Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

vaba teema, mula ja pläma...
Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas contact » 17 Mai 2009, 06:57

kui see peaks kedagi huvitama, siis minule ei meeldi ei audi ega bmw ja paljud muud margid... esieteks on nad disaini poolest väga mööda asjad.teiseks nendes asjades on kohati väga ebamugav olla... nad on kas liiga suured või liiga väiksed.ühel ei mahu peale suuskade midagi sisse... teisele ei saa neidki sisse panna.ja mis mulle üldse ei meeldi on see kui auto on väljast suurem kui seest.
mina olen märganud et fordis on ruumi nii taga kui ees ja ta pole suur kuid mahutab rohkem kui audi v bmw. et kus ma tean ma olen fordi ära mahutanud sellise koguse kaupa just pikkuse ja laiuse poolest oleks pidanud bmw v audi puhul taha haakima käru et see viia sihtkohta. ütleme siis nii et 3,2m kappi ja 2,5m voodi panin ilusti peale ära lahti võetuna ja jäi täpselt ruumi et autot juhtida. ja auto ei teinud selle kaalu all ka mingeid erilisi trikke ei vajunud kuskilt vastu maad ega hakanud kinuma.
ford on tegelt üks ausamaid masinaid! aga olgem ausad see mis liigub see kulub ja läheb läbi... ja see pole mitte seotud sellega et tegu on kehva asjaga. ja kui audi mees ostab oma jupi mille eest võib osta korras sierra siis milleks audit vaja sama ka bmw. tegelt on nad kõik saksa masinad mis euroopa turu jaoks tehtud.... jaaaa olen kuulnud ka audimeeste juttu et ford pole masin ja on ka neid tuttvaid kes fordi maha teevad... et see pole auto jne. samas ise maksavad miljoneid liisigut mingi auto eest mis on täiesti nüri tegevus. aga küll neil oleks valus vaadata kui sierra sõidab nende lux lexusest ka tagurpidi kiiremini siis tuleb neile vast pisar silma ....
ma ei tea kas see on mugavus kui su iste on el.soojendusega... taguots läheb kärssama ... jube ebamugav.
mõtlesin et paneks ka parkimisandurid külge et mõnus parkida... aga see süsteem on täiesti kasutu asi ... ainult piniseb ja käib pinda... muidugi kui ta piniseda viitsib ja tulesid vilgutada sul anduris... siis ehk on tast abi ka... aga kui misi asi on pisut mööda siis pauk on kerge tulema... äärepealt oleks brabuse katki teinud just tänu nendele parkimisvidinatele... seega ma neid jupstükke ei pane enda sirtsule peale.
ja kui nüüd hakata võrdlema siksi ja sierrat siis neid ei saa võrrelda... esiteks on siks unnik metalli kokku sulatatud ja mõtetu karp. miks ma nii arvan..see arvamus tuli mul peale seda kui ma olin oma esimese fordi plekini puhtaks võtnud ja selle kooste kvaliteeti vaadanud... ja nõks hiljem olin vene auto koostekvaliteeti silmitsenud siis tuli peaaegu pisar silma... see oli nii robustne... ja valus vaadata. ehe kirvetöö ja mis kõikse hullem nad on nagu vibud tee peal... nad ei püsi üldse seal kurvid eriti... mida kiiremini kurvi minna seda rohkem otse pead sellega sõitma et katusepeale ei keeraks...
aga jah... kui nüüd tõesti oleks asi selles et oleks vaja mingit liikumis vahendit mingist punktist mingisse punkti jõuda siis sobib ka vene masin... sest ta on ka jupide poolest odav. kuid kütte pealt säästmine on juba küsitav!? mina isikluklt neid masinaid ei valiks. moskvitš on inseneride konstruktor... rohkem ehitad, kui sõidad!
minu esimene isiklik 4 rattaline oli sierra siis veel lube pold ja teine on ka sierra sai ostetud 2 kuud enne ark exameid. esimest enam päästa ei saanud kuna eelmine omanik oli põhja käest last aga liikus väga väledalt 2käik ja papu käis all ringi 3ga ei proovinud.
sõitmist sai õpitud kaasiavarii furgooniga gas23 vist oli siis kui jalad juba ulatusid pedaalideni sai mokitsa pulti ronitud jne.
sai proovitud bmw 525 3L diisel ..täis el. automaat ...ei tea ei istunud eriti. ja sinistele poistele oleks see rohkem silma ka jäänud
sai proovitud toyota corolla miski 1.6 täpselt ei mäleta asta mingi 2000 pold väga viga aga...ise endale ei ostaks.
isegi opel astra aastat ei tea 1,3 täiesti vigane
sama ka uued vw ka arki kasutuses olevad need asjad mida ma üldse ei seedi
fordis on ikka palju kodusem :P
€-contact

