Õõtsa puksi vahetus

Sillad, rehvid, veljed ja mis muu kõik auto all
Vasta
Niru
turist
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Sept 2010, 19:34

Õõtsa puksi vahetus

Postitus Postitas Niru » 23 Sept 2010, 20:13

krt, hakkasin õõtsa puksi vahetama-need mis stabika otsa küljes on, stabika otsa sain sealt õõtsa avast välja ja vanad puksid kätte aga kuram, stabika otsa enam õõtsa sisse ei saa, võimatu. ava servast saan sisse, aga seal on veel rant ja stabika otsa enam vajalikud 2-3cm enam sissepoole ei suru, et lõplikult avast sisse pääseks.Mis trikiga neid vahetatakse?
Aastaid tagasi üks tuttav vahetas, rattaidki alt ei võtnud, aga tegi tõstukil ja nüüd õue peal ma asja paika ei saa.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Õõtsa puksi vahetus

Postitus Postitas Tanel » 23 Sept 2010, 22:55

10neid pukse vahetand õues tungipeal,see kui mõelda ei oska pole teiste süü.
Tee endale üks teema ja küsi seal vajaminevad asjad ära,pidevalt sinu uusi teemasid lugedes kuidas nii lihtsat asja isegi tehtud ei saa ajab ikka vihale küll...

Kui moded/adminnid tundsid et tegin liiga jälle siis pange hoiatus,aga see et OTSINGUT ei suudeta siin kasutada on omamoodi lollus.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Niru
turist
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Sept 2010, 19:34

Re: Õõtsa puksi vahetus

Postitus Postitas Niru » 24 Sept 2010, 00:01

ei leidnud otsingust midagi asjakohast,järelikult ei oska otsida ka, see et sina midagi hästi oskad ei tähenda et mina seda ka oskama pean.Foorum selleks ongi et küsida, lollimaid ja targemaid küsimusi.

Kasutaja avatar
legendaarne666
Klubi auliige
Postitusi: 552
Liitunud: 16 Okt 2007, 19:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Õõtsa puksi vahetus

Postitus Postitas legendaarne666 » 24 Sept 2010, 08:25

Niru kirjutas:krt, hakkasin õõtsa puksi vahetama-need mis stabika otsa küljes on, stabika otsa sain sealt õõtsa avast välja ja vanad puksid kätte aga kuram, stabika otsa enam õõtsa sisse ei saa, võimatu. ava servast saan sisse, aga seal on veel rant ja stabika otsa enam vajalikud 2-3cm enam sissepoole ei suru, et lõplikult avast sisse pääseks.Mis trikiga neid vahetatakse?
Aastaid tagasi üks tuttav vahetas, rattaidki alt ei võtnud, aga tegi tõstukil ja nüüd õue peal ma asja paika ei saa.
Ma ei tea kuidas teised seda asja on lahendanud aga ise võtsin ühe korraliku tugeva(mitte säästuka kaup) koormavöö,tõmbasin ümber stabilisaatori varda ja pingutasin selle kokkupoole niipalju kui sain.Siis läheb see stabika ots sealt õõtshoova august läbi ja saab ka teise osa puksi ja seibi otsa tagasi.Kindlasti saab ka kuidagi teisiti aga ise olen teinud nii.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Õõtsa puksi vahetus

Postitus Postitas Tanel » 24 Sept 2010, 08:34

Proovi nüüd sellest aru saada.

Keerad ratta alt ära.
Lööd rooliotsa välja.
Sama sarniiriga(õõtsa otsas tolknev koonus)kangiga surud alla.
keerad stabika otsa lahti.
keerad sillatala küljest õõtsa lahti.
Vahetad puksid ära+ seibid ära.

kõigepealt tuleb õõts panna stabikal õigele kohta ja seibid/mutter otsa.
siis paned õõtsa sillatala alt paika,polt sisse ja mutter kergelt otsa.
Keerad stabika otsa kinni,ja siis õõts alt.
Paned sarniiri paika,keerad kinni.
rooliots külge ja kinni kõvasti.
Rattas alla.
Ja oled valmis.
Pilt
Pilt
Old & New
Pilt
Pilt
Pilt

legendaarne666
Miks mitte otse minna kui ringi saab,tundub et avaldan praegu suure ärisaladuse,võimalik et tänu sellele mul tööd väheneb :oops:
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Niru
turist
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Sept 2010, 19:34

Re: Õõtsa puksi vahetus

Postitus Postitas Niru » 24 Sept 2010, 18:01

päris lahe, kusjuures proovisin koormarihmaga ja ei, ju oli koormarihm liialt nadi
Aga nüüd võin juba ise ka õpetada:
kõige vähem liigutusi kulub nii,
võta ratas alt
toesta auto
keera lahti stabika otsa mutter
keera lahti õõtsa kinnituspolt kere küljest
liiguta püstakut nii et saad vanad maha ja uued puksid ning otsamutri külge
suru kogu püstakut sissepoole et saaks õõtsa kinnituse poldi sisse panna (selleks liigutuseks on mugav kellegi abi kasutada)

Vasta