Roostetõrje

Siia see, mis väljast paistab
Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Roostetõrje

Postitus Postitas Tarmo » 28 Veebr 2008, 18:53

said mu viimasest postist valesti aru :wink: , loe sõbrliku tooniga uuesti läbi ja saab parem.
Viimases postis leppisin sellega et tegu parema tootega, kuid lihtsalt lisasin paar küsimust kah et täpsustada. Promoma ei olnud halvas mõttes öeldud 8)

Kasutaja avatar
motohead
kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 07 Veebr 2007, 13:22
Asukoht: valga

Re: Roostetõrje

Postitus Postitas motohead » 03 Mär 2008, 17:45

kui ma seda buvanoli ostsin siis pakuti mulle ka mingit teist varjanti muundurit aga ma ei tea miks ma seda ei võtnud
kasutusjuhendil oli kirjas et peale töötlemist pidi veel 6 kuud rooste eest kaitsma ilma et peaks värviga katma
aga jah täna lähen garaazi alla ja katsetan selle vahendi ära näis mis siis saab
aga loodame kõikke paremat
auto all ma sündisin ja suren ka;)

Molotov51
turist
Postitusi: 44
Liitunud: 25 Juul 2007, 20:03

Re: Roostetõrje

Postitus Postitas Molotov51 » 15 Mär 2008, 21:16

See jutt, et jäta roostesurma see valge sodi värvi alla on MÖGA, sest sinna sisse jääb hunnikutes õhku mis laseb edasi roostetada ja ei toimu õiget nakkumist. Peale täielikku ära kuivamist peale niisutamist uuesti maha käiata see puhta metallini välja ja siis ära kruntida ja värvida ning mastiks. Muidugi karestused vahele.

Metall alati eelnevalt mehaaniliselt päris puhtaks ära käiata ja siis kasutada muundureid jms, sest, ega need on siiski nii lahjad happed, et kaotavad vaid poorides oleva rooste. Ei maksa imesi loota... Pakendid lubavad ju alati imesi kokku, aga paljud neist reaalselt sündivad? :roll:

Rooste eemaldamisega tegelemine käiv vaid ideaalselt kuivade detailidega ideealselt kuivas kohas. Kui mingigi niiskus mängus ei jää asi kestma ja varsti kublad üleval või roostetab lihtsalt mastiksi alla ära. Kuivus panna kohale nr.1 ning kui seda pole võimalik muidu tagada kui suvel heade ilmadega, siis enne mitte tööd ette võtta, sest see on energia raiskamine vaid.

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Roostetõrje

Postitus Postitas tamar » 15 Mär 2008, 22:22

Jutu jätkuks veel, et kohati aitab ja kohati mitte. Kui plekk ikka pehme siis ta jääbki pehmeks.
Muidu kui teha näiteks suuri pindasid, lasin terve põhja sellega üle, ennem terasharjaga hõõrusin suurema sodi maha ja peale suurt plätserdust oli kuulda lausa kuidas reageeris see värk ja pinnapeal käis mingi protsess. Siis niisutasin ja värvi, pärast värvisin üle ja nüüd pole põhjaalla vaadanud, läbi ikka ei kuku. Peakski vaatama.

Samas jah, mõnikord ei aita buvanol, mõnikord aitab. Oleneb muidugi. Ise peale keevitust alati sellega üle tõmmanud pinnad. Siis puhtaks käianud ja tsinkinud jne.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Kasutaja avatar
lapik
aktivist
Postitusi: 255
Liitunud: 05 Apr 2007, 15:01
Asukoht: Haljala, Lääne-Viru
Kontakt:

Re: Roostetõrje

Postitus Postitas lapik » 15 Mär 2008, 23:26

buvanool töötab väga hästi! ainus viga on see, et ta haiseb jubedalt. ise olen proovinud ka mingisugust crc roostemuundurit ja see oli veel karmim, ag selle kohutavaks miinuseks oli see, et seda ei saanud külmaga kasutada(minu garaažis pole ahju).
targad saavad teise võimaluse, lollidele seda ei anta! R.I.P liiklushuligaanid!!

Kasutaja avatar
Shmel
aktivist
Postitusi: 216
Liitunud: 12 Apr 2006, 20:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Roostetõrje

Postitus Postitas Shmel » 14 Apr 2008, 19:13

Seda Buvanoli on peale kasutamist on vaja välja pesta veega :wink: muidu tuleb roostet rohkem kui oli ennem.

Nii et kinnised kohad sellega ei tohi katta, sest hästi see hape sealt välja pesta ei õnnestu.

On mõned roostemuundurid ka mida ei ole vaja pesta Dinitrol-il oli mingi suike asi , aga 10 korda kallim kui Buvanol :mrgreen:
Sierra 1,8 TD 1991 - müüdud

Vasta