Oh neid rollereid!!!

vaba teema, mula ja pläma...
Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Oh neid rollereid!!!

Postitus Postitas AlarT » 07 Mai 2009, 14:35

Tarmo kirjutas:ma nii karm päris poleks, lihtsalt tuleks neile kuidagi mõistus pähe panna, kuid kuidas?
Vot just selles probleem ongi.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Oh neid rollereid!!!

Postitus Postitas AlarT » 07 Mai 2009, 14:42

Teet01 kirjutas:
Tarmo kirjutas:ennem kui kaherattaliste omanikud halama hakkavad et neid võidaks märgata, tehku nad endale selgeks kui lihtne on märgata autost 3* kitsamat asja mis liigub 200km/h külje peeglist
Kui mind silmas peeti, siis ma ei tahtnud absoluutselt jätta halavat muljet, vaid olla objektiivne ja hinnata olukorda mõlemast vaateväljast.
Üldiselt kasutavad A katekooria koolituse läbinud inimesed oma igapäevaliiklusvahendina siiski sõiduautot, mistõttu olen päris kindel, et sellest probleemist ollakse küll teadlikud. Kiirus ei pea selleks olema ka 200km/h, väiksemaid liiklusvahendeid on raske märgata ka siis kui nad liiguvad 20km/h. Tõesti, kahjuks peab tõdema, et kiiruse ületamine on küllaltki sagedane rikkumine, mis kipub päris kergsti tulema. 200km/h on linnaliikluses siiski ulme. Seda võib juhtuda võibolla ainult mõne hea kattega maantee sirgemal lõigul, sest sellise kiirusega on küllaltki ebamugav liikuda.(minu ratas ei ole näiteks võimeline sellisel kiirusel liikuma, sest on mõeldud hoopis märksa pehmemate teede jaoks) Linna liikluses maksaks tõenäoliselt elu ka eksimus kiiruselt alates 70km/h. Kuna surmaga lõppevaid õnnetused pole just igapäevased siis järeldan ,et enamikku linnas toiminud õnnetusi ei ole tõenäoliselt põhjustanud kiiruse ületamine. Mis puutub maantee sõitu, siis isiklikult olen arvamusel, et ei juhtu midagi hullu, kui sõita vastavalt teeoludele ja arvestada ka kõigi teiste kaasliiklejatega. Samas ei tohiks laskuda ekstreemsustesse. Ega autodki nii naljalt maanteedel 100km/h ei liigu, kiirus kipub ikka 120 kanti jääma. Tartu poistele peaks ju teada olema, et ka Turu tänaval ei sõida suurem osa autodest ainult 50km/h. Ärge keegi minust valesti aru saage, ma ei taha absoluutselt kiiruse ületamist õigustada.
al101 kirjutas:Kuid seda ütlen ka, et kui mõni rollerijuht peaks end minu auto pihta surnuks sõitma omal süül, siis minul kahju ka pole, ongi üks ohtlik idioot vähem.
Minul on alati heameel, kui liikluses nagu tõsiselt sigatsejad hukkuvad, sellised kes kimavad linnavahel 150-ga suvalistes kohtades sõidavad mööda linnavahel ja teevad muidu väga hulle manöövreid, selliste hukkudes muutub ju liiklus kohe turvalisemaks.
Väga lapsik suhtumine sul. Ma tõesti imestan, et sa sellise mõtte ültse julged avaldada. Kui keegi tõesti nii õel on, et teise inimese surma nägemine tal suu muigele võtab, vahet pole, kas ta oli ise süüdi või mitte, siis ta võiks oma kohatud arvamused omateada jätta. Enamik selliseid jutupaunikuid ei kannata isegi vereproovi võtmist, rääkimata siis sellest, et keegi eksimuse teinud inimene on tal kapotti mööda laiali.
al101 kirjutas:......oleks ta hiljem autorooli saanud, siis ta oleks ju autoga palju hullemaid sigategusid teinud.
Ma olen vastupidisel arvamusel. Selleks, et autoroolis liilklema pääseda, peab läbima autokooli ja ka sõiduoskusi ning omandatud teoreetilisi teadmisi tõendav eksam. Kuna rollerijuhtide õnnetused on enamjaolt põhjustanud liiklusalane teadmatus, siis autokooli läbides on tõenäoline, et omandatakse teadmised vähemalt samal tasemel nagu sina oled seda teinud.
Tarmo kirjutas: lihtsalt tuleks neile kuidagi mõistus pähe panna, kuid kuidas?
Sellel teemal on palju diskussioone olnud. On välja pakutud mitmeid variante, aga eks seda ühte ja õiget meetodit vist ei olegi. Mina isiklikult arvan, et tuleks oluliselt suurendada liiklusjärelvalvet.


