vaba teema, kuid jääme viisakaks

vaba teema, mula ja pläma...
Vasta
Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 11 Mai 2011, 18:50

IvoK kirjutas:
AlarT kirjutas:paagi kütust täis, saab tsillida autoga:)

Kindlasti ratsionaalselt mõtlev inimene teeks sedasi. !!
Kuna autoga tsillimine mulle meeldib, siis leian ,et see on ratsionaalne kulutus.
Mitte ratsionaalne kulutus oleks aga sellele tsillimis autole panna peale janune võimas mootor ja mingid väga kallid mõttetud suure tolliga rehvid alla.

Meelelahutusele tasub ikka kulutada, lihtsalt kes millisele meelelahutusele kulutab ja kes kuidas sama tulemuse saavutab.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Jaan » 11 Mai 2011, 23:23

AlarT kirjutas:Mitte ratsionaalne kulutus oleks aga sellele tsillimis autole panna peale janune võimas mootor ja mingid väga kallid mõttetud suure tolliga rehvid alla.

Meelelahutusele tasub ikka kulutada, lihtsalt kes millisele meelelahutusele kulutab ja kes kuidas sama tulemuse saavutab.
no, aga diisel sierraga on sama äge chillida nagu minibikega. Siis on chill kui sul on mootor mis siis teeb tööd ka kui sa tahad oma 50€ senti kulutada ühe foori eest minema pühkimisega. Kui autol ei ole sooritusvõimet, kuidas see chill siis on? Linttraktori vend lükkab päevläbi -tsenseeritud- ühest kuhjast teise ja peale tööd läheb ja sõidab lihtsalt samal kiirusel ringi ja chillib?
Ei! Chill on siis kui sa oma vaba aega kasutad sedasi, et sul oleks midagi erinevat rutiinist. Või siis olen mina loll? Trolliga tööle sõitmine ei ole chill, aga peale tööpäeva trolliga mööda linna kärutamine on chill?
Sierra Is

Jaanus
Klubi liige
Postitusi: 1729
Liitunud: 15 Juul 2007, 14:00
Nimi: Jaanus
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Jaanus » 12 Mai 2011, 01:36

Bomsch kirjutas:Trolliga tööle sõitmine ei ole chill, aga peale tööpäeva trolliga mööda linna kärutamine on chill?
Ja nii ongi :lol:
'89 3d 1,6
Sierra Cosworth is Bruce Springsteen

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 12 Mai 2011, 13:57

Ma ei ole rullnokk ja mõtlen liiklusohutusele, seega foori tagant minema pühkimine mind ei eruta.
Paides ei ole ka foore.
Enamjaolt naudin niisama ringi tsillimist ja diisel sierrast piisab, noh natuke võiks võimsam olla, aga odavus ja ökonoomsus teeb selle tasa.
Eks ma midagi diisel sierrast võimsamat hangin ka millalgi.

Ühesõnaga võimsam mootor oleks ju tore, aga kuna ma pole rikkur, siis pean mõtekamaks leppida lahjema säästlikuma mootoriga ja saan selle võrra odavamalt ja rohkem tsillida, mis on parem, kui vahest kiirendust nautida.
Eks ma vahest natuke tahan vajutada ka, aga näiteks 2,0 bensukas enamjaolt rahuldab need vajutamise soovid.
Ma ei oska öelda, mis mootoriga järgmine auto on, eks ole näha.

Aga ma ei ole mingi rullnokk, seega midagi eriliselt võimsat ilmselt ei osta.

Mulle muide meeldib vaadata, kuidas politsei eeskirjade rikkujaid peedistab, väga mõnus.
Aga rikkujate enda süü, mis nad siis rikuvad, sõitku korralikult.
Olen ka mitme võimaliku roolijoodiku peale kitse pannud, aga tulemust ei tea, teen seda ka edaspidi.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas rinu » 12 Mai 2011, 14:39

Trolliga on see jama, et seda ei saa ise juhtida :D Ja kui trollijuhiks hakata siis peab ikkagi graafiku järgi sõitma mis kuidagi chill ei ole :D
Sierrat juhtida on mul võimalik vahest korra kahe nädala tagant, harva tihemini nii et iga sõit on eriline sündmus. Paremat meelelahutust ei olegi.

