Sierra mootori probleemid (infoks)

Kapotialused jutud
Vasta
Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas Tuninparts » 13 Okt 2016, 10:42

Võibolla on kellegil kas praegu või tulevikus abiks nii praegustele kui ka uutele sierra fännidele aga oli mul siis probleem hommikuse käivitusega.

Mainin kohe ka ette ära et minul on CVH 1,6 Monopritse karpaga.

Hommikuti viimased 5 päeva oli probleem et käivitades kui käima läks siis puterdas ja oli ebaühtlane aga kui korra täiega gaasi anda siis oli stabiilne ning tervepäev. Kuna mootorile on mul kap rem tehtud ja süütepoolt mul ei eksisteeri tänu elektroonilisele jagajale siis kahtlustasin et tühikäigu mootor või mingi voolik lekib.

Kui mootor puterdas siis oli kuulda et miski on valesti ja nagu kõik pütid ei tee oma tööd korralikult.
Oma laiskusest ei vaadanud ma küünlajuhtmeid seniks kuni enam ei läinud stabiilseks ka mitte.

Viga oli küünlajuhtmetes.
Soovitan kõigile kellele see teema uus on et kui hommikuti jamab... eriti praegusel ajal kus ööd on külmad ja niisked. kontrollige üle oma küünlajuhtmed.

Kui need on korras siis vaadake ega jagaja kaanes pole pragu sees.
Miskit targemat polegi nagu lisada hetkel.

Foorumlased ärge pahandage aga panin selle teema siia selleks et kes veel ei tea selliseid asju et oleks ka nendele teadmiseks.

Lihdne viga aga võib tekitada suurt peavalu mõnele :)

Pilt ka siis minu küünlajuhdmest mis oli omadega läbi :)
Muideks selline pragu on mõlemalpool nagu oleks ork läbi lennanud

Pilt
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Re: Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas Tuninparts » 30 Okt 2016, 04:43

Teen edaspidi siia sissekandeid teadmiseks probleemidest ja kuidas olen saanud lahenduse.
Ega ma siin nüüd targutada ei kavatse vaid toon välja näiteid kuidas mina olen oma sierra terveks ravinud :)

Mingil hetkel hakkas minu sierral pihta olukord kus pöörded jäid pidurdades 2000rpm peale ja täitsa seima jäädes 1500 ala 1300 peale.
Kuna eelmises postituses kirjutasin loo kus küünlajuhtmed olid katki on ka see probleem tingitud samast olukorrast.

Esmalt sai kontrollitud vaakum ja ka pidurivõimu oma et ehk saab õhku peale.
Selles viga polnud.

Ärge pange suvalises pikkuses neid küünlajuhtmeid asemele sierrale peale.
Kuna mul oli kaks küünlajuhet katki vahetasin need teiste vastu välja.
Need küünlajuhtmed mis asemele sai pandud olid lühemad aga ulatasid.

Esialgu töötas sierra normaalselt aga mingil hetkel hakkas röökima vaikselt.

Teoreetiliselt peaks ju toimima aga võta näpust.
Sain uued küünlajuhtmed ning vahetasin uuesti ära (Seekord siis iga juhe oma pikkusega)
Ja mootor töötas korraktselt.

Tuleb välja et sierra on ikka nagu naisterahvas ja plärtsub iga asjapeale mis ei ole korralikult tehtud :)
Arvestades et sierrat on odav ülal pidada võrreldes naisega siis on lihtsam osta kohe õige jupp ja see välja vahetada :)
Viimati muutis Tuninparts, 31 Okt 2016, 05:45, muudetud 1 kord kokku.
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Henn
fanaatik
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2008, 13:21
Asukoht: Tallinn & Kesk-Eesti

Re: Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas Henn » 30 Okt 2016, 10:55

No ma olen paaril korral lihtsalt garaazi kõige suurema haamri kätte haaranud sierra poole tõsiselt sammunud ning oh näe imet hakkavd tööle suunatuled, raadio, tühja kütusepaagiga läheb käima, aastaid mitte töödanud udutuled hakkavad tööle jne. jne.

Küünlajuhtme pikkus ei mängi siinkohal tegelikult mingit rolli.Kui sa kusagilt mingid juustud küünlajuhtmed külge poogid siis tõesti. Ma olen täiesti lambised nn. prügikastist leitud küünlajuhtmed ka külge pannud, et saaksin autoga sõita ja mingeid nysse polnud.

Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Re: Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas Tuninparts » 31 Okt 2016, 05:44

See haamrijutt on päris reaalne :D
Henn kirjutas:No ma olen paaril korral lihtsalt garaazi kõige suurema haamri kätte haaranud sierra poole tõsiselt sammunud ning oh näe imet hakkavd tööle suunatuled, raadio, tühja kütusepaagiga läheb käima, aastaid mitte töödanud udutuled hakkavad tööle jne. jne.

Küünlajuhtme pikkus ei mängi siinkohal tegelikult mingit rolli.Kui sa kusagilt mingid juustud küünlajuhtmed külge poogid siis tõesti. Ma olen täiesti lambised nn. prügikastist leitud küünlajuhtmed ka külge pannud, et saaksin autoga sõita ja mingeid nysse polnud.
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas Tarmo » 31 Okt 2016, 08:20

kus juures solvub tõesti kergelt, ja kui hästi käitud temaga sisi on ka ise remontiv. ise remontimist on juhtunud ka mondeol, audi aga ei remontinud end ise, müüsin maha, fordid hakkasid paremini tööle :lol:

isa mul kunagi ütles enne ülevaatusele minemist et mida ma kogun neid ronte, müügu maha ja ostku korralik auto. ülevaatusel järjekorras lendas tosooli voolik :D
tagasi tulles keeras tanklast läbi et traktorile kütust osta, enam käima ei läinud. läksin siis teise autoga järgi, mõtlesin et proovin korrra mis häält teeb, käivitus koheselt.

eks neid solvumisi ole veel olnud, kuid ei tule ju kohe meelde.

seega olge sierra juures oma sõnadega ettevaatlikud

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas rekkamees » 31 Okt 2016, 09:22

Mul Sierra vahepeal pirtsutas selle peale, kui iga päev ei sõitnud. Jäi päev vahele, siis käivitus jube raskelt. Sai mingil ajal omajagu rehvi põletatud, pärast seda pole enam ka käivitumisprobleeme olnud. :lol: Teise käigu sünkro põletasin vist koos rehvidega ära, see juba mõnd aega läheb raksuga sisse, kui just väga madalatel pööretel või väga uimase liigutusega käiku ei vaheta. Seni, kuni T9 kaste paarikümne euroga saab, ei tasu neid ka remontida, võib võiduka lõpuni sõita.
esivedu tähendab tõmbamist

Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Re: Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas Tuninparts » 31 Okt 2016, 09:35

Mul on vahest olnud ka olukordi et... suvaline aeg istun autosse - aega on mul ja jube rõõmsalt käib edasi ja siis kui minul kiire on kuskile no siis ilge probleem sierral... no talle kohe ei meeldi et ma kiirustaksin :lol:
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Kasutaja avatar
Tuninparts
aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 22 Juul 2016, 09:03
Nimi: Markus

Re: Sierra mootori probleemid (infoks)

Postitus Postitas Tuninparts » 31 Okt 2016, 10:07

Tarmo kirjutas:kus juures solvub tõesti kergelt, ja kui hästi käitud temaga sisi on ka ise remontiv. ise remontimist on juhtunud ka mondeol, audi aga ei remontinud end ise, müüsin maha, fordid hakkasid paremini tööle :lol:

isa mul kunagi ütles enne ülevaatusele minemist et mida ma kogun neid ronte, müügu maha ja ostku korralik auto. ülevaatusel järjekorras lendas tosooli voolik :D
tagasi tulles keeras tanklast läbi et traktorile kütust osta, enam käima ei läinud. läksin siis teise autoga järgi, mõtlesin et proovin korrra mis häält teeb, käivitus koheselt.

eks neid solvumisi ole veel olnud, kuid ei tule ju kohe meelde.

seega olge sierra juures oma sõnadega ettevaatlikud

Sul on õigus.
Sierra juuresolekul on targem mõnekohapealt vait olla muidu solvub ja mitupäeva on endast väljas :lol:
Graafiline disain / Kleebiste print ja paigaldus

Vasta