1,6 CVH mootori asemele kerge vaevaga midagi muud?

Kapotialused jutud
Vasta
rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

1,6 CVH mootori asemele kerge vaevaga midagi muud?

Postitus Postitas rekkamees » 11 Jaan 2015, 01:18

Kas 1,6 CVH mootori asemele sobib mõni teine mootor, mida saaks niiöelda "võimalikult kerge vaevaga" paigaldada? Kuna tegemist on lume/jäärajasõiduki odavprojektiga, siis mida mugavamalt saab, seda parem. Näiteks elektrisüsteemi küll muutma ei viitsi hakata. Hetkel pole küsimus isegi mitte selles, et 1,6 liiga lahja oleks olnud, lihtsalt sattus kätte selline auto, mille mootor on jäässe lastud ja siis igaks juhuks veel rihmal hambad maha ka, seega on mootor minu hinnangul utiil. Kui aga juba vahetuseks läheb, panen hea meelega asemele siiski midagi sellist, millel võimu vähe rohkem. Auto väljalaskeaasta 1991, kui see mingit tähtsust peaks omama. Ühtlasi võivad huvilised 1,6 CVH mootori juppe küsida.
esivedu tähendab tõmbamist

franck1
kasutaja
Postitusi: 160
Liitunud: 26 Apr 2012, 17:36

Re: 1,6 CVH mootori asemele kerge vaevaga midagi muud?

Postitus Postitas franck1 » 11 Jaan 2015, 03:36

Ma arvan et karpaga 2.0 peaks asja ära ajama. Ümber tõstmine ei tohiks ka tuumateadus olla aga natukene nokitsemist ikka.

Seda kas 2-liitrine mootor 1.6 käigukasti otsa istub ja kas reduktori ülekanne sama on mina ei tea.

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: 1,6 CVH mootori asemele kerge vaevaga midagi muud?

Postitus Postitas rekkamees » 11 Jaan 2015, 13:34

Mootori ümber tõstmine pole mingi probleem. Ei viitsi lihtsalt väga leiutama hakata, kuna natukenegi ringi vaadates võib 300€, mõnikord isegi väiksema raha eest sõitvaid eksemplare saada. Karpaga on, jah, selles mõttes lihtne, et selle tööd juhitakse vaid gaasipedaaliga. Siiski pakub mulle huvi, et kas mõne teise mootori pritsesüsteem 1,6 CVH omaga niipalju identne on, et viskad lihtsalt juhtmed külge ja võib tuld anda?

Ise olen seni vaid OHC variantidega tegelenud. Kui netist kaevatud info õige on, siis 1,6 CVH-l on samuti type9 kast ja selle sidurikoja otsa istuvad sama kasti kasutavad bentsumootorid sirgelt? Olen ise praegu mitu päeva autost eemal ega saa asja kontrollida, seega kinnitage mu väidet või parandage mind selle koha pealt.
esivedu tähendab tõmbamist

Vasta