Ford Sierra 2.0DOHC 88kw 1992a -Nurgatagune-

Kasutajate pikendused
Vasta
Kasutaja avatar
Nurgatagune
turist
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Sept 2011, 23:20

Ford Sierra 2.0DOHC 88kw 1992a -Nurgatagune-

Postitus Postitas Nurgatagune » 30 Jaan 2012, 03:50

Et jõudis siis minu kätte siit foorumist juba üks tuttav sinine sierra. Isiklikult arvan ,et palju tutvustamist ta ei vajagi ,kuna tegu hr vookasele kuulunud isendiga ja seda peaks vast enamus teadma. Küll aga pole pilt absoluutselt enam nii roosiline ,kui see tema teema all oli. Sillad on paigast ,rattad on all erimõõtu ja logisevad, vasakule taha on ühele rattale mutri asemele polt pandud ja seda ka haamriga(ärge küsige üldse kuidas see võimalik on ,beats me :lol: )
Käigukast on jumale peetis ,ehk siis hoovastik on lambajalast veel kaugemale arenenud ja tagurpidi käiku leian kord päevas + tundub et kast on lahti, laager undab ja vibra tahab lahti raputada. Kapoti tross on lõhutud ,luuki pole 2 päeva lahti saanud ,selle trossi mina üldse ei leia ,kuigi tüüp müües tegi jumala ladnalt lahti. Sooja ei puhu ,leige kassipuss ainult. Ostes oli auto suht jääpurikaid alt täis ja selle siinse teema kohta tundus nagu kere hea ,well eff that ,karbid on otsas omadega. Käsipiduri trossist sain vist ise lahti kerge pauguga. üks tagumine rehv ei pea õhku kauem kui 24h. Üks pool el aken ei tööta. Tühikäigu mootor on vist vaga ,miks ta muidu tagant on ühendatud.

Vigu kirjutasin suht suva järjekorras ja neid on kindlasti veel terve hunnik.
Plussideks võiks vast pidada ainult hr vookase poolt tehtud mootorit ,mis käivitub ka -19 juures väga väga hästi ja tundub ,et enamus 88kw'st on alles, ehk siis moto on hea raipel. Koonusega ja löriseva sumpaga teeb päris head häält ka kui raadil uisutamas käin ,niiet vähemalt ehtne sierra värk.

Müügimees oli muidugi lahe rsk, suutis mind väga paljudest vigadest eemale driftida ja kuna krdi külm oli ning niigi olin juba välimuse ja tagurpidi käigu eest ligi 100.- euri orig 450.-'st alla kaubelnud, mõtlesin et -tsenseeritud- kah ja võtsin ära kuradi. Ometigi on ju kuni juunini kõik ametlik värk olemas ,niiet kalla ja talla ,isegi krt kütet jäeti paaki, 100km peale ,sh räigelt ikka külg ees ikka külg ees sõites pole veel ise paaki midagi niristanud.

Niiet eks ta ongi suht selline talvelõbuks rohkem ,lihtsalt ei kannata seda otseminevat esivedu talvel.

Plaanid. Vb tuleb isegi mõni ,hetkel vaatan kuidas palgapäeval selle 35.- eurise käikari saaks ära vahetada ja tagasilla korda teha. Rattalaagrid olid jutujärgi vahetatud,näha oli ka kuna värsket tavotti siia sinna lödistaud omajagu, aga loomulikult on asi pingutamatta ja koledalt kannis tänu sellele. Soojenduse kohalt kahtlustan vist termostaati, sest sigakaua läheb soojaks ja töötempi kiiremalt sõites kätte ei saagi. Kk padja ja tugilaagri vahetan ka siis ühtlasi ära ,need ei tundu ka enam heas korras olevat.

Pildid teen raudselt homme ,pole hetkel aega selleks olnud.

Kasutaja avatar
XcosworthX
fanaatik
Postitusi: 821
Liitunud: 24 Nov 2007, 01:45
Asukoht: põlvamaa

Re: Ford Sierra 2.0DOHC 88kw 1992a -Nurgatagune-

Postitus Postitas XcosworthX » 30 Jaan 2012, 09:03

Ühesõnaga tegemist on selle auto juures päris palju :mrgreen: Aga jah mootor käib tollel sierral väga hästi edasi :wink:
Kas sa ostsid ise otse vookase käest auto?

