Turvalisus ja vastupidamine!

vaba teema, mula ja pläma...
Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas Tanel » 21 Veebr 2009, 20:36

Ma ei ytleks et sierra Mitte turvaline oleks[/color Ilma turvavööta,kiirus oli kuskil 80-90 http://fotoalbum.ee/photos/tann15/sets/ ... =11&seek=9" onclick="window.open(this.href);return false;
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Priit
Moderaator
Postitusi: 1164
Liitunud: 30 Apr 2006, 03:01
Asukoht: tartu/põltsamaa

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas Priit » 21 Veebr 2009, 20:58

tann15 kirjutas:Ma ei ytleks et sierra Mitte turvaline oleks[/color Ilma turvavööta,kiirus oli kuskil 80-90 http://fotoalbum.ee/photos/tann15/sets/ ... =11&seek=9" onclick="window.open(this.href);return false;


Aga miks sa üldse ilma turvavööta liikled(ja seda veel välja julged öelda)? Ma nüüd ei tea , kas oled joodik või loll, aga tea, et sind on hoitud...


OT küll, aga esimene asi mis kohe meelde tuli. Sügavalt solvuda ka ei maksa, sest ei ole ju mina tegelikult mingi ütleja, mida inimene oma eluga teha tahab
Mees peab nii palju jooma, et naine taararahast lõdvalt ära elaks!

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas Tanel » 21 Veebr 2009, 21:26

No ma ei solvugi sellise asja peale ja joodikas ka ei ole :mrgreen: Lihtsalt ei tunne end turvavööga turvaliselt,k6ik avariid mis olen kogenud on olnud lahtise turvavööga ja pole siiani kriimugi saand.
Aga miks ei peaks julgema seda välja öelda?òma probleem nagu muidu s6idaks linnas ka ilma aga hoiatusi liiga palju juba saand.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas AlarT » 21 Veebr 2009, 22:30

Vaatasin ka neid pilte, tann sinu laksu kiirus oli parimal juhul 30 km/h, see mis sul enne oli, see pidurdus kuskile maha enne matsu, või siis said kerge matsu seal võsas ja auto lihtsalt sõitis edasi ilma eriliste takistusteta, samuti sai lumi pidurdada, neid variante on palju.
Ühesõnaga, oleksid sa otse puusse pannud, mille jämedus on vähemalt 15cm, oleksid sa surnud olnud 80-90 pealt.
Turvavöö päästab elusid, sa riskid enda ja teiste autos viibijate eludega nii, sa võid neile peale lennata avariiga.
Ei saa aru inimestest, miks nad turvavöö vajalikkusest aru ei saa.
sul tann15 ei ole seal ju korralikke puidki, millesse end surnuks sõita ja nagu näha siis korralikku otselaksu sa ka ei saanud, kuna auto on veel edasi liikunud peale esiotsa kerget purunemist.

Samuti tooksin välja ütluse, mida on ka politsei saadete juhid öelnud "jumal kaitseb, lolle ja joodikuid".
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas Tanel » 21 Veebr 2009, 22:35

Arvamused on erinevad mida pidurdab sul enam lumi :shock: pigem pidurdasid seda hoogu puud oleks kiirus 30km h olnud siis oleks stangest ainult lahti ehk saand mitte tervest auto esiosast :x ja isegi peale puude mahav6tmist viskas aauto ikka päris m6nusa hooga ringi ja tagurpidi kraavi 6nneks ainult stange katki ja tagatuli :)

Autos olin yksi kui m6ni ajuhiiglane sellest veel aru ei ole saand!
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas AlarT » 21 Veebr 2009, 22:57

tann15 kirjutas:Arvamused on erinevad mida pidurdab sul enam lumi :shock: pigem pidurdasid seda hoogu puud oleks kiirus 30km h olnud siis oleks stangest ainult lahti ehk saand mitte tervest auto esiosast :x ja isegi peale puude mahav6tmist viskas aauto ikka päris m6nusa hooga ringi ja tagurpidi kraavi 6nneks ainult stange katki ja tagatuli :)