Õigus on sul vaid selles, et liiklusjärelvalvet tuleks suurendada.

Kust otsast nad autokoolis teadmisi saavad?
Vaata meie lubadega juhte, kes tänaval sõidavad, nagu poleks autokoolis käinudki ja alles oli saade, kus näitas kuidas sõidueksamit sooritasid teised inimesed, ma ei mõista kas tõesti saab olla nii lammas, et ei suudeta ise arki eksameid ära teha.

Mind veri ei häiri, vaata olukord on sedasi, ma liiklen üsna palju, muidu olen palju sõitnud ja sõidan nüüd tööga seoses palju.
Seetõttu olen märganud päris palju ohtlikke liiklusolukordi, olen peamiselt teiste süül ka neis osalenud, õnneks olen tervelt või kerge avariiga neist välja tulnud, siinjuures avarii olid vaid korra.
Vahepeal oli mul periood, kus mitu nädalat järjest oli mul keskmiselt ülepäeviti mingi idioodi poolt tekitatud liiklusohtlik olukord.

Minu pahameel sigaliiklejate vastu ei ole mitte kuskilt otsast lapsik, vaid see on põhjendatult, ütle miks mul peaks kahju olema sellisest inimesest, kes seab teistei nimeste elusid ohtu ja kelle surm vähendaks liikluse ohtlikkust.

Me kõik liikleme siin teedel, sellised sigaliiklejad on ohuks meile kõigile, ma tahan punktist a punkti b, jõuda ikka terve ja elusana.
Pean tõdema, et kui ma load sain, aastal 2002 siis, oli liiklus palju parem, eks ma siis ka liiklesin vähem, mistõttu kohtasin ka idioote vähem, nüüd aga sõidan sellest ajast 3-5 korda rohkem aastas.
Aasta läbisõiduks erinevate autodega hindan endale vähemalt kuskil 50 000km.
Selle ajaga, jõuab kohata ikka väga palju idioote.


Ma vaatan ka alati rõõmsa ja naeruse näoga seda, kuidas politsei on kellegi kinni pidanud vilkuritega ja talle trahvi vormistab.
Põhjus väga lihtne, ehk siis võtab see rikkuja aru pähe, lahendus samuti väga lihtne, ärge rikkuge liikluseeskirju.
Samuti olen ära lõpetanud vilgutamise politsei peale, las saavad rikkujad trahvi, neile, kes mulle vilgutavad politsei peale, tahaks vakki näidata, aga ei hakka sellega mässama.
Kuid ma olen mõnikord niisama vilgutanud, nagu oleks politsei, täiesit suvaliselt, aga tegelikult ei ole:P
Loodan, et siis ehk ei usuta enam vilgutamist niipalju ja jäädakse nii politseile vahele või sõidetakse liht korralikult, kui ma vilgutan, nagu politsei oleks, aga tegelt pole:P
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Oh neid rollereid!!!

Postitus Postitas Tarmo » 07 Mai 2009, 17:02

mul on üldiselt kaks varianti, kui on politsei siis ma ei vilguta neile kes rämedalt kihutavad ja teine variant on jah see et vilgutan kui tegelikult pole.
aga üldiselt jah me kaldume teemast kõrvale, rollerite vastu pole mul midagi, kui nad seaduse järgi toimetavad (pole ka mootorataste vastu midagi kui nad seaduse järgi toimetavad) (ja ajavad tigedaks ka autojuhid kes seadusi eiravad).

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Oh neid rollereid!!!

Postitus Postitas AlarT » 07 Mai 2009, 21:54

Mul pole samuti korralike ja seaduslike liiklejate vastu mitte midagi, liigelgu nad siis roller, motika, auto või jalgrattaga või hoopis jalgsi, eks leiab kindlasti veel variante, atv, millega võib tänaval sõita jne.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

terror15
kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 09 Juun 2007, 23:52
Asukoht: Viljandimaa

Re: Oh neid rollereid!!!

Postitus Postitas terror15 » 14 Mai 2009, 17:22

kuna kunagi sõitsin ise ka päris pikalt chopperilaatse mopeediga ja suht mõnus oli aga tõdema pean seda et enamus rollerimehi ei tea liikluseeskirjast halligi. Ja mis puudutab tsiklimehi siis on ka meie seas troppe tõesti aga on ka normaalseid inimesi kes ei taha kabelis oma sõitu lõpetada.

Aga nende rollerimeeste vastu kes normaalselt ja kohati isegi väga hästi sõidavad ei ole mul midagi.

k3rt
kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 09 Okt 2008, 17:05

Re: Oh neid rollereid!!!

Postitus Postitas k3rt » 15 Mai 2009, 14:20

Telefoni nr on 53451955

Vasta