K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Sillad, rehvid, veljed ja mis muu kõik auto all
Vasta
Henn
fanaatik
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2008, 13:21
Asukoht: Tallinn & Kesk-Eesti

K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Postitus Postitas Henn » 01 Mär 2011, 20:03

Pikemat aega plaanin juba neid vahetada, otseselt ei karju vahetamist kuid uute kolin pagassis käib veidi pinda.OTSINGUST polnud kasu + sirvisin kogu veermiku alafoorumi läbi. Kõigepealt mõtlesin, et uuriks veidi maad kui võtmed kätte võtan.Ise mõtlesin, et kisuks kogu tagasilla alt ära, siis hea lihtne, plaanis mingiaeg põhjale ka väike ravikuur teha(eelmised omanikud sõitsid ilma logariteta). Kuid arvatavasti saab kuidagi lihtsamalt ka, aga kuidas?

Kasutaja avatar
eestimees
kasutaja
Postitusi: 109
Liitunud: 25 Mai 2010, 21:37
Asukoht: Pärnumaa

Re: K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Postitus Postitas eestimees » 01 Mär 2011, 20:26

mina võtsin poolteljed ära, siis kruttisin amordid õõtsade küljest lahti,(vb ma ei kasuta õiged nimetusi) siis toru/kang vahele, vajutasin niipalju õõtsa allapoole, et saaks vedru enamvähem ilma vaevata kätte, tagasipanek samatmoodi, ma ei tea kas see just kergem ja lihtsam variant on, aga arvan et ajaliselt võtab see vähem aega, kui terve kompunni alt ära kiskumine ja tagasipanek :D
Itchy-trigga-finga-niggaz

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Postitus Postitas nustu826 » 01 Mär 2011, 20:41

Mina tegin nii: Amordid alt lahti, pidurivoolikute klambrid maha(targem küll oleks voolikud lahti võtta, kuna toru kipub päris palju väänama), eest talapadjad lahti ja pole enam midagi vaja väänata. Läheb vabalt vahele. Kardaani 4 polti ja difripadi lisaks ja ongi sild alt käes...

Henn
fanaatik
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2008, 13:21
Asukoht: Tallinn & Kesk-Eesti

Re: K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Postitus Postitas Henn » 01 Mär 2011, 22:06

Mul just need poolteljed tegid asja segaseks, et kas peab või ei pea ära võtma. Piduri torude pärast ei muretse need teras käkkid roostetavad mõnuga, ning on kindlad prügikasti rändajad. uued vask torud ootavad juba oma tähetundi.

Kasutaja avatar
Miku
Klubi liige
Postitusi: 1261
Liitunud: 01 Mai 2007, 06:18
Asukoht: Võru - Elva

Re: K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Postitus Postitas Miku » 03 Mär 2011, 12:22

mina vahetasin nii vedrusi et lasin amordid ja diffri padja lahti.. ja siis vajutad silda niipalju alla et vedru saad ilusti ilma jamata kätte.. pärast samamoodi tagasi ja diffri padi ja amordid kinni ja valmis..
Vw Passat 1.9TDI 02`
Audi 80 1.6 86´
Audi 80 1.6 85`
Ford Sierra 2.0 85´

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Postitus Postitas nustu826 » 03 Mär 2011, 19:32

Pooltelgi ära ei pea võtma kui saad sillatala esimesed padjad lahti kere küljest...

olbert
kasutaja
Postitusi: 149
Liitunud: 13 Aug 2008, 23:06
Asukoht: orissaare
Kontakt:

Re: K: Kuidas vahetada tagumisi vedrusid.

Postitus Postitas olbert » 03 Mär 2011, 23:58

nustu826 kirjutas:Pooltelgi ära ei pea võtma kui saad sillatala esimesed padjad lahti kere küljest...

Tegin ka samamoodi ja lahenes asi päris kiiresti!
Kuule mees, ega sa rahvastepalli ei mängi, kus sul mitu elu on!

Vasta