K: Kas sierra hinnad tõusevad?

vaba teema, mula ja pläma...
Kasutaja avatar
kaabakas
fanaatik
Postitusi: 593
Liitunud: 03 Nov 2009, 15:57
Asukoht: Saaremaa

K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas kaabakas » 03 Veebr 2011, 22:13

Kas sierra hinnad tõusevad või olen ma asjast valesti aru saanud? :mrgreen:
Ford Sierra 2.0 karpa 3 ukseline mk2

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas Tanel » 03 Veebr 2011, 22:29

oleneb kuidas võtta,vanaraua hind kah t6useb ju.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
kaabakas
fanaatik
Postitusi: 593
Liitunud: 03 Nov 2009, 15:57
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas kaabakas » 03 Veebr 2011, 22:30

no eelmine aasta oli kõvasti kõrgem vana raua hind kui praegu aga ehk tõi euro sierra hinnatõusu :mrgreen:
Ford Sierra 2.0 karpa 3 ukseline mk2

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas Tanel » 03 Veebr 2011, 22:42

Ju,eks ta mõjuta seda natukene jah,aga peaks kah ühe sierraari endale ostma,Rs veljed kah nüüd suveks olemas juu.
Punane,must kapott ja laienditega oleks maasikas ju,peaks talvel proovima mitte pauku panna siis :lol:
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
kaabakas
fanaatik
Postitusi: 593
Liitunud: 03 Nov 2009, 15:57
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas kaabakas » 03 Veebr 2011, 23:04

üritan ka siin midagi sobivat leida aga enne veel vaja natukene oodata millal palgapäev kätte jõuab!:D
Ford Sierra 2.0 karpa 3 ukseline mk2

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas contact » 05 Veebr 2011, 16:33

no oli ka aeg, et hinnad tõusevad. "et mis mõttes nagu" jalgratta saab sierra hinnaga ja seda just mitte kõige kallima ratta.

sierra nagu vein, mis ajaga paremaks (kallimaks) läheb.

kuigi need veinid just oma maitse poolest enam head ei ole, mis juba 20.a. ja peale pudelis on old.
eks ole ka sierral asju, mis kohe mitte paremaks ei lähe.
€-contact

Kasutaja avatar
kaabakas
fanaatik
Postitusi: 593
Liitunud: 03 Nov 2009, 15:57
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas kaabakas » 08 Veebr 2011, 09:11

Ega siin nalja ei ole jah! Viimased 3a. sierra hinnad suht maas olnud!
Ford Sierra 2.0 karpa 3 ukseline mk2

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas Jesper » 09 Veebr 2011, 05:42

Väga valdav enamus veine muideks ei lähe ajaga paremaks, vaid see algne vananemine on rohkem nagu autol sissesõit :) Optimaalne ajavahemik pudelisse paneku ja joomise vahel on praktiliselt kõigel, mida meiesugune supermarketis korvi paneb, 12-24 kuud.

Ma olen enam kui kindel, et Sierradega on samamoodi :)

Üldiselt selliste massautodega on lood nii, et kui jätta kõrvale erimudelid nagu Cosworth ja näiteks kujutada end 20 aastat tulevikku, siis mingisugune enam-vähem mõistlik väärtus võib olla suhteliselt varajasel mudelil, stiilis 83-84, mille läbisõit on alla 50 tuhande kilomeetri, kõik jupid on otse tehasest, autot pole kunagi remonditud-restaureeritud ja ta on kogu selle aja veetnud kuivas ja soojas garaažis. Mõistlik väärtus oleks siis umbes see, et selle võib maha müüa sama raha eest mis ostab sel hetkel tuliuue sama suurusklassi Fordi. Kui juba läbisõit on täna paarsada tuhat ja autost on plejaad kulibineid üle käinud, siis A-osadega täielikult restaureerituna võib tal sarnane mõistlik väärtus olla 30-40 aasta pärast. Hilise mudeli puhul lisa neile arvudele 10 aastat.

Cossie jt erimudelite puhul loeb eelkõige originaalsus, kui täna mõni tüüpiline tuunitud--tsenseeritud- pill ette võtta, A-osadega täielikult tehasekorda restaureerida ja sellega enam mitte sõita (1000-2000km aastas suvel päikese käes mööda asfalti on max), võib sellest 10-15 aasta perspektiivis isegi mingit asja saada, aga noh on kindlasti paremaid investeeringuid.

