Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Kasutajate pikendused
Suletud
Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Kups » 13 Dets 2009, 23:07

sai nüüdseks kusagil 2 kuud tagasi sedaan soetatud sest 3 ukselistest autodest viskab vahepeal üle.
lisadeks roolivõim, kesklukk ja signalisatsioon, käetoed ees ja taga. rs tiib ja lsd on ka. vähemalt tundub kuidagi teistmoodi see tagasild kui teistel olnud sierradel. plekilipakas seal küljes roostetanud.

vahetanud praeguseks õli, küünlad ja esimesed amordid - odavad õlikad läksid ette.
roolivõimu pum ka vahetatud kuid nagu needus nüüd selle toru kinnitus tahtis küljest ära tulla. sai kasutatud primitiivseid võtteid (haamer) ja see sinna tagasi pandud. toimib, natuke lekib aga vaja sõita ja eks teeb korda selle.
teeme siia teema sest siis endal ka hea ülevaade autoga toimuvast.
eks varsti mõni pilt kah :)

plaan autoga - lihtsalt sõita ja talve nautida. ja noh, eks sierraga kaasakäiv putitamine käib asja juurde.
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Kups » 16 Dets 2009, 23:17

täna vaatasin õli varrast. sõitnud olen pea, et 4100km vahetusest ja tase kui üldse on langenud, siis ikka väga väga vähe.
roolivõimule sai sisse pandud vasktoru, mille külge kinnitub voolik, mis õlipaagist tuleb. tundub, et see enam ei leki. külma saabudes lendas võimu küljest selle kummi toru kinnitus lihtsalt ära ja täna sai leiutatud. aga noh sierra, nokk lahti saba kinni.
saba andis juhiuks, mis on praegu kinni. sisse-välja käin kas kõrvalt või katuseluugist. lihtsalt otsustas ükskord, et ei tule lahti. täpsem teema sellest foorumis elektri teema all. kui jõuan, vaatan, et äkki homme saab üks signade paigaldaja jne tegija aidata.
sõitsin siis ma ka paaki tühjaks(alla polle siis seda alumist valget) ja kui seier on siis kõige alumise valge peal, siis seal paagis tundub autol kütust jaguvat. tankimas käies panin 10l sisse ja seier tõusis all punase servani. järgmine kord panen kanistri pagassi ja vaatab kui põhja see seier kannatab minna :lol:
ahjaa. ükspäev kunagi lähiminevikus leidsin ma siis garaazist ühe lambda ka ja kuna endal ennem kütusekulu natuke suur tundus sai vahetatud see kah ära. kütusekulu praegu küll ei oska öelda. ise jälgin siin enamvähem nii, et 15l ja 200km.
pildid unustasin muidugi tegemata jätta. sedaan, nagu sedaan ikka. kerel mõned mõlgid jne. aga tehnika heas korras (v.a. juhiuks ja roolivõim mis saba andis, peaasi, et nüüd töötab ja ei leki sealt) ja punktist A punkti B saab.
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas xr4 » 17 Dets 2009, 02:53

mina lasin hydroscandis teha uue vooliku roolivõimule, kuna mul oli tegu survevoolikuga
XR4iPilt

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas contact » 17 Dets 2009, 05:22

Kups kirjutas: sõitsin siis ma ka paaki tühjaks(alla polle siis seda alumist valget) ja kui seier on siis kõige alumise valge peal, siis seal paagis tundub autol kütust jaguvat. tankimas käies panin 10l sisse ja seier tõusis all punase servani. järgmine kord panen kanistri pagassi ja vaatab kui põhja see seier kannatab minna :lol:

sai käidud jõhvis ja tagasi tulles sellel tln-narva teel täpselt ei mäleta, kus kandi peal ma olin või, mis nimi sel oli. kui benatuluke hakkas tagasi teel põlema ja tulla oli veel ligemale 80km tln. ise hoidsin hinge kinni, et jõuaks ikka tanklasse enne, kui ää kooleb hoidsin ühtlaselt 87-90 km/h. et väga ei imeks, seda kütust lõpp vist oli küll puhtalt aurude peal. ... jõudsingi! 71km venitas rsk välja jüri Alexelasse. sealt edasi sai juba kergema südamega ja raskema jalaga sõita. :mrgreen:
€-contact

Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Kups » 17 Dets 2009, 21:09

no masendus tuleb väike peale kui tankimas käid. paned 10l sisse ja seier näitab, et jamad kurat, pane veel midagi sisse.
lisan siia ka, et juhiukse sain korda. lukusti kala oli.
roolivõimu küljest ikka lekib raibe. homme tuunib äkki selle korda.
p*rse tundub piltidel natuke maas sest pagassis ja autos oli natuke tavaari, kõrged rehvid ja maa on ka seal viltu. tegelt pepu ilusti kõrgel. seest mõni pilt siis, kui tolmuimejaga üle käin.
autol stanged ka praegused ja lapitud, aga savi. auto on sõitmiseks ja kui tal hästi läheb, siis ehk suudan need talvel isegi ära rihtida :D
supakas tuletab vahel kui külge saab lasta meelde, et ta on seal pagassis lahti. aga ta ei liigu seal. külge lastes tuleb endal meelde, et too vabaduses.
muidugi tagumised rehvid on vallai kräpp. ujuvad ja vibravad natukene aga vähemalt võivad nad julgelt tühjasi tiire teha nii, et neist kahju ei hakka. endal üks jooks korralike rehve ka olemas. ja maanteel kulgen ma niikuinii vaikselt.
kevadel pesen auto puhtaks ka
Pilt

Pilt
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Tarmo » 17 Dets 2009, 21:21

jäärajal ei saanud vallai kräpi üle küll kurta, ja master toimis kah väga hästi

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas contact » 17 Dets 2009, 21:31

väljast pole nagu väga vigagi üsna hea näeb välja.
€-contact

Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Kups » 18 Dets 2009, 00:42

no need rehvid ajavad oma asja ära muidugi. aga arvan, et liiga kõrged või midagi. või seisnud kaua. suht savi. ei kiida.
väljast siis, et stanged on räbalad. päris hästi sobisid hallile autole mul need mk5 escu rs2000 veljed. paar karbi serva on nõrgad aga muidu kere tugev. eest kõik sirge aga kapott tundub nagu oleks sprayga üle värvitud. esiklaas on novembris või mingil sellisel ajal uus pandud(rohelise ribaga:P) ja ostsin muidu selle auto suht sellepärast ka, et ülevaatus oli ka tehtud. 10.10 või 11.10 saab see otsa. homme lähen vaatan mis tipp-täpp autos mul rooli pumba kohta öeldakse. otsima oma vana roolivõimupumba kuulutuse üles, äkki kellegil hea hinnaga veel alles. muidugi postkasti privad kustutatud. moded, omanikud, jumal, kes iganes -tehke see postkasti maht suuremaks.
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Tarmo » 18 Dets 2009, 11:22

kõvaks lähevad küll need rehvid. Mingi maks kahe aasta rehvud vist. Lähen vaatan mis postkasti mahuga tega annab

Kasutaja avatar
waher
fanaatik
Postitusi: 814
Liitunud: 18 Okt 2006, 22:23
Asukoht: Läänemaa

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas waher » 18 Dets 2009, 13:06

nägin eelmine nädal seda sul haapsalu vahel,sõber ütles ka ristmiku peal et vahi,päris korralik sierra :mrgreen:

Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Kups » 18 Dets 2009, 17:24

Tarmo. MA TÄNAN!!!!!!!!!
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Tanel » 18 Dets 2009, 22:21

Mk3 stanged ja puha :)
huvitav mina ei olegi veel näind seda autot :cry:
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Kups
fanaatik
Postitusi: 933
Liitunud: 12 Okt 2008, 02:10
Asukoht: Lääne, Harju- ja Järvamaa

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Kups » 20 Dets 2009, 12:20

kui sa mulle mingi nalja hinnaga dohc roolivõimu pumba leiad, siis näed. või äkki midagi muud huvitavat pakkuda.
kuidas see stange küljes olev numbrituli end kätte annab? krt tuli ei põle, sest juhe ühe klemmi küljest lahti ja pole jõudnud väga uurida seda. nii külm ju :lol:
kups (ättt) mbgrupp. ee
56 158 990

Kasutaja avatar
tann
fanaatik
Postitusi: 704
Liitunud: 18 Dets 2006, 19:43

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas tann » 20 Dets 2009, 12:52

Viimati sai nii, et alt käsi pori sisse ja vajutad seal "kõrvad" kokku ja tuleb ülespoole. Ülevaltpoolt oleks puhtam, aga üleliigsed kruvika jäljed ei ahvatlenud mind.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Sierra 2.0 dohc, 92.a. sedaan - Kups

Postitus Postitas Tanel » 20 Dets 2009, 16:54

Kruvikas vahele ja tuleb ilusti ära,milleks auto alla selleks ronida kui saab lihtsamalt,ja see auk stange sees ei ole just suur.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Suletud