vaba teema, kuid jääme viisakaks

vaba teema, mula ja pläma...
Vasta
Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Tarmo » 28 Veebr 2013, 23:48

ma lihtsalt võitsin facebookis M. Muraka sõidukoolituse, simple as that. Mis ma oleks pidanud jätma võimaluse kasutamata kuna Jesper muidu arvab et ma ajan igapäeva jääraja paugutamise (mitte rahvaspordi ürituse) kalliks? Mul on ees värsked masteri rehvid ja taga on 2006 aasta plastik masterid millel naelad suht sama kõrged kui rehv ise. Tema koolitus seisneski selles et õpetada tundma enda autot. rääkis ilusti ära mis on valesti jääraja jaoks, mis tehakse et parem oleks, sealhulgas ka mis rehvidega sõidetaks miks ja kuidas. kuidas konkreetse autoga sõita, kus pidurdada kus gaasi anda, kus mitte, mis trajektori sõita jne. elementaarseid asju. mis minule tulid igatahes kasuks. nagu ma aru saan siis Jesper põhimõtte päras ignoreerib endast paremini sõitvate õpetusi ja kui öeldakse et "davai, tahad, õpetame sind" siis ütleb "no way, muidu läheb asi spordiks, ajate rinka kalliks"

ma muidugi valmistusin ürituseks ette kah ilusti, no ikka palju kõvemini kui need golfi või rinka vennad, ma lausa vahetasin piduri torusi kuna ma suutsin pühapäeval nad valli otsa puru sõita, kontrolligi tegin alles esmaspäeva õhtul et miks see vedeliku tase siis ikkagi madal on ja teisipäeva õhtu oli sõit, beat that. ja noh rehvid lasin tühjemaks (mis selgus et oli viga). täiega sport ikka

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Tarmo » 28 Veebr 2013, 23:50

Tanel kirjutas:
Tarmo kirjutas:alart, me kõik teame kui ilus tark ja osav sa oled enda arvates, aga päriselt kah arvan ma et Margus Muraks omab sitaks rohkem kogemusi igast asendist kui sina
ja kui tema siis ütleb et vot sedasi tehes on parem pidamine kui tehase rehvil testis, siis ma arvan et ma pigem usun teda.
Ei ole küll viitsimist nokkida, aga kas leidsid endale suurema iidoli, kui sina ise ? :lol:
ei, minu iidol oled ikka sina. kui tuleb masendus ja mõtlen et enam sitemaks minna ei saa, siis meenud sina ja mõtlen et jah, kui muutuks tann15neks siis oleks veel sitem :lol:

Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas dohcimees » 28 Veebr 2013, 23:52

Jesper kirjutas:Mulle ikka meeldib see Eesti "odav rahvasport"... .
No suvel võib veel nii midagi ära teha, aga jää peal võid ükskõik kui kõva sõidumees olla - kui rehvi pole, siis ei tee seal mitte midagi. Ma oleks ka ülirahul, kui kõik sõidaksid samade masinatega ja sama rehviga, tuleksid tulemused oskustest, mitte rahakotist ja viitsimisest peensusteni timmida.

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jesper » 01 Mär 2013, 00:09

Ei Tarmo, sõidukoolitus ei tee kunagi halba. Kirjutama ajendas see "ma kuulsin peenet nippi mismoodi peab rehvi töötlema aga teile ei ütle" attitude ja kogu see tänavarehvide udupeeneks tuunimise fetiš.

Dochimees, mis tulemusi siis selle ülima Muraka poolt tuunitud testivõitja hakapelita winter frost 3000 rehviga täpselt saab? On jube uhke tunne et jee, ostsin seti rehve mis maksavad rohkem kui ülejäänud auto ja nüüd olen Väinametsa külakrossis poodiumil? Minuarust on igasuguse rahvaspordi mõte ikka see, et oma aega lõbusalt veeta ja kihutamispisikut välja elada, tulemusi jagatakse EMV-l ja seal sõidetakse anyway piikidega.

Mitte et mind see kuidagi häiriks mis inimesed oma aja ja rahaga teevad, vaba maa. A naljakas on ikka.

Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas dohcimees » 01 Mär 2013, 00:39

Jesper kirjutas:Dochimees, mis tulemusi siis selle ülima Muraka poolt tuunitud testivõitja hakapelita winter frost 3000 rehviga täpselt saab? On jube uhke tunne et jee, ostsin seti rehve mis maksavad rohkem kui ülejäänud auto ja nüüd olen Väinametsa külakrossis poodiumil? Minuarust on igasuguse rahvaspordi mõte ikka see, et oma aega lõbusalt veeta ja kihutamispisikut välja elada, tulemusi jagatakse EMV-l ja seal sõidetakse anyway piikidega.
Ei ole kuulnudki sellisest rehvist :) Kui minust rääkida, siis kui ma tahaks ainult tulemuse peale sõita, ei sõidaks ma sierraga. Kuna hetkel ongi rehv vana, siis sõidangi peamiselt protokolli tagumist otsa ja nagu sa ütlesid - oma lõbuks. Need "Väinametsa külakrossid" on ainult teoorias toredad tänavaautodega kogupereüritused. Kas mina või sina tahame või mitte, et see nii oleks, aga reaalsuses võid seal oma pereautoga isegi sõimata saada mõnelt tulihingelisemalt reisserilt, a la mida sa uimerdad siin :D Mõnes mõttes on hea paralleel meie teiste rahvaspordiüritustega, Tartu Rattamaratonid ja Rattarallid näiteks, kus lühike distants ei tohiks olla võistlus, aga eesotsas käib ikka siuke andmine ja siuksel tasemel ratastega, et vähe pole.
EMV sõidetakse nii naastudega kui piikidega muidu.

