Sierra XR4i, 24V, RWD

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Sierra XR4i, 24V, RWD

Postitus Postitas sõdurpoiss » 30 Nov 2009, 01:30

Tervist!

Lugu siis selline, et olen kah juba paar aastat sierramees olnud, aga võta näpust, sõita polegi nagu eriti saanud sellega. Üks järjekordne projekt, mis ei taha sugugi valmis saada. Ostsin teise paar aastat tagasi, võib-olla ka rohkem, täpselt nagu ei mäletagi enam. Algselt oli plaan lihtsalt jäärajal vähe sõitu teha. Kuna auto oli väga kehvas olukorras siis vajas see "vähe" keevitamist, et inimene koos istmega läbi põhja ei vajuks ja et augud ka väliselt väga silma ei riivaks. Mingil hetkel hakkas asi käest minema, kui külge said uued tiivad, karbid, tagumised tiivaääred, tagumised poolraamid ja palju väiksemaid lappe. Peas hakkas idanema idee millestki enamast, kui põllurallikast. Et milleks nii palju vaeva ja vaba aega kulutada, ja siis hiljem see kõik ära lõhkuda? Teeks siis seda asja nii, et sellega kannataks ka tänaval kulgeda! Nüüd on siis asi niikaugel, et enamus eeltööst on tehtud ning kere põhiosa sai just värvitud. Panen siis mõned pildid kah, kuidas need asjad vähehaaval arenenud on.

Seisukord ostuhetkel:

Pilt

Keegi oli juba osaliselt hakanud laiali kiskuma, arvatavasti siis kere lappimiseks.

Eelmisel talvel:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Sai käidud jää peal proovimas, et kas see autoke ikka libedaga sõita oskab.

Oskas sõita küll, ning see motiveeris edasi töötama:

Pilt
Pilt
Pilt

Hetkel oleme siis jõudnud siia:

Pilt
Pilt

Mu hea sõber ütles kunagi, et kiired Sierrad on punased. Tal on olnud kaks punast Sierrat, ma usaldan teda täielikult. :lol:

Üritan siis lähiajal luugid, stanged, tiivad ja võred kah punaseks ajada. Äkki siis paari aasta pärast saan tänaval ka sõita. :wink:



Kui siis veel ikka naftat leidub, millest bensiini aetakse. :roll:
Viimati muutis sõdurpoiss, 21 Aug 2011, 19:23, muudetud 2 korda kokku.
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas Tarmo » 30 Nov 2009, 01:40

4*4 on ta tehasest või kellegi poolt peale aretatud? Minu andmeil olid xr4*4 vaid 5 ust laugpärad
hea vaadata et juurde tuleb järjest sierrade taastamisi

Kasutaja avatar
waher
fanaatik
Postitusi: 814
Liitunud: 18 Okt 2006, 22:23
Asukoht: Läänemaa

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas waher » 30 Nov 2009, 01:42

no mida kuradit siin toimub...kõik värvivad sierrasid :mrgreen: ....päris vinge aparaat sul muidu,jõudu teostamisel! 8)

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 30 Nov 2009, 01:55

Tarmo kirjutas:4*4 on ta tehasest või kellegi poolt peale aretatud? Minu andmeil olid xr4*4 vaid 5 ust laugpärad
hea vaadata et juurde tuleb järjest sierrade taastamisi
Tehasest tuli tagaveolisena. Põhjus miks ma sierrat otsima hakkasin oli see, et ma ostsin ühe nelikveolise Scorpio, aga need jälle pikema kerega ja rasked. Oli vaja kergemat ja väiksemat mille peale see tehnika tõsta. Nii ma selle kellegi tagahoovist leidsin. Kõrge rohu seest...
Kas neid tehases nelikveolisi tehti, ei teagi kindlalt, aga ühe mu sõbra isal oli selline üle kümne aasta tagasi ja see oli ka nelikvedu. Kollaste udutuledega :)
Pilt

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 30 Nov 2009, 01:59

waher kirjutas:no mida kuradit siin toimub...kõik värvivad sierrasid :mrgreen: ....päris vinge aparaat sul muidu,jõudu teostamisel! 8)
Masu aeg! Sierradel jupid soodsad :)
Pilt

Kasutaja avatar
kaups
Moderaator
Postitusi: 1170
Liitunud: 20 Mär 2008, 21:32
Asukoht: nnillaT

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas kaups » 30 Nov 2009, 04:24

Lausa lust vaadata, et kolmeukselisi mkI-si taastatakse.
Jätka samas vaimus! 8)
0 esiveolist, 8 tagaveolist.

