kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

vaba teema, mula ja pläma...
Kasutaja avatar
siil
aktivist
Postitusi: 354
Liitunud: 11 Nov 2006, 13:03
Asukoht: N 58°41´16˝ E25°37´35˝
Kontakt:

kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas siil » 05 Aug 2009, 21:39

nii kysimus siis selles et kes on rahul ja kes mitte viimase aja kytuse hinna tõusuga

palun vastata kõigil foorumit kasutajatel !
elu on ilus ja õlu on elus


http://www.s-tuning.ee

Kasutaja avatar
Priit
Moderaator
Postitusi: 1164
Liitunud: 30 Apr 2006, 03:01
Asukoht: tartu/põltsamaa

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas Priit » 05 Aug 2009, 22:30

siil kirjutas:nii kysimus siis selles et kes on rahul ja kes mitte viimase aja kytuse hinna tõusuga

palun vastata kõigil foorumit kasutajatel !
No kuidas sellise asjaga saab rahul olla! Aga midagi teha ka ei ole, ilma kütuseta ju auto ei sõida...
Mees peab nii palju jooma, et naine taararahast lõdvalt ära elaks!

Kasutaja avatar
jaan175
aktivist
Postitusi: 200
Liitunud: 30 Mai 2009, 13:00
Asukoht: pärnumaa

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas jaan175 » 05 Aug 2009, 22:52

mulle see hind kohe mitte ei meeldi!!! kütuse müüatega olen väga rahul aga no tõesti kas need paksud riigiisad ei saa juba ükskord aru, et on inimesi kes ise endale benzu peavad ostma :x kui keegi teab palju see bensiini aktsiis on siis võiks selle julgelt siin foorumis ülesse kirjutada, peaks päris kopsakas % olema
elukutselt eestlane

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas tamar » 05 Aug 2009, 23:40

Pole mõtet ennast üles kütta. Nagunii foorumis kirjutamine et ´´pätid jälle kõik papi võtavad enda taskusse jne´´ sellest ei ole ju abi. Ega nüüd kui kirjutada ´´mina pole rahul´´ ega sellest ei muutu midagi.
:wink:
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas Visible » 06 Aug 2009, 08:51

jaan175 kirjutas:mulle see hind kohe mitte ei meeldi!!! kütuse müüatega olen väga rahul aga no tõesti kas need paksud riigiisad ei saa juba ükskord aru, et on inimesi kes ise endale benzu peavad ostma :x kui keegi teab palju see bensiini aktsiis on siis võiks selle julgelt siin foorumis ülesse kirjutada, peaks päris kopsakas % olema
Müüa - müügis olema
Müüja - isik, kes müüb

Ja selle aktsiisi osas ei julge küll pead anda aga vahepeal kui bensiini hind lagnes 10-11 krooni kanti, siis kuskilt uudistest nagu jäi meelde ühe kütusemüüja jutt, et enam ei anna eriti hinda langetada, kuna sellest hinnast on aktsiis kuskil 5 krooni ja veidi peale.

Aga väga nõme käitumine küll. Eelmine nädal nafta hind koguaeg langes, siis ei tehtud sellest üldse välja või kui tehti siis lasti nädalvahetuseks hinda 50 senti alla ja räägiti, kuidas tullakse rahvale vastu ja puhtalt heast tahtest antakse odavamalt. Nüüd kui nafta hind maailmaturul korra tõusis, siis pannakse kohe kroon otsa. :roll:

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas AlarT » 06 Aug 2009, 09:26

Aktsiisist rääkides on selle osa väga suur, hetke aktsiis peaks olema üle 6kr vähemalt, riiki sissetulev küte maksab 3-4kr(võibolla praegu 4-5kr), pluss siis tankla kasum, tankla kulud, käibemaks.
Kuid maailmaturu hind mõjutab otseselt ainult seda riiki sissetuleva kütuse hinda.
Saate ehk aimu, kui vähe mõjutab tanklas kütusehinda maailma turul 5 dollari suurune kõikumine.
Sest aktsiis on ikka kütusel vahel, tankla tahab ikka oma kulud ja kasumi saada, käibemaks ka oluliselt ei muutu, kuna hind ei muutu oluliselt, samuti tahab maaletooja oma osa saada.
Ühtlasi tahab ka toornafta töötleja, oma osa saada.
Tanklat peab ikka kütma samamoodi, elektrit võtab ka tankla samamoodi nagu ikka, ka töötajad tahavad palka saada.
Veokajuht, kes kütuse tanklasse toob, ka ilma palgata ei tööta.

Niipalju, kui liiklust näen ja bemme, mersusid, audisid ja üldse kihutamist ja tohutult ebaökonoomset sõitu, ei ole küll aru saada, et kütusehind kedagi huvitaks.
Liiklus on meil ikka väga tihe, kohe vastikult tihe.
Paides näiteks lõuna ajal, on ikka tõsine sagimine, ei mina aru saa, mida nad kõik siin sellises väikelinnas sõidavad, ju siis inimestel pappi on, vähemalt bensu jaoks.

