Soendus?

Kapotialused jutud
Vasta
Woody19
turist
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Apr 2007, 20:22
Asukoht: Viljandimaa

Soendus?

Postitus Postitas Woody19 » 08 Veebr 2008, 00:32

Et jama siis selline, et soendus ei lähe soojaks. Algul mõtlesin et termostaadi viga või tosooli et tükid sees vms, vahetasin mõlemad ära aga ikka jamab. Et mootori vedelik läheb normaalselt soojaks 90-ni ja näidik näitab ka seda ilusti aga kui siis soojendus järgi panna sooja õhku éi tule. Siis mõtlesin et äkki soenduse kraan kinni(vahel näpitakse suvel), aga ei ole. See on ka lahti. Et ma ei jaga matsu enam välja. Äkki oskab keegi vastata? :( Muidu hetkel sõida nagu külmkapiga....

Kasutaja avatar
Kriss
aktivist
Postitusi: 358
Liitunud: 04 Apr 2006, 09:27
Asukoht: Talinn, Nõmme

Re: Soendus?

Postitus Postitas Kriss » 08 Veebr 2008, 00:56

siseõhu radikas umbes

Woody19
turist
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Apr 2007, 20:22
Asukoht: Viljandimaa

Re: Soendus?

Postitus Postitas Woody19 » 08 Veebr 2008, 23:15

ei soendusradika tegin ka juba puhtaks...

Kasutaja avatar
Kriss
aktivist
Postitusi: 358
Liitunud: 04 Apr 2006, 09:27
Asukoht: Talinn, Nõmme

Re: Soendus?

Postitus Postitas Kriss » 11 Veebr 2008, 11:20

mida mõtled "soenduse kraani" all

Woody19
turist
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Apr 2007, 20:22
Asukoht: Viljandimaa

Re: Soendus?

Postitus Postitas Woody19 » 14 Veebr 2008, 20:41

seda kraani mõtlen mis enne soojendus radikat on...

Kasutaja avatar
Kriss
aktivist
Postitusi: 358
Liitunud: 04 Apr 2006, 09:27
Asukoht: Talinn, Nõmme

Re: Soendus?

Postitus Postitas Kriss » 15 Veebr 2008, 12:23

ikka ei saa aru mis kraan?
ehk on sul salongi temp. regulli hoova või selle klapi, mis sooja siseõhu radikast sooja sisse või välja juhib, tagant tross lahti tulnud ja klapp istub nüüd alumises asendis ja puhubki ainult külma. mul juhtus ükskord nii ja mõtlesin terve päeva mis juhtus, et laksust hakkas külma puhuma, muidu vesi sees, pump ajab ringi jne..

Woody19
turist
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Apr 2007, 20:22
Asukoht: Viljandimaa

Re: Soendus?

Postitus Postitas Woody19 » 15 Veebr 2008, 20:27

noo enne soojendus radikat asuv kraan mis on salongis, siiamaani olen näinud seda kõikidel autodel mis mul olnud on,


aga see klapp töötab, vähemalt ma arvan seda sest kui ma seda kangi/nuppu/"asja":D liigutan siis käib "klõps" kui külmalt soojale panna, aga ma vaatan seda homme, igaksjuhuks...

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Soendus?

Postitus Postitas AlarT » 02 Mär 2008, 19:56

Ei tea küll sellist kraani, milline see on kus täpselt asub?
Kust tead, et radika puhtaks said, kas tegid lahti?
Olen ise ka üritanud neid puhastada, aga lahti pole võtnud. Mk2 oma ei osanudki ma lahti saada, vist ei saagi.
Loputamine ei aidanud, ikka tuli uus radikas hankida ja siis asi toimis.
Katsu kas salongi viivad voolikud on kuskilt, natukenegi soojad?
õhk ei ole vahel?
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Woody19
turist
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Apr 2007, 20:22
Asukoht: Viljandimaa

Re: Soendus?

