mootor ei taha käima minna

Kapotialused jutud
Vasta
terror15
kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 09 Juun 2007, 23:52
Asukoht: Viljandimaa

mootor ei taha käima minna

Postitus Postitas terror15 » 25 Jaan 2009, 17:42

Mure järgmine, et mootor külmast peast matsupill aga soojast peast ei taha kuidagi käima minna kas viga võib olla küünaldes, või on viga palju tõsisem tegu on 1987 a 1,6 l karpa mootoriga

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: mootor ei taha käima minna

Postitus Postitas Dexter » 25 Jaan 2009, 20:55

arvan et viga selles et ujutab üle - kontrolli kas õhufilter ilusti puhas, kui see ok siis tuleks kontrollida ujuki tasapinda

terror15
kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 09 Juun 2007, 23:52
Asukoht: Viljandimaa

Re: mootor ei taha käima minna

Postitus Postitas terror15 » 26 Jaan 2009, 22:19

kontrollisin üle ikka sama jama oskab keegi veel midagi pakkuda :(

Qubik
kasutaja
Postitusi: 89
Liitunud: 20 Jaan 2009, 14:38
Asukoht: Kuidas kunagi

Re: mootor ei taha käima minna

Postitus Postitas Qubik » 26 Jaan 2009, 23:02

Sul on karbussis rikastusklapp kinni, võta filter pealt ära ja piilu sisse-seal peak skohe ylaosas paistma rikastusklapp-kui veel elektroonilise avajaga siis võib olla nii mõnigi põhjus miks see kinni seisab
Tavaliselt peale mootori soojenemist seda klappi sõrmega avades peaksid pööred normaliseeruma..
Ainult vaesel on kiire!
Ford Sierra,2.0ohc,83
Chevy Astro,4.3V6, 91
Peugeot 106 rallye, 94

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: mootor ei taha käima minna

Postitus Postitas Teet01 » 27 Jaan 2009, 14:18

Qubik kirjutas:Sul on karbussis rikastusklapp kinni, võta filter pealt ära ja piilu sisse-seal peak skohe ylaosas paistma rikastusklapp-kui veel elektroonilise avajaga siis võib olla nii mõnigi põhjus miks see kinni seisab
Tavaliselt peale mootori soojenemist seda klappi sõrmega avades peaksid pööred normaliseeruma..
Tegelikkuses on tegemist siiski õhuklapiga (kuigi jah, selle asja inglisekeelne nimi on electrical chocke). Segu rikastamiseks on üks teine hoovake, mis paikneb karburaatori ees osas. Seda juhib vaakum membraan. Aga jah, see õhuklapp on ühendatud bimetalliga, mis el. voolu toimel soojenedes kuju muudab ja klappi järjest lahti poole teeb. Voolu saab ta selle jaoks generaatori peal asetsevast peenkesest üksikust juhtmest. Idee poolest peaks õhuklapp täielikult avanema mõne minutiga. Endal ka see sama häda kergelt kimbutab, aga õhuklapp toimib mul ilusti. Ma saan küll mootori käima, aga tahab natuke pikemalt käivitamist saada.

terror15
kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 09 Juun 2007, 23:52
Asukoht: Viljandimaa

Re: mootor ei taha käima minna

Postitus Postitas terror15 » 27 Jaan 2009, 19:49

Tegelikkuses on tegemist siiski õhuklapiga (kuigi jah, selle asja inglisekeelne nimi on electrical chocke). Segu rikastamiseks on üks teine hoovake, mis paikneb karburaatori ees osas. Seda juhib vaakum membraan. Aga jah, see õhuklapp on ühendatud bimetalliga, mis el. voolu toimel soojenedes kuju muudab ja klappi järjest lahti poole teeb. Voolu saab ta selle jaoks generaatori peal asetsevast peenkesest üksikust juhtmest. Idee poolest peaks õhuklapp täielikult avanema mõne minutiga. Endal ka see sama häda kergelt kimbutab, aga õhuklapp toimib mul ilusti. Ma saan küll mootori käima, aga tahab natuke pikemalt käivitamist saada.[/quote]

Selge siis on viga teada (kuna ka mina saan lõpuks mootori käima)

Vasta