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas AlarT » 10 Juul 2009, 16:51

Olen suga suures osas nõus, bmw istmed on kõvad, ruumi on bmw--s vähe ja üldse praktilisus jätab soovida.
Samas on BMW suht äge küll, samas on ta natuke pätiliku/mafialiku disainiga, et sierra on selles osas armsam küll.
Vene siksi kohta ütleks seda, et kas need jupid ongi enam nii odavad, eriti arvestades seda, et siksi pead rohkem remontima, kui sierrat.
Muus osas suht nõus suga.
Ma ei seedi kah Audit, üks asi on see, et ta ei meeldi mulle, aga põhiõphjuse on mulle andnud hoopis see, et mingi hull audifännamine on tekkinud ja selle ülistamine.
Vanasti ülistati 3-st bemmi täiega, et nii hea masin, nüüd ülistavad audisid, mis sest et tegelt pool juttu on vale, mis räägitakse.
Eks muidugi kiidetakse seda, mis endale meeldib, 3-se bemmi kiitjaid leiab siiani.
Ise üritan Sierra kohta rääkida nii nagu asi on, tegu pole luksmasinaga, aga kõigil ei peagi luksmasinad olema ja sierral on hoopis teised eelised.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Sigmar
Moderaator
Postitusi: 383
Liitunud: 07 Juun 2006, 14:51
Asukoht: Tartu

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas Sigmar » 10 Juul 2009, 17:44

Audi-,BMW- ja teiste autode pe*erastia ei tähenda seda, et nad kõik kehvad oleks. Kõik sõltub ju ometigi auto korrasolekust.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas AlarT » 10 Juul 2009, 18:11

Ma pole väitnud, et bmw kehva oleks,kuid tehniline seisukord ei muuda seda, et bmw iste on kõva ja salongis ruumi vähe, ning praktilisust pole.
Kas sa üldse lugesid, kahte eelmist postitust?
Palun äre hakka siin jälle tüüpilist bmw kiidulaulu laulma, see siin on ikkagi Sierra klubi, tean väga hästi, mis asi BMW on.
Igatahes ennem sõidaksin bmw, kui audiga ja tegingi seda lühikest aega vahepeal, 2 aastat tagasi umbes.
BMW-l võivad olla head sõiduomadused, vähemalt 5-ndal seerial, aga tal on ka palju vigu.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas Visible » 10 Juul 2009, 18:14

al101 kirjutas:Ma pole väitnud, et bmw kehva oleks,kuid tehniline seisukord ei muuda seda, et bmw iste on kõva ja salongis ruumi vähe, ning praktilisust pole.
Nii arutelu mõttes võiksid rääkida sellest, et mis osas on BMW ebapraktilisem kui näiteks mõni teine sama klassi auto ?

