"Kõverad" piduri kettad

Kasutaja avatar
BlueQ
aktivist
Postitusi: 272
Liitunud: 16 Juul 2011, 17:38
Asukoht: Tartu

Re: "Kõverad piduri kettad"

Postitus Postitas BlueQ » 31 Mär 2014, 23:08

Teooria võib üks olla, aga praktika näitab vastupidist :)
'92 Ford Sierra 2.0 DOHC

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: "Kõverad piduri kettad"

Postitus Postitas Tarmo » 31 Mär 2014, 23:58

no pole ilmselt mõtet lolle lapsi õpetada, minu pärast jäägegi odavaid klotse ja kalleid kettaid ostma, teie raha :D
proovige ükskord praktikas järgi ja piuksute vähem

ja lollidele veel tõlkeks et tiibute jutt oli piduri P A S A triibud velgedel, et millest need tekivad

Kasutaja avatar
BlueQ
aktivist
Postitusi: 272
Liitunud: 16 Juul 2011, 17:38
Asukoht: Tartu

Re: "Kõverad piduri kettad"

Postitus Postitas BlueQ » 01 Apr 2014, 07:27

Lolliks on küll väga lambi siin teisi nimetama hakkata, kellel vastupidine kogemus. Pole mõtet vanaisa õpetada, jääb ikka oma põhimõtete juurde ja ei suuda muid seletusi aksepteerida.
'92 Ford Sierra 2.0 DOHC

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: "Kõverad piduri kettad"

Postitus Postitas Tarmo » 01 Apr 2014, 08:51

lampi pole midagi, sa kinnitad iga järgneva postiga seda
miks ei suuda seletusi aksepteerida, suudan küll, kuid sa pole ju ühtegi andnud, sa vaid väidad et mina kõva remondi kunn olen näinud sitaks kõveraid kettaid, kõik olen kellaga üle mõõtnud mõlemalt poolt korraga et kell ei näitaks klotsi kihti kettal vaid ketta kõverust.
kas sa mõne neist linkidest mis ma panin üldse läbi lugesid?
amserivis pidi isegi olema kõverate ketaste taastaja, muidugi meie auto esindused on nii targad et kui armatuuris spidomeeter ei tööta siis käsevad rusikaga anda :D ja kui tehasest tulles auto käivitub ilusti kuid peale 100k sõitu enam külmaga ei käivitu siis üritavad selgeks teha et need mootoridpole kunagi käivitunud. samas jälle kui aastate pikkuste konkreetsete uuringutega vennadon lollakad ja ei ta midagi, isegi kui on dekaade eriti ekstreem tingimustes asjadega kokku puutunud

kui sa pole suutnud antud linke lugeda tänu ingliskeelele siis viska mõni neist googlesse ja ta tõlgib sulle ära

iga kord kui olen pannud googlisse otsingu "warped disc brakes" tuleb alati artikleid sellest kuid "targad" ütlevad et kettad kõverad, kuid kui mõõdetakse saadakse tulemuseks vaid ebaühtlane kiht piduriklotsi materjali.

järjekordne
http://www.mossmotors.com/SiteGraphics/ ... discs.html
The fact is: The discs were never warped at all. Every warped brake disc that we’ve investigated with the assistance of our suppliers shows uneven patches of friction material from the brake pads on the surface of the disc. These patches cause variation in thickness (run-out) and the vibration under braking. Brake manufacturers have been struggling to deal with this situation for years because warped discs are so readily blamed for brake-related vibrations.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: "Kõverad" piduri kettad

Postitus Postitas Tarmo » 01 Apr 2014, 10:07

samal teemal ühest teisest foorumist :D
küsimus oli jälle et kuidas teha kindlaks kas mul on pidurikettad kõverad
Take them to a BMW main dealer in Oxford, apparently they have a technician there who is so good he can see if they are warped by just looking at them. That's what my BMW X5 customer told me, must be true. This was just before they replaced his enire front suspension and discs and pads because they were to scared to tell him to stop driving like a knob and building depositation marks on the perfectly good discs.

Kasutaja avatar
BlueQ
aktivist
Postitusi: 272
Liitunud: 16 Juul 2011, 17:38
Asukoht: Tartu

Re: "Kõverad" piduri kettad

Postitus Postitas BlueQ » 01 Apr 2014, 16:11

Ei viitsi hakkata targutama ja vaidlema.
'92 Ford Sierra 2.0 DOHC

ValgeKotkas
aktivist
Postitusi: 229
Liitunud: 11 Nov 2012, 21:29

Re: "Kõverad" piduri kettad

Postitus Postitas ValgeKotkas » 01 Apr 2014, 23:12

Tarmo, sa oled loll ja vana. Pidurisüsteemida SUUR+KVALITEETtootja Stoptech ei soovi raha teenida ja kirjutab selliseid artikleid, et inimesi petta! Aga eesti mees on tark ja ikkagi läheb ostab firma kiusamiseks uue ketta!
Vatnii on.

