K: Sedaani tagaosa kõrgemaks

Sillad, rehvid, veljed ja mis muu kõik auto all
Vasta
nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

K: Sedaani tagaosa kõrgemaks

Postitus Postitas nustu826 » 09 Jaan 2011, 18:19

Kereks siis sedaan, aasta 91 vist oli.

Probleem siis liiga madalas autos. Vaja oleks masina tagaosa kõrgemaks saada. Esimese otsaga sain juba ühelepoole ja 185/65/R15 ratta ja tiivaääre vahe on umbes 15cm vähemalt. auto stange altääre kõrgust maast mõõtnud veel ei ole, aga silmajärgi kuskil 40cm kanti jääb kindlasti. Nüüd aga on probleemiks tagaosa...

Kas ja millest teha vahetükid kõige lihtsamini, mida vedrudele alla panna, et tagaosa ka tõsta. Hinnanguliselt 15 - 20cm oleks rahuldav. Vedrude vahele ei taha midagi panna, kuna see kaotab sõidumugavuses, ehk siis auto läheb sellevõrra jäigemaks ja ega pea 20 cm sealt ei tuleks niikuinii...

Vaja oleks töö kõrvalt need vahetükid hiljemalt kolmapäeva õhtuks valmis saada, seega ootan soovitusi, et mis ja kuidas ja millest...

Kasutaja avatar
eestimees
kasutaja
Postitusi: 109
Liitunud: 25 Mai 2010, 21:37
Asukoht: Pärnumaa

Re: K: Sedaani tagaosa kõrgemaks

Postitus Postitas eestimees » 09 Jaan 2011, 18:26

mina surasin lihtsalt luukpera scorpio vedrud taha ja sain ka 15cm vähemalt kõrgemaks :)
Itchy-trigga-finga-niggaz

olbert
kasutaja
Postitusi: 149
Liitunud: 13 Aug 2008, 23:06
Asukoht: orissaare
Kontakt:

Re: K: Sedaani tagaosa kõrgemaks

Postitus Postitas olbert » 09 Jaan 2011, 23:52

Minul on taga universaal sierra vedrud ja kõrgusega olen väga rahul ja ees on mingid "ei tea, mis vedrud" ja auto normaalselt kõrge minu jaoks! ;)
Kuule mees, ega sa rahvastepalli ei mängi, kus sul mitu elu on!

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: K: Sedaani tagaosa kõrgemaks

Postitus Postitas nustu826 » 24 Jaan 2012, 20:56

Hulk aega küll möödas aga panen ikkagi lahenduse - ees on maeiteamille vedrud mis enam-vähem klappisid läbimõõdu poolest. Lisaks sai ka amordi jalast umbes 1cm jagu tõsta, et 185/65/15 ratas alla läheks. Taga tegin siis originaalvedrudele alla vaheplaadid piduriketastest. Lõikasin välimise nn. pidurdamise osa ära ja keskele sai suurem ava treitud.
Kõrgus siis kuskil 35 - 40cm eest stange servast. Tegelikkuses tahaks veel tõsta aga siis tuleks juba hakata raami ja teisi sildasid alla pookima....

Vasta