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas AlarT » 10 Juul 2009, 20:23

Loel eelpool toodud juttu, võrdlus oli sierra vs bmw, ehk siis näiteks põhjus, miks sa sõidad sierraga.
Kui võrdlust tahad, siis näiteks 90ndate alguses võiks universaal bmw-d võrrelda universaal scorpaga, kus scorpa teeb praktilisuse poole pealt, bmw-le pika puuga ära.
Scorpa oli omal ajal E34-ga ühes klassis.
Ühesõnaga ärge hakake siin keegi bmw-d kaitsma, jäägu nüüd see teema.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas Visible » 10 Juul 2009, 20:28

Aga siiski, mõni konkreetne väide ?

Sellesmõttes, et BMW'd "kaitsta" ei või aga samas maha tegemine on igati lubatud ? Asi pole tõesti selles, et mul nüüd reede õhtul nii igav, et mitte midagi muud teha pole kui tüli norida vaid tõesti kohe tahaks mõnda asja, milles Scorpa BMW'le ( eeldatavasti siis E34 ) ära teeb pika puuga.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas AlarT » 10 Juul 2009, 20:38

Ma just ütlesin ju, kas sa ei oska lugeda?
Scorpa on ruumikam ja praktilisem, kui bmw, ometi samas klassis, ma ei võrdle siin muud, kui praktilisust, pluss scorpa istmed on pehmemad.
Siin toodi välja bmw halvad omadused lihtsalt mõned, mis sul on, oled mingi bmw hull fänn või?
Lepi tõsiasjaga, et ka bmw-l on vead ja tegu pole maailma parima autoga.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas Visible » 10 Juul 2009, 20:53

Milles siis seisneb see praktilisus ma ei saa aru ? On siis raske tõesti konkreetselt midagi rääkida ?
Ja see, et ma BMW fänn olen ei vasta nüüd väga tõele aga ei ole ka inimene, kes teeb nõmedaid järeldusi mingite müütidel põhjal ja kujutab ette kuidas enda auto on see kõige kõigem.

Et ok, Scorpiol on pehmemad istmed ja ruumikam. See teeb temast oluliselt parema auto kui seda on BMW ? :lol:
Viimati muutis Visible, 10 Juul 2009, 20:55, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
GTO
fanaatik
Postitusi: 507
Liitunud: 14 Mai 2007, 12:57
Kontakt:

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas GTO » 10 Juul 2009, 20:55

Visible kirjutas:Aga siiski, mõni konkreetne väide ?

Sellesmõttes, et BMW'd "kaitsta" ei või aga samas maha tegemine on igati lubatud ? Asi pole tõesti selles, et mul nüüd reede õhtul nii igav, et mitte midagi muud teha pole kui tüli norida vaid tõesti kohe tahaks mõnda asja, milles Scorpa BMW'le ( eeldatavasti siis E34 ) ära teeb pika puuga.



ainult üks näide.

RUUMTAGASÕITJATEL. MINIMAALNE, ММ
Scorpio/Granada BMW 5 E34
1143 635



võiksin veel palju näiteid tuua aga see on juba selles teemas mõttetu.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas AlarT » 10 Juul 2009, 21:22

Visible kirjutas:Milles siis seisneb see praktilisus ma ei saa aru ? On siis raske tõesti konkreetselt midagi rääkida ?
Ja see, et ma BMW fänn olen ei vasta nüüd väga tõele aga ei ole ka inimene, kes teeb nõmedaid järeldusi mingite müütidel põhjal ja kujutab ette kuidas enda auto on see kõige kõigem.

Et ok, Scorpiol on pehmemad istmed ja ruumikam. See teeb temast oluliselt parema auto kui seda on BMW ? :lol:
Kas sa üldse ei saa eesti keelest aru?
Ma tõin konkreetse omaduse välja, mis on neil erinev, muust asjast, ma siinkohal ei räägi.
Ka kasutaja GTO tõi sulle, väikese tõestuse välja, mida sa veel tahad, lõpeta juba ära, näed väga hästi, millest räägin, ära mängi lolli.
Oleks aeg juba aru saada, et igal autol on omad head ja vead.

