hammasrihm

Kapotialused jutud
Vasta
rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

hammasrihm

Postitus Postitas rekkamees » 04 Veebr 2018, 23:44

Mu Sierral (2,0 pinto) juhtus täna miskit hammasrihma valdkonnas. Auto jäi rahuliku linnasõidu pealt seisma ja tee ääres rihma katte vahelt piiludes tuvastasin, et rihm ega nukkvõll starterit andes ringi ei käi. Samas tundus rihm nagu korralikult peal olema. Kuna jube kiire oli, pukseeriti mind tee pealt ära ja lahkama pääsen alles homme õhtupoole või ülehomme. Nüüd enne, kui laiali võtma pääsen võiks targutada, et mis seal juhtus. Kas läksid hammasrihmal hambad maha või tuli rihmaratas väntvõlli otsast lahti või juhtus hoopis midagi muud veel?
esivedu tähendab tõmbamist

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: hammasrihm

Postitus Postitas Faric » 05 Veebr 2018, 11:18

Arvan hambad maas, pane uus ja sõit jätkub

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: hammasrihm

Postitus Postitas rekkamees » 05 Veebr 2018, 20:42

Täpselt nii oligi. Uue rihmakomplekti tellimus sai juba sisse antud. Vahetan igaks juhuks pingutusrullid ka ära; olen ise selle autoga ca 50 tuhat sõitnud ja enne seda on tõenäoliselt veel tont teab, kui palju sõidetud ilma, et keegi oleks rihmamajanduses miskit puutunud. Milleks torkida töötavat asja. :D

Vaatan, et enamus tuuningusierrasid on ilma rihma katteplekita. Minu omal augud juba suht suureks veninud. On sellel kattel mingit muud mõtet ka, kui et töötava mootoriga kapoti alla vahtides kogemata näppe vahele ei topiks? Altpoolt pori ja tolmu eriti peale ei lenda, sest suur põhjakate all.
esivedu tähendab tõmbamist

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: hammasrihm

Postitus Postitas Faric » 06 Veebr 2018, 17:14

Tegelt käis kate vist mingite kummipuksidega ilmselt kummi pukse pole enam

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: hammasrihm

Postitus Postitas rekkamees » 06 Veebr 2018, 22:08

Polnud seal jah, mingeid kummipukse. Pole tõenäoliselt juba katte eelmise mahavõtmise ajal olnud, sest iga poldi all oli 2 paksu metallseibi. Aga kas ja kui vajalik see kate on?
esivedu tähendab tõmbamist

Henn
fanaatik
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2008, 13:21
Asukoht: Tallinn & Kesk-Eesti

Re: hammasrihm

Postitus Postitas Henn » 06 Veebr 2018, 22:28

ilma võib rihm jahutusvooliku läbi lihvida. tean omast käest

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: hammasrihm

Postitus Postitas rekkamees » 06 Veebr 2018, 23:10

Tänud info eest. Et kui katet tagasi panna enam ei taha, siis peab jahutusvoolikule kas mingi lisakatte või lisakinnituse tegema.
esivedu tähendab tõmbamist

Kasutaja avatar
Faric
aktivist
Postitusi: 411
Liitunud: 25 Juun 2010, 23:39
Asukoht: Tartu

Re: hammasrihm

Postitus Postitas Faric » 07 Veebr 2018, 12:56

Milleks aretada kui pane originaal kate tagasi ja asi tahe

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: hammasrihm

Postitus Postitas rekkamees » 07 Veebr 2018, 18:44

Ei viitsiks neid kinnitusi korda tegema hakata. Originaalkatte augud väga suureks ja laperguseks kulunud; üks kinnitus juba puhta katki. Vooliku saab näiteks perfolindiga ära fikseerida. Ma sellepärast üldse hakkasin asja kohta pärima, et teada saada, kas originaalkatte ära jätmine mingit otsest ohtu sisaldab. Vooliku asja sain teada ja olen selle info eest tänulik.
esivedu tähendab tõmbamist

Vasta