Autos olin yksi kui m6ni ajuhiiglane sellest veel aru ei ole saand!
Sa ei öelnud ,et sa sõidad lahtise turvavööga ainult üksi autos.
Kui on paks lumi, nagu kraaviääres peaks olema, siis pidurdab see kenasti.
vot selle auto ringikäimisega sa hoo maha saidki.
oled ju näinud sierra turvatesti, kus 70-ga posti pannes rool pea maha sõidab.
miks sinul siis ei sõitnud rool pead maha 80-90-ga matsu pannes?
http://www.youtube.com/watch?v=AbQinWMg_7M" onclick="window.open(this.href);return false; see test siin.
Mille vastu sa esiots puruks sõitsid? Ikka vastu neid väikseid puid seal eks? See rohkem võsa moodi, ühesõnaga see võsa andis ka järgi, mis võttis sul omajagu hoogu maha.
Tänu võsale võis olla võibolla kõige rohkem 50 km/h otselaksu kiirus, kuna sul lõi auto ringi käima, siis järelikult ei läinud kogu kiirus otselaksu jõuks, loogiline mis.

Sa võid ju oma joru vastu ajada, kui tahad aga vaata palun see video ära, siis räägid teist juttu.
Ma ei viitsi suga edasi vaielda, kirjuta vastu mis tahad.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
legendaarne666
Klubi auliige
Postitusi: 552
Liitunud: 16 Okt 2007, 19:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas legendaarne666 » 22 Veebr 2009, 20:16

Ilma turvavööta sõitmine ei ole jah asi millega silma paista eriti.Mul üks sõber oleks täna saanud 24 kui oleks turvavööd kasutanud,aga nüüd on ta juba 2a. surnud. Ja kusjuures nad said veel kümme minutit enne avariid politsei käest hoiatuse,et trakse ei kasutanud.Kõige imelikum on see,et ta läks koos tagaklaasiga autost välja ja hetk hiljem teine tüüp tagant järgi mis tundus üsna võimatu kuna see vahe istme ja klaasi vahel oli väga kitsas.Ja juht istus pärast laksu kõrvalistuja süles ja jooksis verd,sest oli peaga korduvalt esiklaasi lenanud.Kui nüüd oleks kõigil turvavööd peal olnud oleks pääsend vaid lõhutud autoga.

terror15
kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 09 Juun 2007, 23:52
Asukoht: Viljandimaa

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas terror15 » 09 Mai 2009, 08:36

Minu kogemuste põhjal on sierra küllaltki turvaline auto, ise olen sierraga teinud 2 avariid mõlemal korral auto emex ja omal mitte kriimugi 8)

Esimese matsu ajal sõitisin kusagil 120 km/h elektriposti
Teisel korral 120 km/h kraavi ja sealt 2-3 korda üle kuudi lõpetasin kusagil 50 teest eemal metsaveeres.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas AlarT » 09 Mai 2009, 11:34

posti sa kohe kindlasti 120-ga ei sõitnud, alg kiirus võis 120 olla, aga posti jõudmise kiirus sai sul olla maksimaalselt 50 km/h.

vaata, mis juhtub sierraga 70-ga posti pannes
http://www.youtube.com/watch?v=BQu2FAZe0RM&feature=" onclick="window.open(this.href);return false;
pole mõtet siin 120-st midagi seletada.
samuti vaadake järgnevaid videosid, sierra pole mitte kuskilt otsast turvaline auto, isegi uuem ford fiesta on kõvasti turvalisem.


http://www.youtube.com/watch?v=K-eFHwcjUr4&feature=" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.youtube.com/watch?v=b-C764S1k_U" onclick="window.open(this.href);return false;

Nendest videost on ju nii hästi näha, kui pehme on sierra salong, jubedalt pehme ikka.
Teine asi, mis saab Sierral salongi nõnda kokku lükata on esiotsa vale jäikusaste, ehk siis liiga suur jäikus, kuid üldiselt jääb mulje, et Sierral peamiselt on salong ikkagi väga pehme.
Kuidas saab keegi neid videosid eirata ja väita, et Sierra on turvaline auto?
Vot see on turvaline auto http://www.youtube.com/watch?v=cuP268db ... L&index=19" onclick="window.open(this.href);return false;
seevastu tema üleelmine eelkäia on kehvakene. http://www.youtube.com/watch?v=EatUvU0zN0o" onclick="window.open(this.href);return false;
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas Tarmo » 09 Mai 2009, 13:22

kui post ära peaks murduma, siis võib küll 120 ellu jääda

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas AlarT » 09 Mai 2009, 14:04

