K: Rattalaager

Sillad, rehvid, veljed ja mis muu kõik auto all
Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas dohcimees » 26 Okt 2012, 14:35

No selge, aga on siin keegi njuutonvõtmega (umbes 300nm juures siis..) seda mutrit kinni keeranud ja oskab öelda, kas ratas jääb pärast õrnalt loksuma(külmalt) või mitte?

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas Tarmo » 26 Okt 2012, 15:31

kas kodune nm võti polnud m kang ja 10* vähem kilosi kangi otsa kui vaja njuutoneid. ehk siis meetri otsa riputad 30kg ja olemas

Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas dohcimees » 26 Okt 2012, 16:22

Tarmo kirjutas:kas kodune nm võti polnud m kang ja 10* vähem kilosi kangi otsa kui vaja njuutoneid. ehk siis meetri otsa riputad 30kg ja olemas
Jamh, njuutonmeeter on Njuuton*meeter, nagu ka nimetus ütleb. Vajaminevaks jõuks saame sealt siis 300N, mis on omakorda ligilähedale 30,6kg. Sai veits füüsikat meelde tuletatud. :)

Peab ära proovima selle variandi, korralik njuutonvõti on päris kallis lõbu.

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas Dexter » 26 Okt 2012, 20:25

dohcimees kirjutas:korralik njuutonvõti on päris kallis lõbu.
jah. sai soetatud endale hiljuti 40-200nm võti. Töölise soodukaga sain 120e eest kätte.

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas rinu » 26 Okt 2012, 21:38

Ma ostsin momentvõtme tööriistamarketist umbes 30 euro eest. Skaala algus oli midagi 20nm kanti ja lõpp 300nm kanti. Võimalik, et see 4 korda kallim asi on täpsem aga mulle piisab sellestki, et on oluliselt täpsem kui käetunne.

Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas dohcimees » 27 Okt 2012, 03:05

rinu kirjutas:Ma ostsin momentvõtme tööriistamarketist umbes 30 euro eest.
IKH oma :P? Mul selle tootjaga siuke tore kogemus, et oli vaja difri poltide lahti keeramiseks torx võtit, ostsin siis Tööriistamarketist õiges suuruses päris korraliku väljanägemisega, käepidemega torx võtme. Lendas esimese poldi juures täit jõudu kasutamata kildudeks. Ok, viisin poodi tagasi, sain tasuta samasuguse uue asemele, aga igaks juhuks ostsin seekord lisaks ka padrun-torxi, sest garaaž asus poest päris kaugel ja tahtsin kindel olla, et enam selle jama pärast sinna sõitma ei peaks. Asendusvõtmega sain veidi kauem tööd teha, aga lõpuks läks ka see katki.. Padruniga õnneks probleeme ei tekkinud. Mitte et sellepärast nüüd kõik antud firma tooted tingimata halvad oleks, aga pani kukalt kratsima küll.

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas rinu » 27 Okt 2012, 09:39

Tootja nime ei mäleta aga võis olla küll. Siiamaani on vastu pidanud, ei saa ühtki halba sõna öelda. Pigem on minu kogemus selline, et bauhofist ostetud tööriistad kestavad ühe liigutuse ja tööriistamarketi omad igavesti. Rattalaagrit ma ilmselt selle odava võtmega keerama ei hakkaks, 300nm peale võib küll katki lennata. Pigem juba meetrine võti leida ja seal umbes 30kg raskuega otsas rippuda ja saab kinni küll.

Kasutaja avatar
dohcimees
aktivist
Postitusi: 293
Liitunud: 13 Nov 2010, 00:52
Asukoht: Tartu

Re: K: Rattalaager

Postitus Postitas dohcimees » 28 Okt 2012, 20:34

Täna sai meetrise torujupiga seda võtmepikenduse ja sangpommi varianti proovitud. Kui see 300nm ikka tõele vastab, siis võib öelda, et XcosworthX'il õigus - ikka jõuga tuleb kinni keerata ja ei jää sinna mingit mikro-loksu sisse, ka külmalt mitte.

Meetod ise oli suht ebamugav, sest mutter on maale nii lähedal, et kui vaja võtit 1 nuki võrra ülespoole jälle liigutada, siis jääb pikendus väga taeva poole vahtima ja kuda sa seal nende raskustega tegutsed nii..

Vasta