OT erinevatest teemadest

vaba teema, mula ja pläma...
Suletud
Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas contact » 17 Apr 2010, 22:04

hull? mis mõttes?
€-contact

Kasutaja avatar
erx
aktivist
Postitusi: 291
Liitunud: 28 Nov 2007, 02:24
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas erx » 17 Apr 2010, 22:10

Mehed, olge nüüd mõistlikud, see on ju täielik jama mida te ajate. Sierra rent, mida veel. :mrgreen:

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas Jaan » 18 Apr 2010, 08:37

No kuulge ega ma meeleheitel pole selle müügiga. Ma enda meelest andsin lihtsalt hea võimaluse. Hui ma seda 5k eest müün, sest keegi arvab, et see ongi õige väärtus. Raha ta ei küsi seistes, võin ta maale viia. Praegu oli teema lihtsalt selles, et seisab suvalise maja ees, sest garaazid on teisi autosid täis ja see mulle väga ei meeldi.
Te vist pole viimaseid uudiseid kuulnud, et sierraga paugutati avalaksul 13,9.-t :mrgreen:
Sierra Is

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas AlarT » 18 Apr 2010, 13:40

Bomsch vaatasin su sierrat ja müügikuulutust.
Siin klubis müües ja ilma kohe silma paistvate piltideta, on seda tõesti halb müüa ja kui infot on nii vähe korraga üleval.
See ei kutsu ostma.
Kui mina oleksin sellise auto ostja, siis minu jaoks välistaks selle auto ostu juba see, et tegemist on L variandiga, kuid alla GL-i mina sellist vana sierrat ei osta, kuna salong on rõve.
Samuti on sul stangel vasakul suur deffekt.
Ütlesin õieti, kui selle auto turuväärtuseks 5000-6000kr ütlesin.
Enamus inimesi üldsegi ei tea, mis asi see is on, nemad vaatavad liht omale odavat autot sierra näol.

Te võite minuga vaielda palju tahate, aga selline on karm reaalsus, miks seda autot ei osteta praegu.
Mina lihtsalt toon, selle reaalsuse teieni.
Vaata auto24-s müügikuulusi, seal on tavaostja vaatevinklist vaadatuna, konkurente su sierrale küllaga.
Mis on sama hinnaga, uuemad, ilusamad või siis natuke uuemad, aga odavamad või umbes sama vana aga odavam.
Ega odava auto ostja, ei otsi omale mingit tõmbe pilli.
Kui poemüüja ostab omale sierra näiteks, vaevalt teda is huvitab, ta ei teagi, mis asi see on.
Ja ärge keegi tulge nüüd ütlema, et te pole sierradega poemüüjaid või muidu vaeseid naisi näinud.


Nagu ma ütlesin, is-na hindavad seda vaid fännid, tavaostja võtab seda, kui suvalist vana sierrat ja üle 5000-6000kr ei maksa.
Tänu võimalikule heale seisukorrale saakski ta eest 5000-6000kr.
Inimesed juba teavad paljud, mida tähendab vana auto, sellepärast vanade autode hind ongi madal.
normaalselt toimiv väga vana auto, maksabki 3000-6000kr.
Kui just tegemist pole taastatud masinaga ja noh osad masinad tõesti maksavad, nagu bmw-d ja vanad 80ndate mersud, mis on minu arust ülehinnatud.

Nagu ma ütlesin, pole seda kapremondi mõju võimalik kindlaks teha ja uue mootoriga kindlasti tegu pole.


Paraku reaalne turg on ikkagi selline, et aastav määrab palju ja põhjusega.