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas Visible » 30 Nov 2009, 10:56

Jaa, väga ilus ! Kui ma nüüd ei eksi, siis selle auto käekäigu kohta on ühel välismaa Sierrade foorumis ka teema ? :)

Tekkis kohe küsimus, et kas tegu on Läänema autoga ? See jää meenutab väga eelmise aasta Noarootsi jääteed. :D

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas IvoK » 30 Nov 2009, 12:07

Üks mk1 teema jälle juures, mida huviga jälgida. Korralik töö tehdud ja õige otus et ikka tänava legaalseks teha, mitte põllu peal lõhkumiseks. :)
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas Teet01 » 30 Nov 2009, 12:24

Mis sul seal kapoti all on?

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas xr4 » 30 Nov 2009, 12:39

väga vinge, muidugist ma oleks valgeks värvind, sest siiani on ikka valged sierrad kiired olnd :D
XR4iPilt

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas contact » 30 Nov 2009, 13:19

värv ei määra tuuletakistust ja kiirusele, see suurt kaasa ei aita!
selleks ikka muud komponendid, mis kiirusele kaasa aitavad.

värv rohkem silma ilu!

kapotiall on mootor... ja paistab olema V6 2.8 v 2.9 seda nüüd teab omanik täpsemalt.


mis nüüd autooamniku puudutab, siis selle autoga ta kohe kindlasti puude varju ei jää.
ja jõudu kokku lappamisele.

käi siis ark'is ja tee autopass ka korda, kuna algselt oli sul see must ja nüüd punane. värvi vahetus oli vast 400.- kui ma ei eksi.
€-contact

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 30 Nov 2009, 16:13

Visible kirjutas:Jaa, väga ilus ! Kui ma nüüd ei eksi, siis selle auto käekäigu kohta on ühel välismaa Sierrade foorumis ka teema ? :)

Tekkis kohe küsimus, et kas tegu on Läänema autoga ? See jää meenutab väga eelmise aasta Noarootsi jääteed. :D

Jah, olen ühes inglise foorumis ka neid pilte näidanud. Auto on varem liigelnud Lääne-Virumaal, aga talvised pildid on tehtud Soome lahel.
Teet01 kirjutas:Mis sul seal kapoti all on?
Kapoti all on jah mootor, nagu tähelepanelik kasutaja contact juba mainis. Täpsemalt Scorpio 2,8 EFI.

Pilt

Aga mul on kapis selline asi ka:

Pilt

Eks paista, mis hiljem saab sellega.
contact kirjutas:värv ei määra tuuletakistust ja kiirusele, see suurt kaasa ei aita!
selleks ikka muud komponendid, mis kiirusele kaasa aitavad.

värv rohkem silma ilu!

käi siis ark'is ja tee autopass ka korda, kuna algselt oli sul see must ja nüüd punane. värvi vahetus oli vast 400.- kui ma ei eksi.
Vaata, see värvi jutt oli ikka rohkem huumorina mõeldud, noh nii igaks juhuks ütlen. :wink:

Aga registreerimistunnistuse vahetus on keretööde valguses suht väike kulu...
Pilt

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas contact » 30 Nov 2009, 16:39

kas need on viimased pildid? et punane oli krundiks ? ja nüüd jälle must ? siis pole värvi vaja ümber vormistada, kui jälle must on. see kas ta sama koodi värv ei oma enam tähtsust.

ei nu vaata ega ma seda punast-kiiret tõepähe võtki ;) kuigi mu enda massin ka punane aga ikkagi pole lennukimootoriga ;)
€-contact

Kasutaja avatar
sõdurpoiss
aktivist
Postitusi: 413
Liitunud: 29 Juul 2007, 00:01
Asukoht: Rakvere

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas sõdurpoiss » 30 Nov 2009, 22:15

Ei ei, auto on ikka punane ja selliseks jääbki.

Enne kui ma mootori peale tõstsin, värvisin kapotialuse ära, et hiljem autoga ühte värvi oleks.

Alguses oli autol selline naljakas mootor peal, 2,9 mootor,millele oli üritatud peale vägistada vana 2,8 mootori mehaaniline pritsung. Suht koomiline nägi välja, punast silikooni oli ikka kõvasti kulunud sisselaske kollektori ja plokikaante vahele. See aretis nägi küll sedamoodi välja, et polnud vist kunagi käima läinudki...
xr4 kirjutas:väga vinge, muidugist ma oleks valgeks värvind, sest siiani on ikka valged sierrad kiired olnd :D
Aga värvist rääkides, originaalis ongi auto olnud valge, siis kunagi ammu mustaks värvitud ja nüüd otsustasin mina, et mulle meeldiks ta hoopis punasena. :D

Jube mõelda, mida see auto läbi on pidanud elama...
Pilt

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Sierra XR4i, 4x4

Postitus Postitas contact » 30 Nov 2009, 23:23

minu meelest pole siin jubedat midagi, vähemalt saab asi korralikult korda. jube oleks old siis, kui oleksid tal käest ära last minna.
€-contact

Vasta