Elektriakende paigaldamise õpetus

Siia teistele tutkimiseks oma õnnestunud aretused
tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Elektriakende paigaldamise õpetus

Postitus Postitas tamar » 04 Juun 2007, 11:13

Paigaldasin ise sedaanile.
Vajaminevad asjad:
*el akna süsteemid, mõlemale uksele, täiskomplektsed ning töökorras, sierra originaalid mitte mingid isearetatud (sest muidu kui tahad ise aretada skorpa vms omadest siis pole mõtet edasi lugeda).
*El akende lüliti koos selle tagumise osaga kust juhtmed välja ripendavad(ehk siis koos pistikutega!)
*elektritrell ja mõned puurid
*kruvikas/kruvikad
*vähemalt 2L külma jääteed
*näpitsad või midagi millega juhtmeid koorida kavatsed
*mõned meetrid juhet
*12v kaitse
*tõmbeneedid ja needitangid
*isoleer
*kiirklambrid
*akende siinide-süsteemide-kuulikeste määrimiseks õli (ei midagi paksu sest muidu eihakka sul aknad käima talvel kui tavotti topid :D)

Kõigepealt siis tuleks eemaldada aknavänt, ukseavamiskangi juures olev plast, uksetasku, polster jne. Seejärel kui polster maas tõmba eest see kõvasti kinnitatud imelik mürasummutus stiilis asjandus. Nüüd võta trell ning pane puur otsa millega sa läbipuurid tõmbeneedi millega see aknasüsteemi asjandus kerekülge kinnitatud on. Tõmbeneedid läbipuuritud siis võta vana süsteem küljest ning pane uus asemele. Ürita leida nurk milleall kõik augud kattuvad süsteemi omaga ning tõmba tõmbeneetidega kinni. Mina igatahes ühtegi lisa auku ei puurinud ning arvan et eipea kah puuurima.
Süsteem paigas ? Kui on siis tuleks hakata ühendama.
See on minumeelest kõige lihtsam asi selle värgi juures.

Pilt

Siit pildilt, kui sul on samasugused juhtmed on kollane/must pluss ning pruun on miinus. Vasakpoolse rohelise juhtme võtad ja ühendad aknamootorist väljuva rohelise juhtmega (paned mingi paraja tüki vahele). Sinisega samamoodi ja parempoolsete roheline/kollane ja sinine/kollane samamoodi.
Ja kuisul pole samasugused juhtmed siis pea meeles et akendele lähevad lülitist samavärvi juhmed mis tulevad mootorist (kui näiteks roosa juhe lülitist siis läheb see kokku roosa juhtmega aknamootorist).
Elektriakna juhmed ühendatud siis tõmba akust vool. Juhtmed vea kõrvalistuja juures oleva armatuuri taga oleva ''kummist augu'' kaudu, juhtmed tulevad välja kabotiall akujuurest umbes, igatahes otsid ise täpsemalt. Plussile pane vahele 12v kaitse ning miinus tõmba niisama akusse. (mina tõmbasin akust voolu, tõmba sina kasvõi suitsusüütajast kui tahad, maitse asi).
Nüüd siis paned polstrid tagasi ja kõik kokku ja peakski kõik olema.

Ei võta endale vastutust kui mõni särtsu saab või midagi lühisesse laseb vms. Samuti ei väida et kõik peab just nii tegema ning kõik need eelmainitud asjad on hädavajalikud. Kaebuste või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõud spetsidega

2emty
kasutaja
Postitusi: 182
Liitunud: 11 Veebr 2007, 16:18
Asukoht: Läänemaa

Re: Elektriakende paigaldamise õpetus

Postitus Postitas 2emty » 04 Juun 2007, 18:27

Vabandan läbustamise pärast aga kui kellelgi tekkib alloleva lugemisega probleeme siis aitab:
" Ctrl + + " :lol:
tamar kirjutas:Ei võta endale vastutust kui mõni särtsu saab või midagi lühisesse laseb vms. Samuti ei väida et kõik peab just nii tegema ning kõik need eelmainitud asjad on hädavajalikud. Kaebuste või kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõud spetsidega

Kasutaja avatar
hulleq
aktivist
Postitusi: 253
Liitunud: 12 Okt 2006, 18:07
Asukoht: Harjumaa , Saku
Kontakt:

Postitus Postitas hulleq » 04 Juun 2007, 19:05

suured suured tänud !
ma pole ming turist 8)

-joogine-
turist
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Juun 2007, 17:55
Asukoht: jõgeva
Kontakt:

Postitus Postitas -joogine- » 15 Juun 2007, 10:03

ei et see systeem täitsa töötab,proovisin isegi järgi. aga kas keegi teab kuidas el.peeglid panna??

