Sierra käsipidur

Sillad, rehvid, veljed ja mis muu kõik auto all
Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 11 Veebr 2011, 23:35

Tere!

Proovisin foorumist otsida sarnast teemat aga sellist kus sarnane probleem lahendatud oleks saanud, ma ei leidnud.
Mure on siis '88 sierraga millel taga ketaspidurid.
Põhimõtteliselt käsipidur isegi toimib aga probleem selles, et ta vabatahtlikult maha enam ei tule. Ühel päeval siis otsustasin asja lähemalt vaadata ja lihtsalt haamriga peksin kässari maha. Need hoovad vms mille küljes käivad vedru ja tross ei taha üldse liikuda (kummalegi poole). Tõesti ainult haamriga pekstes, too vedru on liiga nõrk. Kui kässar maas siis selle peale tõmbamine käib ka väga raskelt. Peale seda nokitsemist oli sõitmine kohe hoopis teistsugune elamus, enam ei pidurdanudki kogu aeg :D. Sõitmine oli tõesti võimalik ka siis kui kässar täiesti peal oli. Pidurdas küll aga mitte liiga palju. Põhimõtteliselt aega on selle remontimisega kuna ülevaatus alles suve lõpus ja praegu nagunii raha pole.
Inimene kellelt auto ostsin rääkis midagi külmast ilmast ja kässarist. Võib-olla siis suvel ei oleks seda jama.

Soovitused kuidas seda ise parandada saaks on teretulnud.

lauri105
turist
Postitusi: 17
Liitunud: 19 Dets 2010, 21:58
Asukoht: Paldiski/Keila

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas lauri105 » 12 Veebr 2011, 00:16

Kõigepealt tuleks vist rääkida et mis moooriga see auto on, sest sierradel on taga erinevad pidurid, Kõik mis liigub, see ka kulub, määri asjad korralikult ära, mina enda autol trummelpiduri käsipiduri osaga tegin seda ja nüüd töötab ideaalselt, lihtsalt teostatav!!!

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Tanel » 12 Veebr 2011, 01:42

Vale jutt,mootor ei ole oluline.
Vahe on selles et vähestel sierradel on taga ketaspidurid ,ülejäänd on trummelpidurid.
Ketaspidurite suportitel roostetavad kinni need samused hoovad,mida sa haamriga lahti peksid.
Aitab lahtivõtmine ja remontkomplekti ostmine ning määrmine,kurvemal juhul pead uued suportid ostama,ala 1300kr tk.
Teine milles asi võib olla on kässari tross,aga üldjuhul on siiski esimene varjant.

Alles suvel ostsin enda scorpale taha uued suportid kuna jähi samamoodi peale ja kässar oli suhteliselt nõrk,nüüd olen varsti pea aasta sõitnud ja kasutan ka parkimisel kässarit,see siis takistab rooste minemist kui detailid liiguvad,aga palju tavainimene ikka kasutab automaat kastil kässarit?vastus on lihtne,ei kasutagi. :mrgreen:

pilt kah kui vahetasin klotse ja uued niplid,suportid olid juba kuukene küljes olnud.
Pilt
Pilt


Vihjeks ka see,et peaksid sobima ka scorpa suportid sierrale,scorpadel need kõik ketastega taga :) Neid liigub ka kasutatud peast liikuvaid,aga enne kontrolli kindlasti üle.

Trummelpidurid ja ketaspidrite remont on nagu öö ja päev,trummelpidurite silindrite puhastamisega saaks iga neiu hakkama :mrgreen:
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 12 Veebr 2011, 22:17

Scorpa omade sobivuse kohta ei oska kommenteerida. Neil piltidel on ikkagi hoopis teistsugune pilt kui mina nägin.

Mootor, sõltub sellest midagi või mitte, on 2 liitrine OHC pritsung ja toodab 74 kW.

Eks ma siis nädala pärast hakkan lammutama seda süsteemi ja määrin liikuvaid osi. Siis võib-olla teen ka pilte. Uusi suporteid ma ei usu et ostma hakkan, lihtsalt liiga kallis lõbu.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Tanel » 12 Veebr 2011, 22:26

ei ole mootoril vahet..
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas nustu826 » 12 Veebr 2011, 23:15

Kontrolli ka käsipiduritrossi liikumist. See ka tihtipeale üks murelaps. Hoob võib ju ka liikuda, aga kui tross kinni jäämas, siis pole sellest suppordi hõõrumisest kasu.

Kui asud Paide lähistel saaks vast jõu/nõuga aidata

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Tanel » 13 Veebr 2011, 00:44

nustu826 kirjutas:Kontrolli ka käsipiduritrossi liikumist. See ka tihtipeale üks murelaps. Hoob võib ju ka liikuda, aga kui tross kinni jäämas, siis pole sellest suppordi hõõrumisest kasu.