On mitmeid autosid, mille turuväärtus on väike aga tegelikult on heas seisukorras, aga probleem ongi alati selles, et vanus teeb oma töö ja lihtsalt seda seisukorda pole võimalik nii täpselt kindlaks teha.
Seetõttu inimesed ei tahagi riskida, maksta vana auto eest palju raha, sest enamus selliseid olukordi saadakse vastu pükse.
Lihtsalt pettureid on palju, kes valetavad oma auto paremaks, samuti ei tea paljud, mis seisukorras nende auto tegelikult on.
Sama teema on ju läbisõidu kerimisega, kuna enamus on keritud ja kõik väidavad selle tõese olevat, siis ei paista reaalse läbisõiduga autod välja, millel väike läbisõit on.
Nii ei saadagi nende autode eest kõrgemat hinda, mida nad ehk väärt on, kuna ei usaldata.



Käisin ükskord ühte sierrat vaatamas, vanamees müüs, auto pidi heas korras olema.
Noh vaatan siis paremat karpi ja tala, tala ei ole enam ja karp on ka läbi.
Vanamees ütleb et vana auto, et ikka kere roostetab umbes nii.
Aga no see oli ikka väga hull, ehe näide sellest, kus ei teata mida müüakse ja küsitakse pappi asja eest kõvasti.

Vanad autod on üllatusvigu täis, sellepärast nad ei olegi palju väärt.


Tegelikult küsiks ma veel seda, et miks peaks 5000kr auto omamine imelik olema?
Mis see loeb, et varuosad maksavad auto hinna, väga hea ju, et oled auto nõnda odavalt kätte saanud, et varuosad kokku maksavad ka rohkem, mida sinna paned ja rehvid.
Eriti teades, kui odavad on sierra varuosad.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas Jaan » 18 Apr 2010, 16:09

No ma ei avagi, et Paide Maxima müüja loeb sierraclubi foorumit ja imestab, et miks mees oma sierrat 8k eest müüb? Kui samas on ju suva põllurallikas 5k ja Kristjani cossu on ka ju ikkagi sierra lõpuks ja üle 5k eeki selle eest on tavainimese jaoks absurd? Ma ise arvasin, et sierraclubis ikka käivadki sierrafännid ja need saavad aru mis on mis. AlarT ajas jälle muidugi 30cm demagoogilist mulli, selle asemel, et ütelda ühe lausega seda mitte midagit.
Sierra Is

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas AlarT » 18 Apr 2010, 16:34

Kui sa müüd oma autot vaid sierraklubis, siis pole ka imestada, et kliente pole.
Sest siin on ju osturingkond äärmiselt väike, kuigi siin peaks just is fänne olema ja on ka, aga millegipärast nad ei osta su is-i.
Ok väideti, et kõigil juba is-d olemas, aga kui kõigil juba siin is-d olemas, siis mis selle auto haruldaseks teeb?
Mina pole ikkagi veel is-st aru saanud, peal on 2,0 85kw mootor vist?
Kuulu järgi on see erksam, kui tavaline 2,0, aga samas jääb märkimisväärselt alla 2,8 ja 2,9 sierradele 110kw ja 107kw.
Sama hästi võiks ju sierrale scorpa 2,4 92-96kw mootori peale panna ja asi vask.

Nagu ütlesin on su kuulutus ka valesti üles ehitatud.
Ehita oma kuulutus korrektselt üles, anna ilusti korrektselt kõik andmed auto kohta ja samuti pane pildid sinna teemasse kohe algusesse üles.
Inimene on laisk ta ei viitsi hakata piltide leidmiseks postitusi lugema ega teemasid sirvima, ka mitte lingi kaudu.
Selliste kuulutuste peale kaotavad paljud huvi, ka mina tihti.
Kui nüüd väljaspoolt peaks keegi tulema su sierra kuulutust vaatama, kellel pole kontot, siis ta ei saa ju lingi kaudu ligi su auto infole, kuna seal on regatud kasutajakontot vaja.
Kuid inimesed on laisad ei viitsi kontot teha, mina ka iga asja peale ei viitsi.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
erx
aktivist
Postitusi: 291
Liitunud: 28 Nov 2007, 02:24
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas erx » 18 Apr 2010, 16:39

