Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Siia teistele tutkimiseks oma õnnestunud aretused
Vasta
Kristjan
fanaatik
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Apr 2007, 22:55

Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Kristjan » 12 Juul 2008, 02:27

Rasket midagi ei ole. Aega kulus mul 30-40 minutit.

vajaminevad asjad:

Rõhu kell (hydroscan ca 300 eeki)
6mm kütuse voolikut (mul kulus 1 meeter ca 60eeki/m)
6 klambrit mis 6mm vooliku peale läheks (kust iganes)
6mm kolmik (ben auto tarvetest sain mina)

step 1. võtad kütuse peale voolu toru lahti lati küljest. 19 võtmega keerad stutsi lahti mis asub kütuse lati taga otsas. Originaal kütuse toru on selline plastiku taoline toru/volla kus on kummi voolik peale. Mina tõmbasin noaga originaal torule sälgu sisse ja tõmbasin stutis otsast maha. Sama asja pead tegema ka teisel pool. Seal on selline metallist latakas (kompensaator peaks olema) lõkad samamoodi lõhku originaal toru.

step 2. võtad 6 mm kütuse volla ühe otsa paned sututsi otsa mis lati küljest võtsid teise otsa selle metall lattaka otsa. klambrid peale ja kinni. selle toru külge paigaldad ka surve külla. kolmik vahele ja siis vead vastavalt vajadusele kella. Mina panin parema lanseka ja tiiva vahele.

step 3. mina kasutasin nuga. võtad noa ja väikse haamri ja lööd selle vaikselt kütsue rõhu regulaatori keskel oleva ringi sisse. väänad selle ringi sealt ära puhastad kuuskandi sisu ära, et võti korralikult sisse läheks.

step 4. kontorollida kõik klambrid üle ja masin käima panna. Silmga üle vaadata kõik uued ühendus kohad, et ei lekkiks. (NB käivitus võib nac aega võtta kuna pump peab bensiini jälle üles lööma)

step 5. istud maha võtad külma õlle ning otsustad, et proovisõidu võib homme ka teha :D



Viimane punkt mul küll ei kehtinud ja sai nac proovitud. maks rõhk mis ma proovisin oli 4 bar. Originaal on 2 vaakumiga 2,5 bar. Kasutegurit ei oska lubada, kuna katsetan vähe teist kütust enda masinal ja süütega on vaja vähe mängida, et asja korralikult liikuma saaks. Kunagi kui esimese bmw'ga sellist süsteemi kasutasin tundus nagu vähe parem asi...


Äkki kellelgi on abi
Kristjan
sierra mk I 5d

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Tarmo » 12 Juul 2008, 13:32

dohciga on see tore asi et kui sa keerad rõhu peale, siis ta võtab pihusti lahti oleku aja lühemaks, selle reguleerimiseks on tal aju ja lamda andur ;) , põhimõtteliselt võid lihtsalt panna ka suuremad pihustid ja kaovad kõrgetel pööretel flat sectionid ära kui muidu pihusti oli open loop'is sest suuremate pihustitega tal teoreetiliselt ei olegi open loopi

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas xr4 » 14 Juul 2008, 00:14

hästi ei mõista et millega sa seda rõhku reguleerid?
XR4iPilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Tarmo » 14 Juul 2008, 00:30

dohcil on kapoti all kütuse rõhu regulaator, millel plommi eemaldamisel tuleb välja kuuskant võtme auk kust keerata saab, weber on kah peale kirjutatud, pidavat olema väga head regulaatorid

Kasutaja avatar
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas xr4 » 14 Juul 2008, 22:53

kas see on ainult dohc idel või teistel ka? pilti on ka sellest?
XR4iPilt

Kristjan
fanaatik
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Apr 2007, 22:55

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Kristjan » 14 Juul 2008, 23:09

Pilt

netist präegu kiiruga leidsin kui oma fotoka korda saan võin vähe täpsemaid pilte teha
sierra mk I 5d

Kristjan
fanaatik
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Apr 2007, 22:55

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Kristjan » 20 Juul 2008, 22:16

pildid siis:

Pilt

Pilt
sierra mk I 5d

Kristjan
fanaatik
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Apr 2007, 22:55

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Kristjan » 28 Juul 2008, 20:26

Kui tarmo vicib võib selle teema pooleks teha 150hj dohc vs v6 ja siis see regulaatori teema...


Aga teemasse ka mõned päevad vaevas autot mure ei käinud peast ega peest. Kuna kütuseks oli bioetanool siis mõtlesin, et asi pihutites ja panin 220cc pihustid korra nagu asi paranes, aga siis jälle sama jama. Täna sai lõpuks kopp ette ja vaatasin kütusesüsteemi üle. Tuleb välja, et see reguleerimine või selle regulaatori peese ka keerata. Panin vana tagasi ja asi käib normaalselt ja hoiab segu paigas. Eks vaatan ja annan teada kui mingi põhjuse leian miks see asi peeti läks.


Päikest!

]võtsin julguse kokku ja kustutasin vahepealse möla ära. oli teine niisama kõvatamine ja asjalikku peitus vähe. Pealegi teemast mööda.. (italianopriit)
sierra mk I 5d

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Tehnic » 15 Jaan 2009, 09:43

no mina eisaa küll aru et midagi selle rõhu tõstmisega paremaks läheb...mul dohcil pole seda keeratavat regulaatorit üldse vahel ega neid teisi regulaatoreid...töötab ikka samamoodi ja kütet tuleb niipalju kui pump lööb :mrgreen:
XR4 2.9i

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Tarmo » 15 Jaan 2009, 18:00

ega see kütuse rõhu suurendamine pmst ei annagi midagi üksi juurde, sest lamda annab ajule infot segust ja aju pihustitele käsu tsükli jooksul rohkem kinni olla

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Tehnic » 15 Jaan 2009, 18:47

aga lamdat ka pole :mrgreen:aga pmst seda regulaatorit pole mul sellepärast et kui see on siis auto ei lähe käima kuna see regulaator laseb kogu kütte tagasivoolu ja siis jääb pihustitel rõhku väheks....kas siis on regulaator peetis? :roll:
XR4 2.9i

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Tarmo » 16 Jaan 2009, 21:42

kujutaks ette küll et siis peetis või kinni keeratud

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Re: Dohc' ile reguleeritav kütuserõhu regulaator+rõhukell

Postitus Postitas Tehnic » 20 Jaan 2009, 14:02

kinni keeratud küll pole sest keerasin teda ise igatpidi aga ei muutunud midagi....
XR4 2.9i

Vasta