
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Vasta