K: Auto kere korosiooni vastane põhja kaitse.

Siia see, mis väljast paistab
Vasta
Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

K: Auto kere korosiooni vastane põhja kaitse.

Postitus Postitas IvoK » 15 Sept 2008, 21:42

Kuna taastan 85a sierra-t, siis oleks vaja natuke targemate abi, nimelt oleks vaja auto põhi katta uue niiskus kindla mastiksiga,

Kas peaks terve põhja puhtaks laskma, või piisab nt ainult sellistest kohtadest, kus on see tehase mastiks lahti tulnud või rooste lahti paisutanud.

Kui olen need vigased kohad puhtaks saanud, siis millega peaks enne uue mastiksi peale kandmist, seda metall pinda töötlema, mis firma tooteid soovitate.

kasutada on liivaprits, millega plaan siis vigased kohad puhtaks teha.

Tänud ette, ndv läheb suureks tööks, selleks vaja alguses natuke üht-teist uurida.
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Kasutaja avatar
Aivis
aktivist
Postitusi: 427
Liitunud: 04 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: K: Auto kere korosiooni vastane põhja kaitse.

Postitus Postitas Aivis » 16 Sept 2008, 01:34

Mastiksiga kui juba teha siis ikka korralikult terve põhi... miks ikka koonerdada kui töö juba käsil ja liivapritsiga tuleb esile ka vana mastiksi/värvi või mis iganes all olev korrosioon ;)
Lase liivaga siis juba terve põhi üle igaks juhuks aga eriti lihtsalt pea rõhku silmaga nähtavad korrosiooni tulemusi.
Aga edu ja jaksu Sinu projektile :)
Põline kiviaegne igavikuline Sierra klubilane :D

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: K: Auto kere korosiooni vastane põhja kaitse.

Postitus Postitas IvoK » 16 Sept 2008, 09:54

mõtlesin ka et vb teeks terve põhja puhtaks,

Aga mis firma põhja kitte soovitate
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Re: K: Auto kere korosiooni vastane põhja kaitse.

Postitus Postitas Tehnic » 06 Veebr 2009, 01:18

mina tegin motipi põhjamastiksiga üle...väga rahul ja suht soodene oli see suur purk
XR4 2.9i

Qubik
kasutaja
Postitusi: 89
Liitunud: 20 Jaan 2009, 14:38
Asukoht: Kuidas kunagi

Re: K: Auto kere korosiooni vastane põhja kaitse.

Postitus Postitas Qubik » 06 Veebr 2009, 01:53

sikagard-6050, Tectyl UBC 20115, ja nii edasi. Ise olen kasutanud ja oma sierra põhjaalla on valmis ostetud Finikor seeria tooted.http://testwww.finikor.fi/finikor_pienpakkaukset.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; sealt siis kogu tootesari-alates peale liivapritsimist ja kruntimist peale kandmise järjekorras ja erinevatele keredetailidele.
Ehk siis minu masina roostetapmise järjekord saab olema:
1. põhjalik vana põhjamögina eemaldus liivapritsiga
2. esile tulnud roostekohtade puhtakspritsimine, vajadusel keevitused
3. halja metallipinna võimalikult kiire kruntimine roostetõrje aineid sisaldava krundiga
4.käsitlus finikor 1-ga, mis on eriti hästi peenikestesse pargudesse tungiv ja toimib krundina järgmistele kihtidele
5.käsitlus finikor 3-ga, mis moodustab siis väga sitke ja kuni 3mm paksuse kaitsekihi
6.käsitlus finikor 4-ga rattakoobastes, põhja all, ja muudes kohtades milleni võivad jõuda teepealt lenduvad kivid
7.käsitlus finikor 5-ga kõik need osad mis jäävad väljastpoolt nähtavaks ja lähevad värvialla(esipõll, küljekarbid, tagapõll jne)
8.käsitlus finikor 1-ga kõik kere õõnesdetailid(kyljekarbid seest, poritiivad,iga õõnes auk kuhu vähegi spreipudeliga kaasatulev peenike kõrs sisse mahub.
9.käsitlus finikor 2-ga kõik kere õõnesdetailid(topeltkate)
10. üritan kogu selle pritsitud sodi mis mu nahale on ladestunud maha saada kuidagi ja luban endale suure viski osta kui 2-e aasta möödudes käsitletud kohtades roostet ei esine.
Ainult vaesel on kiire!
Ford Sierra,2.0ohc,83
Chevy Astro,4.3V6, 91
Peugeot 106 rallye, 94

Vasta