Kasutaja avatar
vookas
aktivist
Postitusi: 306
Liitunud: 28 Sept 2009, 12:18
Asukoht: Põlva

Re: Ford Sierra 2.0DOHC 88kw 1992a -Nurgatagune-

Postitus Postitas vookas » 30 Jaan 2012, 20:06

Eh minu vana siia jõudnud.Ei tohiks olla otse minu käest see,keegi Martin müüs eks?Muidu sellest autost eriti head rääkida tõesti ei saanud viimasel ajal aga mootor oli tõesti kuldne sellel ja käib paremini kui mu punasel. :) Sillad? Esisild peaks korras olema kuna seda tegime XcosworthX´ga ja tema majandas sellega ja tegi stendi pärast.Rattad sellepärast erimõõtu ,et minul enam õhku ei pidanud üks ,ja taha sai visatud 13"plekk et päris tühjade rehvide peal enam ei seisaks ja andsin pleki ka kaasa .Poltidest ei tea enam midagi,mul olid kõik olemas.A noh tont teab mis vahepeal sellega tehtud on veel kui see enam minu käes polnud.Ja kere oli peamine põhjus miks sai teine sierra õuele toodud.
Soendus oli tõesti otsas,ei viitsinud enam majandada sellega aga vahepealsele omanikule andsin väga korraliku radika ja salongiradika kaasa.Iseasi kas need ära vahetati ja nagu ma aru saan ei antud sulle ka neid kaasa?Temostaadi võid julgelt uue panna.
Talveks tõesti hea paugutada,aga rohkem mitte. Auto veel mu isa nimel, eks?

Kasutaja avatar
Nurgatagune
turist
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Sept 2011, 23:20

Re: Ford Sierra 2.0DOHC 88kw 1992a -Nurgatagune-

Postitus Postitas Nurgatagune » 30 Jaan 2012, 20:36

Äi krt ma ei teagi ,päris mitu lepingut sain kaasa. Ei krt vaatan igaksjuhuks järgi. Krt nii külm oli väljas et ei kannatanud neid pappereid seal väga lappata.....

Aga jah täitsa sinu isa nimel peaks olema dokude järgi. Eks ma üritan mitte rõuku panna kuhugi ja ei hakka teise inimese kindl rikkuma :D

Igatahes. Ega see esisild ei tundu jah ,et väga midagi viga oleks ,pigem ongi probleem tagasillaga. Oskad sa aga mulle öelda ,mis selle käigukotiga tehtud on? Novot see on küll väga väga peeti keeratud.

EDIT: A ja kere. No esmase vaatluse järel olen suht kindel ,et kerge keevitusega ja plekiga on täitsa tehtav see sara. Õnneks on endal sellised asjad olemas ka niiet ei näe probleemi. Mind häirib see teh pool rohkem.. Täna sain seda ka tunda ,et kütteseier ei tööta..

Kasutaja avatar
vookas
aktivist
Postitusi: 306
Liitunud: 28 Sept 2009, 12:18
Asukoht: Põlva

Re: Ford Sierra 2.0DOHC 88kw 1992a -Nurgatagune-

Postitus Postitas vookas » 30 Jaan 2012, 20:41

Muidu poleks midagi aga kindlustus ketib 04.02 aga kui see auto oli müügis siis oli pandid märtsini ja vaatasin,et ometi pikendatud kindlustust polnud,et siis tead. :)

Noo käigukast on ülevalt poolt täitsa ära murdunud ja hoovastik on ammu otsas,et soovitaks terve käimkasti välja vahetada,saaks vähe pareminigi vahetada.Kui on käed kuldsed ja asjad olemas siis on tehtav kere veel aga endal neid viimaseid asju polnud ja ei hakanud vaeva nägemagi kuna plaanis oli nagunii uus.Küttenäidik ei tööta ammu juba.Sierra tavaline asi. :mrgreen:
Viimati muutis vookas, 30 Jaan 2012, 20:49, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Nurgatagune
turist
Postitusi: 14
Liitunud: 16 Sept 2011, 23:20

Re: Ford Sierra 2.0DOHC 88kw 1992a -Nurgatagune-

Postitus Postitas Nurgatagune » 30 Jaan 2012, 20:46

Käigukast läheb muidugi vahetusse ,mis ta seda vahetada on ,tunni ajaga teostatav.. Aga hea teada siis jah :D

Vasta