Mind ennast kütusehind eriti ei huvita, ei sega mind see praegusel juhul, kuna sõidan diisliga.
Kui ma bensuautoga sõidaks siis jah huvitaks, aga üldiselt pole ma kunagi kütusehinna tõusu üle nutnud.Teeks seda võibolla vaid siis, kui bensuliiter 40kroonini tõuseks.
Keegi ei keela vähem sõita, meil on liiga palju mõttetuid sõite ja looduse reostamist, üldse on kasutatud autod liiga läbi sõidetud, raske on midagi osta, kõik on keritud läbisõiduga jne.
Ehk hakkab see asi ka siis paremaks minema,kuigi praktika on näidanud ,et isegi 20kr liiter on eestlasele täiesti jõukohane.

Tegemist on siiski fossiilsete maavaradega, pole mõtet neid suvalt raisata.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas Tarmo » 06 Aug 2009, 18:03

no siin panid oma jutuga vähe puusse mis puudutas kütuse hinda. kui maailma turul tõuseb näiteks 5 dollarit ja meil tõstavad näiteks 50 senti siis 5 dollari suuruse langemise juures peaks müüdav kütus tanklas omakorda langema siis 50 senti, sest palka tahtsid saada kõik töötajad ja vahendajad ka varem kui oli 5 dollarit odavam
mis puudutab liiklust, siis rahvas tõesti ei mõtle väga pikalt ette, päris tihti sõidetakse järel üliväikese pikivahega (jube närvidele käib), viimane ots vilgutan esimene kord piduri tulesi, kui ei õpi siis teine kord juba vähendan piduritega ka kiirust. teine katse üldiselt mõjub

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas AlarT » 06 Aug 2009, 18:23

Ega ma ei üritagi väita, et kütusemüüjad kasumit ei teeni, erinevate nippidega.
Lihtsalt tahtsin välja tuua, kui väike osa on kütusehinnast tegelikult maailmaturu hinnamuutus.
Mida enam riik aktsiisi tõstab, seda mõttetumaks need väiksemad kõikumised meie jaoks jäävad, samas kui peaks maailmaturul ka veel kütus sigakalliks minema, siis ongi 30kr liiter valmis.
Praegu on meil isegi hästi, et kütus maailma turul odav on, see sööb selle aktsiisi tõusu hetkel ära, meie õnneks.
Ma isegi imestasin, kui 1 juuli see aktsiisis ja käibemaksu tõus tuli, et kütuse hinnale pandi vaid käibemks otsa, aktsiisi ei tulnud niipea, alles nüüd on mingi märkimisväärne kütusehinna tõus saavutatud, üle kuu aja hiljem.

Kallis kütus on kohati tore, vähenevad mõttetud sõidud jne(tõsi praktikas eestis, ei taha need mõttetud sõidud eriti kuskile kaduda), samas on näiteks harliku pereisa vaatevinklist asi natuke jama.
Sest pereisa peab saama ju peresõidud tehtud, üldse inimestel on vaja oma hädapärased sõidud ära teha, kuid need ka ju kannatavad kalli kütuse tõttu.
Samas, kui kütuseliitri hind ikka väga räigeks virutada, siis vist hakkaks sõidud vähenama ka silmnähtavalt. Kindel ei saa muidugi selleski olla.
Erinevate kogemuste põhjal on mul eestlased jäänud selline mulje, et tal on eesmärk kohe auto läbi ajada, et peab kohe roppu moodi sõitma kogu aeg, mingi 50 000- 60 000km aastas.
Mõni on sellise suhtumisega, kui ütled talle ,et sõidad 20 000km aastas, siis ta ütleb ülbelt, et nii vähe, sul on auto ainult poeskäimiseks või.
Olen taolise suhtumisega inimesi kohanud, aga sellised las virisevad kalli kütusehinna üle, ärgu sõitku siis niipalju, jääb palgast muu jaoks kah raha.


Kurb on ka see, et kalli kütuseliitriga, lähevad kõik kaupade hinnad üles.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas kubilius » 06 Aug 2009, 19:25

Ärge näkku lööge kohe, aga eks ka niisama on tore autoga sõita :P
Ja kui sa sellest aru ei saa, siis ilmselt hakkad vanaks jääma :lol:
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas Tarmo » 06 Aug 2009, 23:57

mul tegelikkult tekkis küsimus et milleks auto loodud on? vaatamiseks?
ok mul endal kah väike läbisõit sierraga, mingi 8k aastas, teise autoga on 20k aastas. üldiselt need kes 50-60k km läbi sõidavad sõidavad tööle pikka maad või sõidavad tööautoga ja ajavad üleeestilisi asju

kniht
kasutaja
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Okt 2008, 18:58

