värvimine

Siia see, mis väljast paistab
Vasta
raix130290
aktivist
Postitusi: 220
Liitunud: 28 Aug 2008, 20:21

värvimine

Postitus Postitas raix130290 » 12 Sept 2008, 22:58

Kas keegi mu Sierra värvib normaalse raha eest üle???
Eeltöö teen ise.

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: värvimine

Postitus Postitas Visible » 17 Sept 2008, 19:48

Mis on normaalne raha ?

Kasutaja avatar
lapik
aktivist
Postitusi: 255
Liitunud: 05 Apr 2007, 15:01
Asukoht: Haljala, Lääne-Viru
Kontakt:

Re: värvimine

Postitus Postitas lapik » 19 Sept 2008, 22:37

mingi 2000 kuni 4000, sõltuvalt tegijast ja tema kasutatavatest vahenditest. hinnale lisandub siis veel värvi (ja laki, kui on teraga värv) hind
aga kui on võimalus eeltööd ise ära teha, siis miks mitte ka ise värvida. see pole nii tuumafüüsika, kui esmapilgul arvatakse.
ja eeltöö juures soovitan hoiduda 1 kompsistest materjalidest, v.a kivikaitse.
kui on huvi, siis PS edasi
targad saavad teise võimaluse, lollidele seda ei anta! R.I.P liiklushuligaanid!!

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: värvimine

Postitus Postitas Teet01 » 20 Sept 2008, 03:53

lapik kirjutas:
aga kui on võimalus eeltööd ise ära teha, siis miks mitte ka ise värvida. see pole nii tuumafüüsika, kui esmapilgul arvatakse.
Ma olen näinud küll neid isehakanud automaalrite töid. Ausalt öeldes eriti head tulemust ikka oodata ei ole. Kui igasugune eelnev värvimiskogemus puudub siis ei osata isegi värvi parajalt vedeldada. Ma ei taha väita, et inimene, kes pole varem värvinud ei tohiks seda kunagi proovida, aga esialgu ei maksa loota, et kõik hästi läheb. Aga kui ei ole kahju enese harimise peale raha ja ohtralt aega kulutada, siis laske aga käia. Võin samuti aidata nõu ja jõuga.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: värvimine

Postitus Postitas Tarmo » 20 Sept 2008, 07:20

no värvi segamine pole raketiteadus (poest kustostad ütlevad mitu osa kõvendit tuleb lisada, vedeldajat üldjuhul ei ole vaja panna). Üli tähtis on et ei oleks otsese päikese käes ja ei jääks öise kaste kätte, külm on mul veel proovimata :D . Esimese värvimise tegin õhtul hämaras kuna varem polnud aega ja hommikul kui vaatama läksin vaatasin et alles kaste peal, kui käega katsusin ei olnud kastest haisugi vaid hoopis muster. Teine kord kui värvisin siis värvisin ennelõunase päikese käes suvel (ilmselgelt liiga kuum) ja kuivas kiiremini kui värv ühtlaseks valgus. Minu teist värvimist on inimesed näinud mu eelmise auto stangedelt ja küljelaienditelt, kõige hullem polnud. Mis veel tähtis on on see et kui värvi pihustad siis kunagi ei hakka pihustama ennem kui käsi juba liigub, muidu hakkab jooksma (seda teadsin juba ennem kui endal värvisin). Kindlasti on suured ja siledad pinnad raskem värvida kui stange, sest suur sile pind ei andesta ühtki viga ;)

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: värvimine

Postitus Postitas AlarT » 10 Okt 2008, 19:27

Tuleb meelde, kuidas mina kunagi oma rohelist zigulit hakkasin põranda värviga pintsliga värvima, õhtu hämaruses.
Lõpuks läks pimedaks, ma värvisin ikka edasi, omast arust jumala hästi.
Kui pärast hommikul auto juurde läksin, et arki teooria ja sõidueksamile sõita :lol: auto muidugi jätsin eemale, siis nägin kui jube see vaatepilt oli, paljud kohad oli värviga hoopis katmata :lol: Aga oma arust tegin jõle hästi pimedas:P