Kasutaja avatar
waher
fanaatik
Postitusi: 814
Liitunud: 18 Okt 2006, 22:23
Asukoht: Läänemaa

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas waher » 12 Mai 2011, 15:05

No aga sa ei peagi mingi rullnokk selleks olema, ja liiklusohutuse poole pealt võiks just tiba käredama kiirendusega auto olla kui diisel sierra, autol peab ikka mingi jõureserf ka olema, nt kui sinu ees liigub aeglasem sõiduk ja sul vaja mõõdasõitu teha, oletame, et selleks on rekka või buss, siis mitte, et võtta hoogu 2km ennem bussi ja siis loota, et kedagi vastu ei tuleks, tuleks võimsam auto kasuks, nt mina kardan diisel sierraga/golfi/passati/mersuga möödasõitu teha, täielik suitsiidikatse.Nt sõbra onu bemariga(ma ei õhuta mingit bemari-sierra sõnasõda jälle,lihtsalt oli selline juhus) läksime Haapsalust Tallinna,peale Riisipere viadukti on lauge kurv vasakule,seal on väga hea vaateväli kui keegi peale kurvi vastu tuleb, minu ette jäi autorong(ala 6-7 auto)kiirusel 70 tegin down kick´i panin neist kõigist otse mööda,nende ette ja ei ohustanud mitte kedagi,vastu tulev auto jõudis minuga umbes 3-4 sec. pärast kohakuti, täpselt sama olukord oli kui MB e300 3,0d, siis oli küll 2 autot ees,kummagist ei saanud mööda ,sest auto lihtsalt ei liigu....
Lihtsalt minu tagasihoidlik arvamus...

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 12 Mai 2011, 16:21

Esiteks, autode rivist ei sõideta mööda, sest sa ei näe nende ette, samuti võib keegi neist alustada möödasõitu või võib neist keegi või kõige eest keegi alustada vasakpööret, mida sa ei näe.

3,0d mersu liigub väga hästi, järelikult teed sa väga ohtlikke möödasõite, kui sellest ka ei piisa.

Kas sa teed lahjema mootoriga autoga möödasõitu ehku peale? Issand küll, paraku näen sinusuguseid palju.

Möödasõit tuleb hoolikalt läbi mõelda ja ette mõelda, kas on ikka ohutu ja kas ikka saab mööda, mitte ehku peale minna.
Minu diiselsierraga saab täitsa kenasti mööda, enne võtan natuke hoogu ja siis lähen mööda, ei ole üldse nii pikka vahemaad vaja.

Võimsa autoga kiire möödasõit on väga ohtlik, sest kiirendus on järsk ja kiirused lähevad suureks, mille tõttu on palju palju õnnetusi juhtunud.
Võimas auto tingib samuti selle, et hakkad väga kerglaselt möödasõitudesse suhtuma ja ei hinda olukorda õieti ja raske surmaga lõppev õnnetus ongi käes.
Võimsa autoga võid kergelt kaotada juhitavuse, samuti kui peaks teel mingi ese olema või metsloom ette jooksma, siis tuleb see väga ootamatult ja on eriti ohtlik suure kiiruse tõttu.
Samuti võib sulle keegi ette keerata kõrvalteelt, ma olen seda korduvalt kohanud.

Kui sul on vaja möödasõiduks võimsat autot, siis järelikult on möödasõit tarbetu ja ohtlik.

Möödasõiduks sobib ülihästi 3,0diisel mersu samuti sobivad selleks 2,0 85kw autod ülihästi, rohkem pole vaja.
Üle selle on juba täielik rullnoklus ja väga ohtlik.

vana sa waher oled? Sul tundub sõidukogemusi väga vähe olevat, sa ei tea ohutust möödasõidust ja möödasõidu ohtudest mitte midagi.
Mina olen aga aastate jooksul möödasõitudel igasugu olukordi kohanud, mis on mind selle asjaga väga ettevaatlikuks teinud.

Tunnistan, et see diisel sierra on natuke lahja, aga ei ole midagi hullu, kui ei saa siis lihtsalt ei sõida mööda.
Kui saan kasvõi miski 1,6 74kw ford focuse, on mu möödasõidu mure murtud, rohkem pole eriti vaja, ohutuks möödasõiduks.
2,0 85 kw masin oleks ideaalne selleks, raskema ja suurema kere puhul võib ka miski 120kw olla.

Minu kunagine BMW E34 520i 110kw, läks täitsa kenasti mööda, mitte mingit probleemi, tühimass 1445kg.

Ka mulle oli kunagi 1,4 66kw mootoriga autoga möödasõit probleem, tühimass 1050kg miski.
Siis olin algaja, aga nüüd liigub see auto minu jaoks hästi ja saan sellega kenasti mööda, palju paremini, kui diisel sierraga.
Ehk siis lahja autoga möödasõiduks on vaja natuke kogemusi, teadmisi ja oskusi.

