Bentsu sierra dislaks

Siia teistele tutkimiseks oma õnnestunud aretused
Vasta
rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Bentsu sierra dislaks

Postitus Postitas rekkamees » 08 Jaan 2015, 12:37

Ostsin omale ühe mootorivigase universaalkerega Sierra varuosadeks. Selle kere osutus aga üle ootuste kõva olema, peab küll tõstuki peal millalgi veel põhjalikumalt uurima, et kas tegelikult ka on.

Kuna mul on juba ammusest ajast üks heas korras 2,3 diiselmootor kodus vedelemas, siis mõtlesin selle sinna peale tõsta. Tehnika koha pealt ei küsi hetkel midagi, pigem paberisõja koha pealt. On keegi bentsukat diisliks teinud, kellel vastav kogemus paberite kordaajamise koha pealt olemas? Küsimus on ka selles, et ostetud Sierra on aastast 91, mil minu teada enam 2,3 vabalthingavaid dislasid ei toodetud, olid 1,8 turbokad. Et kas saab paberisõjast mõistlike kulutustega läbi või tuleb selleks heas korras diiselsierra hind välja käia?
esivedu tähendab tõmbamist

Kasutaja avatar
edm1a1
kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: 05 Sept 2013, 12:14
Asukoht: Tartu / Rakvere

Re: Bentsu sierra dislaks

Postitus Postitas edm1a1 » 08 Apr 2015, 21:50

Tsiteerin ühte e-maili mille saatis mulle Maanteeameti Tehnoosakonna peaspetsialist Alar Hansov:
Sõidukite (valmist. kuni 01.01.1998) valmistaja poolt samale keretüübile ettenähtud mootori vahetus registreeritakse liiklusregistri büroodes elavas järjekorras registreerimiseelse ülevaatuse käigus.
Ehk siis lahtiseletatuna, kui tehas on sellele keretüübile ette näinud seda mootorit, siis istuta vahele ja mine teosta ARKi büroos andmevahetus, härra tuleb vaatab üle ja asi tehtud. Mingit eristust diisel/bensiini mootoritele minu teada ei tehta ning seda kuskilt seadusandlusest ka välja ei loe. Võimalik, et nõutakse diisli puhul heitgaasi testide tulemust mida saad ülevaatuspunktis teha.

Muidugi on mõistlik teha siit teabenõue, kirjuta võimalikult täpselt oma jutt sinna kirja. Tihtilugu juhtub ka nii, et ARKi büroo kohalikud "spetsialistid" vaatavad ise ka lolli näoga otsa kui küsid midagi keerulisemat kui omanikuvahetust või värvi muutmist tehnilises passis, nad ei kipu olema kursis meie riigi seaduste ning nõuetega.
'91 Sierra 2.9 12v
'92 Sierra 2.0 DOHC Ghia

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: Bentsu sierra dislaks

Postitus Postitas rekkamees » 08 Apr 2015, 23:17

Küsisin juba mõne aja eest Mnt-ameti tehnoosakonna spetsialistide käest järgi. Ütlesid sama, et kuni 97 lõpuni võid mudeli piires enamvähem kuidas tahad vahetada. Võimsama mootori paigaldamisel nõutakse pidurite jms vastavust paigaldatavale mootorile, muud ei midagi.
esivedu tähendab tõmbamist

Vasta