Postitus Postitas Woody19 » 03 Mär 2008, 20:51

no jh tegelt ma ei teagi et kas ma puhtaks ta sain. Et ma loputasi küll seda aga jh lahti ma ei ole võtnud. Plaanis seda järgmine nädal teha siis et saan suuremasse garaazi kus on hea jamada sellega. Et jh aga see kraan on ju kohe enne soojendusradikat salongis. Et osadel vanadel autodel oli see isegi kapotiall ja see on tavaline kraaan et suvel ei lase seda sooja vett/tosooli radikasse. Et parem oleks suvel....

Laurimees
kasutaja
Postitusi: 96
Liitunud: 23 Okt 2007, 14:51
Asukoht: Tartu

Re: Soendus?

Postitus Postitas Laurimees » 13 Okt 2009, 10:53

Teeme siis selle asja selgeks. Kas sierral on salongiradiaatoril kraan või ei ole? Vanasti oli salongi radiaatoritel kraanid ,et salongi tulevat soojust reguleeriti salongiradiaatori kraaniga. Kas Sierral on siis radiaator pidevalt taga ja ainult õhuvoolud juhitakse siis kas läbi radiaatori või siis radiaatorist mööda.

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: Soendus?

Postitus Postitas Teet01 » 13 Okt 2009, 11:24

Kraani ei ole. Radiaatorist jookseb dosool pidevalt läbi. Külma õhu saamiseks juhitakse õhk salongiradikast mööda.

Iff
kasutaja
Postitusi: 93
Liitunud: 11 Nov 2007, 19:19
Asukoht: Läänemaa

Re: Soendus?

Postitus Postitas Iff » 11 Dets 2009, 00:12

Mul selline probleem, et mootor läheb ilusti soojaks kuid salongi sooja ei puhu. Kui pöördeid tõsta ja hoida siis hakkab ilusti väga kuuma puhuma. Kuskaugel Sierral üldse norm temp näidiku järgi on ? Praeug tühikäigul tõuseb kuskile kolmveerandi peale ja kui gaasi siis anda, langeb veerandi peale või poole ning hakkab ka sooja puhuma.

Kasutaja avatar
vvallo
kasutaja
Postitusi: 196
Liitunud: 17 Apr 2008, 21:16
Asukoht: Tallinn/Kadrina

Re: Soendus?

Postitus Postitas vvallo » 11 Dets 2009, 13:41

sul on veepump siis minemas äkki , kui gaasi annad siis suurema pöördega lööb ringi vett ja jahutab mootorit/soendab salongi, tühikäigul mitte.
Esisild võib vedada siis, kui tagasild juba veab!

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Re: Soendus?

Postitus Postitas Tehnic » 11 Dets 2009, 21:27

Või on õhk sees soendusradikas....kui näiteks panna soendusradikasse minevad voolikud valesti siis ei tule ka õhk välja hästi...sisse peaks minema siis alumisest torust ja välja ülemisest...ja et kuna need otsad on radika kõrvalistujapoolses otsas siis tuleks sellepoolse esirattaga sõita kuskile künka otsa et saaks selle nurga üles autol ja õhumullid tuleksid välja..tungrauaga saaks ka aga suht kõrgele oleks vaja...muidugi tuleb siis paisupaagi kork lahti jätta ja gaasi peal hoida tükk aega..mina olen nii välja saanud õhu...mondeol oli sama mure näiteks et tühikäigul lõppes soe ära ja siis kohe kui gaasi anda hakkas tulema...nüüd on OK.
XR4 2.9i

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Soendus?

Postitus Postitas Dexter » 12 Dets 2009, 16:38

Tehnic kirjutas:mondeol oli sama mure näiteks et tühikäigul lõppes soe ära ja siis kohe kui gaasi anda hakkas tulema...nüüd on OK.
minul lõppes see nali salongiradika vahetusega, kuna radikas oli lihtsalt umbes

Vasta