Minu diiselsierraga möödasõidud näevad välja sellised, mitte midagi hullu ja ei võta üldse kaua aega.
http://www.youtube.com/watch?v=5PT57DLA2O4" onclick="window.open(this.href);return false;
Möödasõit ise kestis kuskil 18 sekundit kõige rohkem, selle hetkeni kui olin oma sõidureas tagasi.
Viimati muutis AlarT, 12 Mai 2011, 16:47, muudetud 2 korda kokku.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas kubilius » 12 Mai 2011, 16:35

sellega ei pea mööda sõitma, sellega saab näiteks sierrast rahulikult üle sõita :lol:

Pilt
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas rinu » 12 Mai 2011, 16:37

Mu rollnokk sõber võiks rääkida kiirest möödasõidust oma kogemusest. Talvel tee oli rööpasse sõidetud ja kui oma võimsa bemmiga möödasõidul vajutas siis läks käest ära. Õnneks sai ainult auto haiget. Oleks aeglasem auto olnud siis poleks nii lollile mõttele tulnud üldse, et jäisel teel 85-ga kulgevast autost mööda minna.
Tegelikult EI TOHI kiirust ületada ka möödasõidul! Enamus juhid ei mõista seda.

Ise olen pigem selline liikleja kellest minnakse mööda.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 12 Mai 2011, 16:53

Ma ise ületan ka möödasõidul kiirust, aga leian, et seda tuleb teha mõistlikult ja iga olukorda tuleb hinnata eraldi.
Tegelikult jah möödasõidul on kiiruseületamine keelatud ja tegelikult on möödasõit vaid erandlahendus, kahjuks meil on see tavaks kujunenud, eriti tallinn-tartu maanteel.

Libedaga ja veel rööpas tee on ikka väga hull möödasõitu teha, eriti veel tagaveolise ja nii erksa mootoriga autoga nagu BMW.
Sjukse teega 85 km/h sõita on minu arust liig juba ja veel mööda? Njah.

Isegi esiveolise autoga on see liig, libe ja rööpas tee.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Jaan » 12 Mai 2011, 16:59

Kas selle pildi peal on Tann 15, kes tuli just oma scorpionist ja nüüd vaatab teist fordi?
Sierra Is

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas tamar » 12 Mai 2011, 18:07

Bomsch kirjutas:Kas selle pildi peal on Tann 15, kes tuli just oma scorpionist ja nüüd vaatab teist fordi?
Tundub nii...

Alar. Tegemist pole ju Volvo s80ga millest te mööda sõitsite. Volvo S60-ga tegemist.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 12 Mai 2011, 19:20

Mina ei öelnud, et see Volvo S80 on seda ütles kõrval sõber.
Ma ise ei pööranud tähelepanu, mis auto see on, aga vaatasin ise ka videost, et justkui on S60.
Aga see polegi oluline.
Minu hääl on see madalam seal.

Oluline oli näidata selle videoga, et saab ka selle Sierraga mööda ja täitsa kenasti:)
Mul liigub sellise diisli kohta, päris hästi teine, peale üle 2 a tagust diisliremonti.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas xr4 » 13 Mai 2011, 15:38

ei noh, see oli ju mööda kulgemine ja hoogu võeti ka pool kilomeetrit :lol:
tava olukord on see et oled tal juba lähedale jõudnud ja ootad kohta kus mööda sõita, ja kui selleks tekib turvaline võimalus, annad peadalit ja naksti möödas!
Kui natukenegi mõistust peas siis ei ole mingit ohtu et sul nac võimsam auto!

Möödasõit arulageda ja võimsaauto koosluses on ohtlik
XR4iPilt

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 13 Mai 2011, 17:15

Ma ei võtnud pool kilomeetrit hoogu ja ma arvestan kõik juba ennem välja, millal hoogu hakkan võtma jne.

Ohutuks möödasõiduks ei ole vaja võimsat autot.
Kui on vaja möödasõiduks võimsat autot, siis järelikult on möödasõit ohtlik ja tarbetu, näiteks napp, et lahjema autoga mööda ei saa.
2,0 85kw sierra on ohutuks möödasõiduks ideaalne, kui sellest ei piisa, siis järelikult tuleb möödasõit ära jätta.

Võimsa autoga võtad välja suurema kiiruse, möödasõidul, muidu pole tast ju tolku, aga suurem kiirus on alati ohtlik.
Möödasõit on kõige ohtlikum manööver, möödasõidul juhtub kõige rohkem õnnetusi.
Samuti võimsa auto järsk kiirendus jätab reageerimiseks ja ohtude märkamiseks vähem võimalust ja aega.
Veel enam, inimene kel on mõistust peas ei vaja võimsat autot möödasõiduks.
See on vahtralehega rullnoka suhtumine, et on vaja võimsat autot möödasõiduks.

Mäletan oma vahtralehe aegu, kui mul oli 2,0 77kw karpa sierra 83a.
Sellega oli nii, et 4-s käik oli sees, sel oli 4-ne kast, pöörded 90-ga miski 2300-2400 ei mäleta täpselt.
Sellega oli sedasi, mu ees oli rekka, hoogu ma ei võtnud lõin gaasi 4nda käiguga põhja ja läksin rekkast mööda, möödasõidu lõppedes oli kiirus miski 140 km/h, kuskil seal lähedal.
Ei ütleks, et lahja oli.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Vasta