Kui asud Paide lähistel saaks vast jõu/nõuga aidata
Loe mu esimest posti siit teemast ja näed et mainisin seda juba :wink:
Terv,

Tanel
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 13 Veebr 2011, 12:04

nustu826 kirjutas:Kontrolli ka käsipiduritrossi liikumist. See ka tihtipeale üks murelaps. Hoob võib ju ka liikuda, aga kui tross kinni jäämas, siis pole sellest suppordi hõõrumisest kasu.

Kui asud Paide lähistel saaks vast jõu/nõuga aidata
Asun Rakvere lähedal või Tartus või kuskil vahepeal, oleneb ajast. Paidesse kahjuks ei satu.

Tross ka päris vabalt ei liigu. Aga üks probleem korraga.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Tarmo » 13 Veebr 2011, 14:40

no aga võibolla ongi probleemiks ju tross kui see vabalt ei liigu

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 26 Veebr 2011, 15:01

Käisin veidi näppimas seda asja aga ei saanud aru kuidas see lahti käima peaks. Peale vedru poldi midagi lahti keeratavat ei paistnud. Tegin paar pilti ka aga ei saa neid praegu telefonist kätte...

Google leidis mulle sellise pildi: http://www.rallydesign.co.uk/images/CAL001prod.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul on seal samasugune süsteem ainult et rohkem roostes :D
Sama leht väidab, et nad on sierra cosworthi omad ja paar uusi maksab kuskil 2900 eek.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas Tanel » 26 Veebr 2011, 20:05

cossul on teised,sul ei ole vent kettad taga ju.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 27 Veebr 2011, 01:34

Mis see vent kettad tähendab?

Igal juhul seal on miski kruvi või mutter mida saaks keerata. Aga alles paari nädala pärast kui koju tagasi saan, senikaua peab sierra seisma...

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas contact » 27 Veebr 2011, 04:43

rinu kirjutas:Mis see vent kettad tähendab?

Igal juhul seal on miski kruvi või mutter mida saaks keerata. Aga alles paari nädala pärast kui koju tagasi saan, senikaua peab sierra seisma...
see kruvi v mutter on vedru jaoks nii muuseas, et sa teaks! see ei anna, sulle midagi muud, kui et saad selle lahti keerata ja vedruga vaeva näha.
et seda polti oma kohale tagasi saada!

vent kettad tähendab, seda et pidurikettad "disc", mille vastu piduriklotsid käivad on ventileeritavad (tuul puhub läbi)


to vidin, mis on vedru küljes ja hoob, mille külge käib käsipiduritrossi silm/aas ongi see vidin, mis võib olla kinni kiilunud, kuna ta sinna supporti sisse otsapidi läheb ja seal sees imesid teeb. "ime" seisneb silindri sees oleva kolvi liigutamises.

lisaks siia veel nii palju antud piltide kohta infi..
et nad on ühesugused ainuke vahe on rinu antud pildi lingil oleva supporti asukohaks parem ja taneli pildil olev support on vasakupoole pealt. erinevus võibolla on silindri sisemõõdus ja kolvi välismõõdus tava abs ja cossu omal.
€-contact

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas rinu » 27 Veebr 2011, 12:40

contact kirjutas:see kruvi v mutter on vedru jaoks nii muuseas, et sa teaks! see ei anna, sulle midagi muud, kui et saad selle lahti keerata ja vedruga vaeva näha.
et seda polti oma kohale tagasi saada!
Need on ära võetud ja tagasi pandud paar korda juba.
contact kirjutas:vent kettad tähendab, seda et pidurikettad "disc", mille vastu piduriklotsid käivad on ventileeritavad (tuul puhub läbi)
Seda ei oska kommenteerida... ma ei näe põhjust miks sealt tuul läbi ei peaks käima.

contact kirjutas:to vidin, mis on vedru küljes ja hoob, mille külge käib käsipiduritrossi silm/aas ongi see vidin, mis võib olla kinni kiilunud
Täpselt selles probleem ongi. Ja just seda vidinat ma tahan kätte saada aga ei oska kuidagi. Kas "otsapidi sees" tähendab, et ma saan ta lihtsalt välja tõmmata sealt? See oleks küll väga lihtne lahendus.

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Sierra käsipidur

Postitus Postitas contact » 27 Veebr 2011, 13:28

nii palju, kui ma scorpa juurest mäletan, siis ta ei taht hästi üles tulla.
miski asi hoiab teda seal sees kinni, kuid pole ise veel selleni jõud. et mis moodi ta sealt välja tuleb.
aga üsna pea on omalgi, see süsteem plaanis laiali lammutada. kuna seda ei saanud tol korral tehtud, kui supportidega tegelesin.
nagu tanel ennist mainis, siis palju sa seda käsipidurit automaat kasti puhul ikka kasutad. ja nii ongi!
seda ei kasutagi! isegi mitte seistes... kui siis ainult külje ette saamiseks... samas saab külje ette ka ilma, seda seadet kasutamata.
€-contact

Vasta