pinto silindrite puurimine

Kapotialused jutud
Vasta
rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

pinto silindrite puurimine

Postitus Postitas rekkamees » 02 Mai 2018, 23:53

Sierraklubi kodukal, kus on mootorite info, on kirjutatud, et 2,0 Pinto töömahu saab tõsta 2,1 peale, kasutades 2,8 mootori kolbe. 2,0 pinto enda silindri läbimõõt on 90,8mm, 2,8 mootoril on silindri läbimõõt 93mm, seega tuleb silinder 2,2mm suuremaks puurida. Selline ülemõõt peaks minu meelest olema teoreetiliselt saavutatav küll, sest 1,1mm seinast maha ei tohiks veel asja nõrgaks teha. Lisaks saaks siis kolvigrupi osas uueväärse mootori. Kas keegi on sel viisil pinto töömahtu suurendanud või on keegi niiviisi tehtud mootoriga kokku puutunud?
esivedu tähendab tõmbamist

kalevipoeg
aktivist
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Apr 2008, 22:09
Asukoht: Tallinn Ja Viimsi

Re: pinto silindrite puurimine

Postitus Postitas kalevipoeg » 06 Mai 2018, 00:40

Kas on, või ei ole võimalik, las seda otsustavad mootorimehed. Kui mõistlik selline soov on? Arvan, et mõte puudub. Lase parem järgmisesse remontmõõtu ja nukad, klapid, süüde korda.

rekkamees
aktivist
Postitusi: 453
Liitunud: 17 Dets 2013, 12:15

Re: pinto silindrite puurimine

Postitus Postitas rekkamees » 06 Mai 2018, 11:08

Mõte on rahas. V6 mootori kolbe saab palju soodsamalt, kui Pinto remontmõõdu kolbe. Ja puurimine maksab ikka ühepalju, kui seda tegema hakata kavatsed. Praegu pole küll küsimus selles, et mootor väga hõre oleks, aga on teatav sportlik huvi Pintot remontida. Siis endale loomulikult, mitte tellimustööna. :D
esivedu tähendab tõmbamist

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: pinto silindrite puurimine

Postitus Postitas Jaan » 25 Juul 2018, 09:36

Palju need V6 kolvid siis maksavad kui 1,5 ülemõõdus Pinto kolb maksab 45€ tükk ja V6 on veel palju odavam?
Muidu mingite Saabi tükkidega tehakse ka neid pinto reissing mootoreid. Uuri guuglist, siin ka kunagi räägitud.
Sierra Is

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: pinto silindrite puurimine

Postitus Postitas Tarmo » 25 Juul 2018, 22:54

kui mina 2,9 tahtsin saada rem mõõdus kolbe, siis infoauto tahtis 2k eeki tükk, burtonis olid 6k eeki kompl ja ameerikas exploreri omad 2k eeki kompl + transa vist. kui juba puurima hakata, siis mina paneks ikka suurima mis hea on (kui mõistliku hinnaga kätte tuleb) mitte ei hakkaks esimest rem mõõtu panema. nukad, klapid, süüde on by defalult siis korda, lisaks vähemalt portmaching. ma ei tea mis 2,8 kolviga see surveaste jääb, kuid vajadusl veel kaanest kah maha et surveastet tõsta

Vasta