Ma usun, et Sierraga saadud "kogemused" sellises vallas on tõesti võimsad ja teisi lolle ei tohi alati uskuda, aga vaielda masstootjaga, kes oma produkti viimse piirini ja ekstreemseimates oludes üldse testib ja kasutab.... ausalt ka või? :D
Venikummi

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: "Kõverad" piduri kettad

Postitus Postitas Tarmo » 02 Apr 2014, 11:15

stoptechil polnud eesti tingimusi :D
neil polnud sügavaid lompe milles punase kettaga seisma jääda ja meil tuli ükskord lörtsi kah :lol:
Murphi seadus kirjutas:Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: "Kõverad" piduri kettad

Postitus Postitas Tarmo » 02 Apr 2014, 12:21

leidsin selle teema kah ülesse kus minu silmad avati
http://www.sierraclub.ee/foorum/viewtop ... =17&t=3162
Jesper kirjutas:Kuumuse tõttu ei lähe kettad kõveraks, vaid klotsimaterjal kleepub ebaühtlase kihina ketta pinnale, tuues kaasa ebaühtlase pidurdusjõu, mida salongis on tunda võdinana. Selle vältimiseks tuleks kasutada otstarbekohaseid klotse, näiteks ringrajale tänavaklotsiga ronides võivad need üle kuumeneda. Tänaval ei juhtu sedagi.

Mul on võidusõidukal ees Ate kettad, kuna ma ei olnud kevadel oma tõekspidamistes nii kindel, taha panin kõige odavamad mis saada oli. Lisaks jäi taga käsipidur ühel pool kergelt peale, nii et ketas on siiamaani sinine, loomulikult on niisama ka kuuma antud korralikult, muuhulgas vihmaga läbi lompide. Myth busted, mitte miski pole kõveraks läinud ega muul viisil ebanormaalseks muutunud, kuna kasutusel on korralikud võidusõiduklotsid.

Ma ei tahtnud su üleüldist ettevõtmist maha teha, jah suurem klotsi pind on loomulikult ka hea, võib-olla on seal veel midagi. Lihtsalt nende zimmer-hüperite eest maksid sa üle, ketas on ketas, kõik nad on ühesugused malmist jurakad. Mina jälle maksin Ate-de eest üle.

Kasutaja avatar
Six-Fo
fanaatik
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Sept 2012, 10:26
Asukoht: Tallinn/Põltsamaa

Re: "Kõverad piduri kettad"

Postitus Postitas Six-Fo » 28 Mai 2014, 22:59

Tarmo kirjutas:blueq, ütle mulle kuidas sa kannad kiirelt liikuvale kettale külma vett ainult näiteks veerand pinnale (tervele pinnale kandes jahtub ühtlaselt ja ei tõmba kõveraks, ning ventileeritud kettad oma ehituse poolest on niikuinii raske kõveraks tõmmata)
pealegi mida teeb vesi kui sinna sõidad? lendab rattast eemale. kus asub ketas? ratta sees
ok oletame nüüd et läbi mustkunsti jõuab vesi ratta sisse. tee katse ja tõsta auto vedav sild ülesse, võta ratas alt, pane näiteks 5 käik tühikäigul vedama, see peaks su racing momenti immiteerima küll, et teine käik ja pöörded ala 4k. nüüd võta ämbriga värvi ja viska veerand või väiksema osa kettale/trumlile ning vaata kui suur osa värviseks ikkagi sai (tra selle nägemiseks oleks nõus isegi väikese pileti raha maksma) :lol:
Tarmo, ma mitte ei uskunud sind, aga raisk pean tõdema et sul oli õigus, praegu sõitsin Põltsamaalt Tallinna igavesti kusise ilmaga ja katsusin kohe esimese asjana kettad/trumlid üle, ja tõepoolest täiesti purukuivad, kuiv roostepuru jäi sõrmedele aint :|

(ammu tahtsin katsuda juba, aga see auto pole vahepealsel perioodil vihmast teed näinudki)
http://www.youtube.com/user/CmCarVideos" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Cm.Vids" onclick="window.open(this.href);return false;

vedur
turist
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Juun 2015, 17:29

Re: "Kõverad" piduri kettad

Postitus Postitas vedur » 25 Juul 2015, 21:05

Ostsin 1 kuu tagasi Sierra, rool samuti väristas pidurdamisel.

http://static1.nagi.ee/i/p/968/0/2420009956f91f_l.jpg

Ilmselged praod. Pool "lõõridest" olid pragudega. Tellisin 2x20€ eest uued kettad.
1985 Sierra 1.8 Laser

Vasta