K: Kui odavalt oleks keegi valmis mootorit vahetama?

Kapotialused jutud
Vasta
cobravello
kasutaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Veebr 2015, 12:23

K: Kui odavalt oleks keegi valmis mootorit vahetama?

Postitus Postitas cobravello » 18 Mär 2015, 12:29

Ärge küsija suu pihta lööge kui mõte teile rumal tundub, tahan uurida millised võimalused on olemas unistuse täide viimiseks :)

Nimelt mul on kaheukseline päris heas seisus kerega Sierra, millel on 1.8 57kw mootor, mingi 5ne kast, lahtine differ ja trummelpidurid taga. Lisaks on mul selline helesinine unistus, et sellel kaheukselisel oleks suts äkilisem mootor vahel, ja ka LSD ei teeks paha.

Samal ajal on müügis sedaankerega Sierra, millel vahel Sassu aretatud 100kw 2.0 Scorpa mootor, MT75 kast ja originaal LSD tagadiffer, kusjuures taga on trummelpidurid (pooltelgede sobivuse tõttu tasub seda mainida). Omanikul müük aga hästi ei edene ja sellest mõte, et äkki annaks mingi skeemi välja mõelda.

Kahte igati toimivat autot on natuke tobe lahti kiskuda, ma tean, aga see 100kw oleks mulle ideaalne, vaja ainult see ümber tõsta koos käigukasti, kardaani ja LSD-ga kõige täiega. 1.8 saab põhimõtteliselt sedaani peale tõsta pärast, sedaani kere ka täitsa korralik iseenesest.

Mul endal puudub piisav kogemus et mootorid ümber visata. Entusiasmi on, aga reaalsustaju on ikkagi ka. Sellepärast kuulan maad, kas kellelgi kogenumal mehel on äkki vaba aega rohkem kui vaba raha ja tahaks teha pakkumise, millise hinnaga oleks nõus töö enda peale võtma? Kuigi unistus on ilus, on raha kogus mida võimalik sellise nalja alla panna ikkagi piiratud, samas oleks rohkem kui hea meelega valmis ise käed õliseks tegema, kui ainult keegi juhendab ja omab vajalikke tööriistu.

Igasugused pakkumised, alternatiivsed lahendused või ka niisama irvitamised on teretulnud :D

Wiggle
turist
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Okt 2012, 18:20

Re: K: Kui odavalt oleks keegi valmis mootorit vahetama?

Postitus Postitas Wiggle » 31 Mär 2015, 23:01

nu eks tee ära see vahetus ise. Ütleme nii et ma tegin koos sõbraga seda mootorivahetust, Oli nii et võtsime persses mootori maha, ajasime teise sierra sisse, võtsime sealt mootori maha, sellele timmisime külge kõik eelneva mootori turbovidinad, siis sai see turbovidinatega mootor vahele pandud ja tööle, kokku läks 9 tundi kolme mootori peale.

cobravello
kasutaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Veebr 2015, 12:23

Re: K: Kui odavalt oleks keegi valmis mootorit vahetama?

Postitus Postitas cobravello » 01 Apr 2015, 08:57

Tänud julgustuse eest! Mul vahepeal plaan siiski muutus.
Ostsin sedaani ära, aga selle kere oli nii heas korras et ei raatsinudki laiali kiskuma hakata, hakkan hoopis sellega sõitma ja panen kupee müüki.

Vasta