Kogu selle teema mõte on see, et inimesed räägiksid, miks nemad sõidavad sierraga või omavad seda hobi korras ja, et sierra polegi nii kehva auto, nagu paljud bmw 3 seeria fännid ja paljud teised inimesed, väita üritavad.

Nagu Jeremy Clarkson ütles, ei ole tehtud halba bmw m5-te, samuti ei ole ford kaua tootnud halba autot, on vaid valed ootused, vales hinnaklassis autolt.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas contact » 10 Juul 2009, 22:06

bmw ja audi on elustiil ... kui sa selle stiili oma elust oled valinud, siis nedega sõidad ja muud autod ei kõlba.
uued masinad ei kesta millegi pärast. 1-2a ja hakka juba parandama küll kere läbi küll elektroonika paneb pange. ise nagu suurt midagi teha ei saa, kui elektroonika umbe jookseb.
tegelt peale bmw ja audi on ka veel rida muid 4 rattalisi.
ostke omale bmw v audi ja siis näete ehk miks see asi hea ei ole. neid puudusi hakkab järjest tulema. samas paljud väidavad, et kui ostad toyota siis rooste pärast ei pea eriti muretsema. ma kuulasin ja muigasin ...jaa jah.. aga, kui uuriks lähemalt seda nn. ilma roosteta toyota't, siis millegi pärast on mul tunne, et ta siiski on selle tõve ohver nagu ülejäänu metall sõbrad-armukesed. selle peale ütleks: "si** päev, eeslike-või, kuidas?"
üks kumeram karp kui teine. vw hakkab ka juba audis't ja bmw'st mööda sõitma. kui ta seda juba teinud ei ole?! isegi Jeremy C. ei ostaks omale bmw'd ega audi't :D, miks peaks meiegi seda tahtma :P.. muidugi ei kõlbaks talle ka sierra ... aga meile sobib küll!

aga tegelt oli ikkagi teemaks meil, see seal üleval pool. ehk midagi sellist "Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?"
€-contact

Sigmar
Moderaator
Postitusi: 383
Liitunud: 07 Juun 2006, 14:51
Asukoht: Tartu

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas Sigmar » 10 Juul 2009, 23:09

Audiga (80 b4) olen sõitnud u. 3 aastat ja ta on tõestanud ennast vastupidavuse ja ökonoomsusega.. Okei, tagaistujatele on tõesti vähe ruumi jäetud.

Aga Sierraga sõidan sellepärast, et mul on sitaks lahe ja äge masin. Kaapekat teeb ka paremini kui Audi.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas Tarmo » 10 Juul 2009, 23:10

seda tahaks kuulda küll kuidas keegi vana japsi kohta ütleb et ei roosteta :D
krt ma lähen kohe kohe karpe tellima toyotale. uuemad autod on tsingitud, kuid seda on vist juba kõik autod, ikkagi nad roostetavad.
elustiil võib olla ka sierra ;)
pmst peaks sierraga võrdlema ikka 83 aasta autosi, sest ülejäänud sierrad on ju lihtsalt facelift :lol:
ruumikus on näiteks sigari tagaistmel kah väga hea kui nüüd võrrelda juba teemavälise scorpioga

Kasutaja avatar
jaan175
aktivist
Postitusi: 200
Liitunud: 30 Mai 2009, 13:00
Asukoht: pärnumaa

Re: Miks sa sõidad Sierraga või miks omad seda hobiautona?

Postitus Postitas jaan175 » 10 Juul 2009, 23:51

SIERRA eks ta odav ole ja ruumi on ka parajalt nii sõitjatele kui ka pagassis( kuhu mul ka vahest mõni reisja on sattunud :D) jupid on odavad ja suurt remonti üldiselt ei vaja ning mis põhiline TAGAVEDU
elukutselt eestlane

Vasta