:mrgreen:
AlarT kirjutas:
Nagu ma ütlesin, pole seda kapremondi mõju võimalik kindlaks teha
Mis salapärane mõju seal on, mida pole võimalik kindlaks teha? :lol:

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas AlarT » 18 Apr 2010, 16:43

erx000 kirjutas::mrgreen:
AlarT kirjutas:
Nagu ma ütlesin, pole seda kapremondi mõju võimalik kindlaks teha
Mis salapärane mõju seal on, mida pole võimalik kindlaks teha? :lol:

Kas sina oled nii kõva autoteadlane ja füüsik, et teed täpselt kindlaks, kui heas seisukorras on auto ja kui palju on jääk ressursse?
Omad sa üldse, selliseid mõõtevahendeid?

Tegelikult sidurivahetus ega mootori kapremont ei peagi auto hinda viima kõrgele, tegu on selle tagajärjel lihtsalt korras autoga, mis on loomulik, mitte lisaväärtus.
Tänu sellele saab auto eest küsida lihtsalt korras auto hinda, mitte üle turuväärtuse.
Mootori kap-remont ei tee mootorit veel uueks, tehasemootor on ikka midagi muud.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

kniht
kasutaja
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Okt 2008, 18:58

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas kniht » 18 Apr 2010, 17:38

AlarT kirjutas:Mootori kap-remont ei tee mootorit veel uueks, tehasemootor on ikka midagi muud.
Miks sa seda arvad?
Mootori kapremont teeb mootori uueks, oleneb ainult kui uueks. Kui piirduda ainult tihendite ja mahlade vahetusega. siis see jah jätab uudsus soovida. Kui aga võtta mootor molekulideks, pesta kõik puhtaks ilusti, ära värvida, sisse ainult uued juppid, teha korralik sissesõit mootorile, siis selline mootor vaata et on paremgi veel kui tehase mootor.
Kui sina ei viitsi raha sisse taguda, siis see sinu enda mure. Mina plaanin enda sierrale korraliku kapremondi teha, nii pea kui saan mosse ametlikult liikuma. Mina remondin masinaid endajaoks ja kui on vaja müüa, siis mina ei hakka irisema et "näe, siia plekkisin 10k, sinna5k, sinna 20k" jne. Panen enda silmis hetke turuväärtuse ja kui kellegile ei meeldi, on see tema enda mure.

Tõttöeldes on minul kopp ees sellest kui autode müüad irisevad selle kallal kui palju kuhugi nad on plekkinud ning tahaksid seda raha tagasi saada. Pointless ja küüniline.


sry vigade pärast. klaver on -tsenseeritud- ja nuppud kanged nagu koolnud laibal.
sry vigade pärast. klaver on -tsenseeritud- ja nuppud kanged nagu koolnud laibal.

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas Jaan » 18 Apr 2010, 17:43

IMHO 2,8/2,9 mootoritega sierrade performancet kiidavad taevani ainult autode omanikud, kellel need kaelas on. Teised, kes sõita on proovinud, kehitavad tavaliselt õlgu ja ei oska nagu asja "õiglaselt" hinnata selle kubatuuri juures :lol:
kniht kirjutas: Tõttöeldes on minul kopp ees sellest kui autode müüad irisevad selle kallal kui palju kuhugi nad on plekkinud ning tahaksid seda raha tagasi saada. Pointless ja küüniline.
Ma jah panin ka numbrid. Ma arvasin, et kuna siin on numeroloogid koos, kes vaatavad sierrade puhul aastaarvu, läbisõitu jne, mitte reaalset autot siis ma arvasin, et enda summade toonitamine on ka nagu argumendiks neile.
Sierra Is

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas AlarT » 18 Apr 2010, 17:52