Tarmo kirjutas:kui post ära peaks murduma, siis võib küll 120 ellu jääda
Siis peab väga mäda post olema või peenike, aga kuna mainiti, et tegu elektripostiga, siis ma ei usu ,et see nii nõrk on.
Midagi pole parata, me sierrafännid peame lihtsalt leppima sellega, et meie autod ei ole kuigi turvalised :( .
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

2emty
kasutaja
Postitusi: 182
Liitunud: 11 Veebr 2007, 16:18
Asukoht: Läänemaa

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas 2emty » 09 Mai 2009, 14:39

al101 kirjutas: Siis peab väga mäda post olema või peenike, aga kuna mainiti, et tegu elektripostiga, siis ma ei usu ,et see nii nõrk on...
umbes 25cm läbimõõduga täies elujõus puu võib hea õnne korral juure pealt maha saada, nii et need 10 aastased elektripostid...
Palju oleneb ikkagi sellest, et kuhu see löök täpselt tuleb ja palju ennem pidurdada jõuab. Kui vaadata neid crash teste siis enamus on ikkagi otse vastu terasplokki või terasraamiga posti, palju selliseid õnnetusi irl on? :shock:
Kui turvalisust tahad, siis istu kodus. :)

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas AlarT » 09 Mai 2009, 14:51

2emty kirjutas:
al101 kirjutas: Siis peab väga mäda post olema või peenike, aga kuna mainiti, et tegu elektripostiga, siis ma ei usu ,et see nii nõrk on...
umbes 25cm läbimõõduga täies elujõus puu võib hea õnne korral juure pealt maha saada, nii et need 10 aastased elektripostid...
Palju oleneb ikkagi sellest, et kuhu see löök täpselt tuleb ja palju ennem pidurdada jõuab. Kui vaadata neid crash teste siis enamus on ikkagi otse vastu terasplokki või terasraamiga posti, palju selliseid õnnetusi irl on? :shock:
Kui turvalisust tahad, siis istu kodus. :)
Aga seda ma ju räägingi, et algkiirus 120km/h pidi vähenema, sest selle kiirusega oleks sierra väga segi.
Tänu pidurdusmaale ongi üldse lootust pääseda, aga alati ei jõua piisavalt pidurdada.
Kuid uued autod on ikka mitu korda turvalisemad, uues Peugeot 407, Vw Passat ja Ford Focus II on ikka päris turvalised, pean silmas siis uusi, kõige uuemaid.
Nii, et turvalisust võib tahta ka tänaval liigeldes, sellest ei saa loobuda.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

terror15
kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 09 Juun 2007, 23:52
Asukoht: Viljandimaa

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas terror15 » 10 Mai 2009, 17:32

post murdus tõesti pooleks aga ei saa öelda et ta just mäda või peenike oleks olnud post oli ikkagi raud-petoonist niiet igati joppamine.

Selle posti avarii koha pealt pole mõtet pidurdamisest midagi räägida kuna lendasin kurvist välja külg ees posti ja auto oli ikka korralikult über posti väänatud ja petoonpost pooleks.

Ja tõesti kui tahad väga turvalist autot siis osta mingi uuem aga mina räägin lihtsalt oma juhtumitest ja ei kurda et sierra nii pehme oleks mõlemal korral õnnestus elu ja tervisega avariidest välja tulla.

juss412
kasutaja
Postitusi: 149
Liitunud: 04 Jaan 2009, 13:38

Re: Turvalisus ja vastupidamine!

Postitus Postitas juss412 » 10 Mai 2009, 18:18

üks tuttav kunagi ammu sõitis sigulli vastu betoon elektriposti pooleks ja elektri post oli kolmeks :wink:
aga meetrine viin jäi terveks, ise nad said 8) muidugi luumurde

Suletud