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Jesper » 01 Mär 2013, 01:46

Jes, harrastajataseme rattasõit on teine täpselt selline tsirkus. Muidugi selles suhtes vast natuke teistsugune, et autoga on üsna lõbus ka niisama üksi kangutada, rattaga maanteel ma ütleks et mitte nii väga - eesmärk ei ole tingimata alati võita, võid ju panna ka eesmärgiks tulla 2000 sekka vms, aga täitsa ilma eesmärgita trenni tegemine kisub natuke puiseks.

Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas dohcimees » 01 Mär 2013, 02:17

Jesper kirjutas:...aga täitsa ilma eesmärgita trenni tegemine kisub natuke puiseks.
Üldiselt harrastussportlased teevadki tervise pärast sporti ja viltu vaadatakse just nendele õllekõhuga vendadele, kes aasta jooksul kokku 2 korda ratta selga ronivad - siis kui toimuvad mainitud maraton ja ralli.
Jäärajaüritused on selles suhtes isegi palju leebem "tsirkus", et need on tavaliselt ikkagi välja reklaamitud Võistlusena. Mõnda aega sõidad niisama oma lõbuks ja võistluskogemuste saamiseks kaasa, aga üks hetk mõtled, kas on mõtet 5-20€ osalustasu välja käia, et siis iga kord tagumises otsas lõpetada - samahästi võiks üksi rada nühkimas käia. Siis hakkadki parema rehvi peale jne mõtlema. EMV on huvi korral muidugi õige valik, aga ega EMV vennad ka ainult seda sarja ei sõida - nemad osalevad samuti Ilmatsalus ja mujal väiksematel üritustel.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas AlarT » 01 Mär 2013, 16:00

Ma arvan, et muraka jutt, et jääl sõidad ainult naeltega, tuleneb sellest, et ta on harjunud korralike piikidega sõitma jäärada, kus see tõesti ka nii on.
Tänavarehvi osas ta vaevalt nii kogenud on.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Tarmo » 01 Mär 2013, 17:25

:lol: jepp, sul on õigus, sul on rohkem kogemusi tänava naelaga :lol: tema sõidab alati piigiga, isegi nendes kohtades kus on lubatud vaid tavarehv :lol:

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Tarmo » 01 Mär 2013, 17:35

tegelikult kui ma ära räägin kuidas neid rehve töödeldakse, siis ükskõik kas hakkavad kõik nüüd sedasi tegema või hakatakse teistmoodi mõõtma, saavad kõik võrdsemad võimalused ja oluline ongi ju mees mehe vastu võistlus.
võtakse relaka liivapaber ketas ja sellega lastakse rehv keskelt kus naelu pole madalamaks, naela ümbert jäetakse nii nagu olema peab, sest sealt mõõdetakse, maksimaalselt 2mm võib välja ulatuda, ja äärtest siis jälle lastakse veidi madalamaks. ma nüüd täpselt ei tea palju nad lasevad, et kas võib julgelt peale lennata nii et silmaga kaugelt näha, või et ei ole ka lähedalt näha. see ongi kogu nipp, siis nael toetub veel kõvemini vastu jääd, varem muster võttis palju koormust ära.
küsimusele et kumb on parem kas hakka7 või conti ice, ütles et hakka7 jää naast on hea, aga conti ice on parem

mehikemetsast
turist
Postitusi: 12
Liitunud: 26 Aug 2009, 23:38

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas mehikemetsast » 01 Mär 2013, 18:33

Sellel nipil on ka üks aga tegelikult...paljudel rehvidel on mingi osa naastusid jaotatud ka mustri keskele.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Tarmo » 01 Mär 2013, 18:36

tegelikult väga vähestel, mul praegu tuleb meelde ainult goodyear ja dunlop. nende puhul on aga probleemiks liiga pehme segu ja loobivad naelad välja. muidu pidid väga head rehvid olema

mehikemetsast
turist
Postitusi: 12
Liitunud: 26 Aug 2009, 23:38

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas mehikemetsast » 01 Mär 2013, 18:39

No sellel aastal olid ju seitsme ja IC järgi lausa kohe.
Seitsme võib ka sinna nimekirja lisada, on seal ka tegelikult päris palju neid keskele pandud lõiguti.

einu.
turist
Postitusi: 19
Liitunud: 22 Juun 2009, 10:32
Asukoht: Pärnu \ Libatse

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas einu. » 01 Mär 2013, 18:42

Tere,ma vahepeal uurin vahele siit,et kunagi siin keegi tegeles plekkvelgede laiendamisega,et huvipärast võiks mulle kirjutada PS-i,uuriks mõnda asja.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: vaba teema, kuid jääme viisakaks

Postitus Postitas Tarmo » 01 Mär 2013, 18:47

kasutaja rydel

Vasta