Ainult asjast jagamatu inimene väidab, et mootor on sama või paremgi.
Selleks, et saavutada tehasemootor oleks vaja teha väga suured investeeringud.
Nimelt, esiteks ok sa puurid mootori läbi, kuid kas remontmõõtu on üldse tehasekolbe võtta?
Teine asi on see, et tehases on silindriseinad karastatud, kuid karastamine maksab väga palju ja kas eestis üldse tehase moodi karastatakse? kahtlen sügavalt.
Siis on veel see asi, et vaevalt sa tehase täpsusega suudad remontida seda mootorit.
ühesõnaga uue mootori ehitamine läheb sul üle 100 000kr maksma.
Odavam on tellida tehasest uus, kui on veel võtta.
Mõned aastad tagasi ma küsisin fordist ja öeldi, et 40 000kr on uus dohc mootor võtta.
Sellele küsimusele, kuiväga on sierrale tehasemootoreid võtta oskab kõige paremini tõenäoliselt IvoK vastata.

Ei tasu unustada ka tõsiasja, et metall väsib aastatega, sama on ka mootoriploki metalliga.

Pakun, et näiteks originaal tehase väntvõll maksab ikka sigamoodi, kui seda sealt üldse enam saab.


Ma ei tea kuidas sierrade mootoreid tehti, aga minu teada tänapäevaseid autode mootoreid lihvitakse tehases, vesilihvimisega või mingi selline vedeliku sees värk igatahes on, lõppviimistlus silindriseinad näiteks.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

kniht
kasutaja
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Okt 2008, 18:58

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas kniht » 18 Apr 2010, 18:01

AlarT kirjutas: Siis on veel see asi, et vaevalt sa tehase täpsusega suudad remontida seda mootorit.
Minu ameti juures on selline täpsus lausa kohustatud ja ma ei läägi 1mm loksust sinna tänna vaid sajandikest. Enda fordil taastasin jagaja ära ja tuli sama hea kvaliteet mis poest ostetud jagajal, kuid see eest parem, kuna kasutasin kulumiskindlamaid materjale.

Paraku olen ma selline prefektsjonist et kui ma midagi ette võttan siis selle ma ka ära teen vastavalt võimalustele.
sry vigade pärast. klaver on -tsenseeritud- ja nuppud kanged nagu koolnud laibal.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas AlarT » 18 Apr 2010, 18:13

jagaja kaas on midagi muud, kui mootor.
Sul puuduvad vastavad vahendid, oskused ja teadmised tehasemootori ehitamiseks.
Viimati muutis AlarT, 18 Apr 2010, 18:21, muudetud 2 korda kokku.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas Jaan » 18 Apr 2010, 18:15

No pole nüüd mõtet üle ka hakata mõtlema tavalise mootori remondi puhul. Hoonitakse ka tänapäeval pingis vedelikuga kui just käsihooniga trelli otsas ei tehta kodus. Tehase täpsus ja headus küll mingid argumendid pole.
Sierra Is

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Kas olete märganud, Sierra müügikuulutuste vähenemist?

Postitus Postitas AlarT » 18 Apr 2010, 18:20

Bomsch kirjutas:No pole nüüd mõtet üle ka hakata mõtlema tavalise mootori remondi puhul. Hoonitakse ka tänapäeval pingis vedelikuga kui just käsihooniga trelli otsas ei tehta kodus. Tehase täpsus ja headus küll mingid argumendid pole.
Arvad ikka? See on sinu õigus nii arvata, aga mootor on reaalsuses siiski erinev tehase oma ja ise kapremonditud.
Tehasemootorit nagu juba kord ütlesin on väga kulukas järgi teha, ma kahtlen kas eestis üldse seda teha õnnestubki.

Auto mootor on väga täpne asi ja seal on erinevad töötluviisid, et see mootor hiljem kenasti töötaks ja vastu peaks.

http://www.youtube.com/watch?v=MAfdq217CJI&feature=" onclick="window.open(this.href);return false;
Mis sa arvad, mis selline töö maksab?
Vaevalt sa seda oma treipingiga teed.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Suletud