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas kniht » 07 Aug 2009, 10:33

hind kui selline, 16 krooni liitrilt, ei ole probleem sest tean kust saab hästi sootsalt penssu osta(11 krooni liitrist :mrgreen: ) aga seal varustamisega väikesed probleemid. Ei suudeta varustad minu fordi paagitäisi piisavalt tihedalt.
Mind ajab kurjaks pigem hinna ja kvaliteedi suhe. Solgi eest 16 krooni maksta on ikka liiast. Isegi see sootsam penss mis ma paaki valan on kvaliteetsem kui see mis eesti tanklates müüakse. Kui penss oleks kvaliteetsem, siis ma olen nõus maskma ka 25 krooni liitrist, nagu saksmaal on. Sealt ostad penssu ja sa saad veerandi jagu rohkem sõita. Piltlikult öeldes kui ma saan enda sierraga paagitäiega sõidetud ~800km siis sealt ostetud pensuga saan maha sõidetud ~1050km. Mootor ei detoneeri ega midagi. Nii kui eestis tangin, kohe mootoril jõudu vähem ja ülekoormus.
sry vigade pärast. klaver on -tsenseeritud- ja nuppud kanged nagu koolnud laibal.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas AlarT » 07 Aug 2009, 15:30

kubilius kirjutas:Ärge näkku lööge kohe, aga eks ka niisama on tore autoga sõita :P
Ja kui sa sellest aru ei saa, siis ilmselt hakkad vanaks jääma :lol:
Ei meeldib ikka autoga sõita ja sõidan ka, aga sellel sõitmisel on oma piir ma arvan, lisaks ka see, et kuidas sõidetakse ja mis autoga.
Liiga palju ei tasu ka niisama sõita, üleüldse tasub oma vajalikud sõidud ka teinekord rohkem läbi mõelda, ega me seda ilma ei tee, kui rahaliselt hakkab mõjuma.

Tarmo, auto on sõitmiseks mõeldud küll, aga sihipäraseks sõitmiseks, loomulikult võib tsillida ka, mitte liiga palju, arvan mina.
50 000 aastas sõita on sõiduauto kohta ikka palju, mingi teema oli isegi eestis ,et me sõidame liiga palju ja toodame liiga vähe, transpordi osa on liiga suur.
Sõiduautoga sa ei tee niipalju sõites piisavalt kasulikku, nagu näiteks veokaga teed, suuri koormaid vedades.
Veokatel on tunduvalt sihipärasemad sõidud, kui sõiduautodel, nemad võivad sõita palju, kuid ka neil tasub kordineerida, mida õnneks kalli maksumuse tõttu ka tehakse.
Loomulikult tahame kõik autoga sõita, aga tasuks mõelda ka looduse peale ja selle peale, et see maakera meil säiliks jne.

Üleüldse see tihe liiklus on häiriv, see panebki mind mõneti imestama, meil ostetakse tohutud liitrid kütust, aktsiisi laekub riigile ikka jubedat moodi.
Ikka ei suudeta meie teid korras hoida, ega kvaliteetselt neid ehitada.
Oleks ,et meil oleks mingi tohutu teede võrgustik, aga ei ole ju.
Meil ei suudeta, peamisi teidki korras hoida.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
kubilius
aktivist
Postitusi: 360
Liitunud: 30 Juul 2009, 19:53
Kontakt:

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas kubilius » 07 Aug 2009, 19:18

Mina sõidan ja aastas kuskil 10-15000km, mille hulgas on kõik vajalikud sõidud ja nö. tśillimised. Ei ütleks, et seda nii väga palju oleks ja ikkagi iga inimese enda asi, kui rahakott kannatab, siis sõitku, kes keelata saab, tahaks näha :lol:
Autoremont ja varuosad pärnus.
58171849 - Janar

Kasutaja avatar
mrAss
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 08 Okt 2008, 15:17
Asukoht: Saaremaa

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas mrAss » 07 Aug 2009, 20:33

Ei meeldi bensuhinnatöus, ennast eriti ei mõjuta hetkel, sest auto ehitamisel alles, aga samas katsetamise jaoks läheb ka bensiini vaja. mul niigi majandusseis nigel ja siis nad laksivad veel hinnale otsa:S
myya sädet ja internetti!!!! Purk ise kaasa võtta!!! hind kokkuleppel.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: kes on rahul kytuse hinna mõtetu tõusuga

Postitus Postitas Tarmo » 07 Aug 2009, 23:53

veoautot kasutatakse vaid siis kui on piisav kogus kaupa vaja vedada, sest muidu on ressursi raiskamine, ja kui tahad et kaupa veetakse palju korraga, siia kas tahad öelda et sa oled nõus kuid ootama kuni sinu kodukoha kauplus piisavalt tühjaks saab et veoauto kastitäis kaupa äära tuuakse, mitte mikro bussidega või berlingodega? sõiduautodega teevad suuri läbi sõite müügimehed, su poe mammi ei teaks mida riiulile ostagi kui müügimehed ei käiks promomas neile.
lõppkokkuvõttes on see jälle üks mõtetu teema mille al101 suutis veel mõtetumaks ajad (tal komme kõik teemad imellikuks ajada)

Vasta