Ühesõnaga teemasse ka, esimene kord kindlasti see asi väga hästi ei õnnestu, eeltöö tegemine on ka sjuke asi, et seda peab väga hoolega tegema ja kindlasti tasuks spetsialistidega konsulteerida sel teemal, pind peab ikka väga ühtlane jääma.
Tarmo jutt tõenäoliselt tõsi, et sile pind vigu ei andesta, ise ka pritsiga värvinud ja läks küll vahest ujuma jah, aga ma ei osanud seda liigutamisega nii otseselt seostada, et kogu aeg peab käsi liikuma.

Profi värvitööd on ikka 20 000 - 30 000kr, nii et eks võrdle:)Aga neis on vist mingi eeltöö ka.

Kui sa eeltood korralikult ei tee, siis on rooste uue värvi alt varsti väljas.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: värvimine

Postitus Postitas IvoK » 10 Okt 2008, 19:54

las iga üks teeb seda mida kõige paremini oskab, ise teha seda, mida enne pole teinud kipub lõpuks ikka peppuse minema, lõpuks ikka kulunud meeletu aeg ja raha.

:? :? :?
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: värvimine

Postitus Postitas AlarT » 10 Okt 2008, 21:04

No kuskil peab harjutama, aga sry for ot.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Laurimees
kasutaja
Postitusi: 96
Liitunud: 23 Okt 2007, 14:51
Asukoht: Tartu

Re: värvimine

Postitus Postitas Laurimees » 02 Nov 2008, 12:36

Eeltöö on värvimise juures kõigetähtsam osa. Värvimine on võrreldes eeltööga köömes. Oma kogemustest tean ütelda ,et olenevalt värvi kuivamiskiirusest tuleks valida värvi vedelus. Kui on kiirestikuivav värv ,siis paksu värviga jääb pind krobeline ( kananahk). Samas saab kiiresti kuivava värviga kiiremini teise kihi peale panna. Tuleks vältida putukate ligipääsu just värvitud autole. Auto peab olema enne tolmvuvaba ( puhastatud pahtlitolmust). Hea oleks ,kui oleks väljas vihmane ilm samas võiks sees kah tolmu lendumise mõttes põranda ära niisutada. Kindalsti jälgida ,et mõni pääsuke poleks garaazi pesa teinud ja siis lendab just üle sinu värvitud auto.

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: värvimine

Postitus Postitas Teet01 » 02 Nov 2008, 20:30

Laurimees kirjutas: Kindalsti jälgida ,et mõni pääsuke poleks garaazi pesa teinud ja siis lendab just üle sinu värvitud auto.
Sul läks jah selles suhtes halvasti. :mrgreen:

Kasutaja avatar
lapik
aktivist
Postitusi: 255
Liitunud: 05 Apr 2007, 15:01
Asukoht: Haljala, Lääne-Viru
Kontakt:

Re: värvimine

Postitus Postitas lapik » 06 Nov 2008, 21:01

samas olen ma näinud ka neid ise tehtud eeltöid- lihitud on 180 paberiga, siis on siin-seal mõlgid, mida värvija ise peab juba pahteldama. ning ma arvan, et mitte ükski endast vähegi lugu pidav automaaler ei anna sellisele projektile mitte mingisugust garantiid. pahteldamine on omaette teadus, mis minu arust on hulga keerulisem kui näiteks värvimine. asjatundmatutele veel niipalju, et tänapäevaseid autovärve ei vedeldata, kuna vedeldi lisatakse pigmentide lisamise ajal
targad saavad teise võimaluse, lollidele seda ei anta! R.I.P liiklushuligaanid!!

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: värvimine

Postitus Postitas Tarmo » 07 Nov 2008, 09:53

olen ka kuulnud sellist varianti et garantiid ei saa kui eeltööd ise teed

Vasta