Neid autosid toodeti lihtsalt liiga palju, isegi Cossiesid. Aastast 1966 on möödas 45 aastat, aga selle ajastust pärit, keskmise Eesti Sierraga võrreldavas korras Cortina ei maksa veel isegi poolt Daciat, rääkimata Mondeost: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... =126661046" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas Jaan » 09 Veebr 2011, 12:11

No siin on ilmselt silmas peetud, et muidu kuni 100€/auto metallikokkuostjad on solvunud, et Sierra eest peab nüüd peaaegu sama palju välja käima kui emexi väravast kunde käe peale saab. Ja mis jalgratastesse puutub siis lihtsam on leida sekundiga selliseid rattaid mis Sierrast kallimad on, aga suht raske on leida mõni sierra mis tipp rattast kallim oleks.
Sierra Is

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas Jesper » 09 Veebr 2011, 23:30

Jah, tegelt teatud nurga alt läheb vilets vein ka suht lühikese ajaga paremaks, näiteks teine monastõrska läheb juba hulka libedamalt alla kui esimene :lol:

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas AlarT » 10 Veebr 2011, 14:53

Müüjad võivad ju hinda juurde kerida, aga iseasi, kas keegi ostab ka, reaalset väärtust see veel ei näita, et keegi hinda juude kruvib.
Kuid olen märganud jah, et on müüki tekkinud hunnik ronte, mille eest kirve hinda küsitakse.
Üks sierra ostumõte on ju odav ostuhind, aga kui ta odav pole, siis pole ju enam mõtet osta.


Mina seda viga ei tee, et kallilt vana auto ostan, olgu see väidetavalt ükskõik, kui heas korras, sest vana auto on ikkagi vana auto ja selle vastu ei saa, reaalsus näitab seda.
Tihti omanikud ise ei teagi, mis seisus nende auto tegelikult on.
Eriti hea oli üks vanamees, kes müüs kunagi ühte sierrat, mida vaatamas käisin, kere pidi heas korras olema, vaatan põhja alla paremale, tagumine parem tala on karbi juurest kuni v edruni täitsa läbi omadega, ime et veel tagasild küljes seisis. sierra oli miski 91a oma.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas Tarmo » 10 Veebr 2011, 23:05

mina olen tähele pannud et seoses euro tulekuga tundub see number nii väike ja seega on kõikide vanade autode hinnad tõusnud

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas Tanel » 11 Veebr 2011, 01:08

Tarmo kirjutas:mina olen tähele pannud et seoses euro tulekuga tundub see number nii väike ja seega on kõikide vanade autode hinnad tõusnud
Aga tegelikult 6ige,hea on eestis poes käia kui summa ilgelt väike aga kraami jubedalt :mrgreen:
Kuna juba 4a soomes olnud siis minujaoks on suht odav see värk siin nüüd,eriti alko :mrgreen:
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
kaabakas
fanaatik
Postitusi: 593
Liitunud: 03 Nov 2009, 15:57
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas kaabakas » 24 Aug 2011, 12:19

Irw Nii see on vaadake sierrade hindasid , enne sai 3000 krooniga nüüd miinimum hind 450€?:O Irw ma olen enda rongi vist ammu maha maganud, mõtlesin järgmine kuu mingi 300€ sierra sebida aga jääb vist:D
Ford Sierra 2.0 karpa 3 ukseline mk2

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: K: Kas sierra hinnad tõusevad?

Postitus Postitas rinu » 24 Aug 2011, 12:52

Ja ongi nii :O
300 euri eest ei leia normaalset sierrat enam. Alles paar nädalat tagasi oli 300 eest üks valge müügis, Tallinnas, väidetavalt töökorras ja nägi üsnagi hea välja.
Ideaalne aeg sierra fännile auto ostmiseks on kevad või suve algus kui talviti rallitajad on oma isu täis saanud ja autost vabaneda tahavad.

Või siiski!? http://www.kiire.ee/index.php?a=2&b=98854" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta