K: -dohc- soojaks?

Kapotialused jutud
RaunoRS
turist
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2017, 08:39
Nimi: rauno

K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas RaunoRS » 20 Okt 2017, 08:50

Tere!

Mul on probleem - sõprade sierrad lähevad kõik väga soojaks salongis, minu oma ei lähe. 1993 Sedaan, 88kw -dohc-.

Vahetatud on radikas, salongiradikas, jahutusvedelik, termostaat. Ummistusi kuskil pole. Pika sõitmise (15km, pööretega) saan salongi lõpuks leigeks. Täna hommikul, kui olid aknad härmas, oli juba külm sõita - ei kujuta ettegi, mis -25C ga saab. Vendid on niivnaa pandud juba sunni alla, aga neid pole mõtet sissegi lülitada enne ~25km läbimist.
Kas võib olla, et salongivendi klapp nt ei pea ja puhub sooja/külma kokku leigeks?

Rauno

Henn
fanaatik
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2008, 13:21
Asukoht: Tallinn & Kesk-Eesti

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas Henn » 20 Okt 2017, 09:57

aga kas jahutussüsteemi voolikud lähevad soojaks(kuumaks) olenemata selle klapi seisukorrast peaksid voolikud saavutama päris kiiresti sooja. salongis klapi(päris elus meenutab laudaust) sulgemis häält on kuulda kui külma pealt sooja peale lükkad.

RaunoRS
turist
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2017, 08:39
Nimi: rauno

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas RaunoRS » 20 Okt 2017, 10:07

Jah, kõik lähevad, ja selle klapi kolistamist on kuulda. Kui salongivent maha käis, siis nägin, et see poroloon tihend on sealt praktiliselt ära kadunud (murenenud).

Rainer
kasutaja
Postitusi: 157
Liitunud: 31 Mai 2008, 12:16
Asukoht: Kuressaare

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas Rainer » 20 Okt 2017, 18:45

oli sama teema enda omaga,keskmistest vent aukudest tuli ainult külma ja teistest sellist leiget. See klapp mis juhib sooja ja külma oli poolenisti täis plastik ja pool ainult võre kuhu siis se porolon vms asi peale tõmmatud ja see lendab pikapelae minema sealt. Liimisin mingi mati peale sinna. Ilmselt on sul puhuri aukudest salongi ka lennanud neid poroloni tükikesi. Enda omal ikka aegajalt tuli ja siis veel mõtlesin et mis kuradi sodi see on :D .

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas rekkamees » 21 Okt 2017, 19:42

Mul oli termostaadi viga, vananedes enam ei sulgunud täielikult. Kui mootori koormuse all kuumaks ajasin, oli salong soe, aga muidu ainult leige. Termostaadi välja vahetamisega probleem kadus.

Edit: Mul on pinto, aga mittesulguvat termostaati olen ka teist marki autode peal näinud, seega vahet vist pole. Kui mujalt viga ei leia, võid seda asja ka kontrollida. Üks võimalus veel, et salongi radikas umbes.
esivedu tähendab tõmbamist

Henn
fanaatik
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2008, 13:21
Asukoht: Tallinn & Kesk-Eesti

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas Henn » 22 Okt 2017, 11:05

tal termostaat ja salongiradikas ju vahetatud. Mis teeb soojaseier armatuuris. mälujärgi tohlakal viskab päris visalt seieri normi. võib ju kontrollida ecu temp. sensorit või mõlemat.

RaunoRS
turist
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2017, 08:39
Nimi: rauno

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas RaunoRS » 23 Okt 2017, 08:15

Jah, termostaat ja radikas uued.
Soojaseier viskab pika maantee sõidu peale R'i keskele kuskile. Halb on see, et mul pole radikal ühtegi tempi andurit, mis originaalis käivitaks ventilaatoreid, seega sundvendi käivitamine on ka selline ehku peale minek.
Samas äkki tõesti on see "uus" termostaat vigane ja ei sulgu hoopis - mul oli hondal selline probleem.

FS
aktivist
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Juun 2008, 19:08
Asukoht: Tallinn

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas FS » 23 Okt 2017, 16:15

Endal oli sarnane probleem, panin uue jahutusradika ja salongiradika, aga termostaati ära ei vahetanud ja temp läks keskele alles siis kui masin kohapeal käis või kui suvel väga soe oli, vahetasin termostaadi ära ja probleemid kadusid koheselt. Ehk tõesti said praak termostaadi.

Radika ventlüliti on Dohcil termostaadi korpuse küljes, kui ei ole, siis mul on üks sellise variandiga korpus üle.
Ford Scorpio Ghia Cosworth 94a.
Ford Sierra 4x4 Dohc 91a.

RaunoRS
turist
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2017, 08:39
Nimi: rauno

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas RaunoRS » 24 Okt 2017, 15:54

Mul on see korpuse andur olemas, aga siiani ei läinud vendid kordagi ise käima (enne, kui sundvendi tegin). Vaatan salongivendi korpuse üle, midagi hakkas seal kõrisema. Ja tellin uue termostaadi.

FS
aktivist
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Juun 2008, 19:08
Asukoht: Tallinn

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas FS » 25 Okt 2017, 01:40

See andur võib ka peetis olla, kindlusemõttes tasub ära vahetada. Endal vahetasin ka ära, vendid igatahes töötavad.
Ford Scorpio Ghia Cosworth 94a.
Ford Sierra 4x4 Dohc 91a.

RaunoRS
turist
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2017, 08:39
Nimi: rauno

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas RaunoRS » 22 Jaan 2018, 15:01

Nii.
vahetasin veepumba, tempianduri ja termostaadi - auto läks soojemaks, AGA kui termostaat avab kuskilt N'i alt, siis jahtub päris kiiresti salongipuhutav õhk maha. Eriti, kui salongivent on 2 või 3 astme peal. Ma ei kujuta ettegi enam mida teha? Panna mõne muu auto väiksem radikas? Tõmmata radikasse sisenev lõdvik nipukaga koomale, et vähem vedelikku radikasse jõuaks? St, kui termo avanema hakkab, siis enne seda tuleb tõesti SOOJA/kuuma ventidest.
Maanteel sõites näitab tempikell keskele/veidi alla.

Kasutaja avatar
keegi334
aktivist
Postitusi: 225
Liitunud: 18 Nov 2014, 08:59
Asukoht: Tartu

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas keegi334 » 22 Jaan 2018, 19:03

Dohlakatel pidi nii pikk jahutussüsteem olema, et soovitatakse lisa elektriline veepump veel vahele lisada, et vedeliku ringlus kiirem oleks

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas Tarmo » 23 Jaan 2018, 09:45

kui sul 2 venti ees jahutavad sunni viisiliselt, ja salongi oma kah möllama paned siis peabki jahtuma. termostaat on igati õieti sees?

RaunoRS
turist
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2017, 08:39
Nimi: rauno

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas RaunoRS » 23 Jaan 2018, 14:59

Praeguse ilmaga ( -3 - 5C) ei pea üldse sundventi käima panema. Ise jahtub salongivendiga. Termostaati saab vaid ühtepidi ju panna - termoelement mootoripoole ja klapp väljapoole, right?
Eile käisime veits küljetamas ja pöördes hoiab autot ikka soojana, aga mõni kilomeeter sirget ja salongi tuleb leige.

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: K: -dohc- soojaks?

Postitus Postitas Jaan » 23 Jaan 2018, 18:57

Tänapäeval võib ka tutikas termostaat pakist võttes juba õhtal olla. On juhtunud.
Sierra Is

Vasta