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 15 Juun 2007, 13:01

-joogine- kirjutas:ei et see systeem täitsa töötab,proovisin isegi järgi. aga kas keegi teab kuidas el.peeglid panna??
Pole paigaldanud kuid peaks olema stiilis:

Vanad peeglid küljest, uued külge. Peeglite eemaldamisest siin kuskil nagunii räägitud, see kerge tegelt.
Siis peaks vedama juhtmed 2 peegli vahel (sest juhiomast regullid kõrvalistuja peeglit kah) ja siis vastavalt jälle plussi ja miinusesse.

Mõtlesin endale kah elektripeeglid paigaldada, aga mõttetu, juba värvisin tavalised peeglid üle ning pealegi nagunii sõidan mina ainult selle autoga (kui sõidan) ja reguleerimist eriti ei toimu.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 15 Juun 2007, 15:58

kersti äkki oskab seletada kuidas tal el peeglid tulid

kersti
Klubi auliige
Postitusi: 1213
Liitunud: 27 Okt 2006, 10:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kersti » 16 Juun 2007, 00:32

Mis joogist täpsemalt huvitab?
Paigaldust lahtiseletades on jutt lühike: Peeglid paika ja juhtmed õigesti ära ühendada. Kummalgi oli kaks toitejuhet (üks liigutamiseks teine soojendamiseks), üks massijuhe ja neli reguleerimisjuhet.

Kasutaja avatar
Miku
Klubi liige
Postitusi: 1261
Liitunud: 01 Mai 2007, 06:18
Asukoht: Võru - Elva

Postitus Postitas Miku » 16 Juun 2007, 18:44

t2nks tamar.. nyyd saan endale panna ghia uksed.. need 4x el aknad..
Vw Passat 1.9TDI 02`
Audi 80 1.6 86´
Audi 80 1.6 85`
Ford Sierra 2.0 85´

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tehnic » 29 Sept 2007, 11:26

Nii ...sain ka el aknasysteemi omale aga lülitite taga pole pistikuid niiet pean ise panema.... aga mis juhe kuhu läheb?...seda ma tean et 9 ja 10 lähevad kõrvalistuja poolsesse mootorisse aga ylejäänud? http://www.foto24.ee/photo.php?photoID=1044690

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 29 Sept 2007, 13:40

mul on ühed pistikud üle :D ja kas linki paremaks ei anna teha?

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 29 Sept 2007, 19:32

Tee link paremaks jah

See ju testimise vaev ja nõks mõtlemist.

Eelpool kirjas nagu. Vaatad mis värvi juhe mootorist tuleb, siis vaata lülitite taga olevaid juhtmeid. Ja siis viid nad kokku.

Tegelt pange parem katuseluugi mootor aknavända kohale, kerib seda ja väga okey aint 2 juhtme vedamise vaev.
Luugimootori paigaldamine väga lebo.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 30 Sept 2007, 13:37

mul on akna mootorid juhtmed ja lülitis ning tõstukid kõik olemas, ja enam vähem tean ka kuidas see mootor uksekülge käib, kuid ma pole jõudnud eriti süveneda sellesse süsteemi ning oleks hea kui oleks pilt kus on mootor ukseküljes, muidugi ma ei tea kuidas see pilt tehtud peaks olema et sealt midagi ka aru saada oleks, tegelt vist näeb sellest kah ära millistesse aukudesse on kinnitus pandud. ja mis veel huvitab on kust see pea vool lülititele salongist tuleb sest kui ma õieti mäletan oli mul see juhe lihtaslt kuskilt maalt lõigatud (ses mõttes et sealt kust vool tuleb oli lahti lõigatud, kuid muidu on juhe komplektne), et mille küljest tasuks vool võtta. segane sai aga ehk saate aru

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dexter » 30 Sept 2007, 14:03

To Tarmo: on kaks võimalust kus sa selle pea voolu võtad...1. kas akult otse ,loomulikult tuleks ka kaitse vahele panna..või 2. võtad süütelukust;)..lihtne ja loogiline...ise pooldaksin süütelukust võtmist....või on ka võimalus et mitte liigselt koormata süütelukku..tood akult releesse..ning impulsi relee tööle panemiseks süütelukust....loomulikult relee pead ostma sobiva..et ta kannataks ka vastavat koormust...

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo » 30 Sept 2007, 14:52

akust ei viitsi vedada ja süütelukust ei julge :D

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 30 Sept 2007, 18:46

tarmo kirjutas:akust ei viitsi vedada ja süütelukust ei julge :D
Osta autoaku ja pane see kõrvalistmele. Siis lülitit vaja pole, mootorist 2 juhet ja siis paned ühtepidi lääb aken üles ja teistpidi läheb aken alla.

Vasta